www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Wszyscy marsz do jednej kolejki... (5171 - wyświetleń)
- Autor hubert323 Dodany 2011-02-03 12:26
Nie wiem czy dobrze to zrobiłem, ale chodzi mi o artykuł :  http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/21994 . Stałem ostatnio w kilku kolejkach i dlatego chciałem się coś więcej dowiedzieć o pierwszeństwie niepełnosprawnych. Znalazłem ten artykuł i się z nim nie zgadzam. Czego ta kobieta oczekuje? I pewnie jeszcze ma kartę parkingową i blokuje koperty. Czemu ona się dziwi? Przecież sama pisze, że jej niepełnosprawności nie widać, zatem czemu się dziwi, że ludzie jej nie wierzą. Właśnie przez takie osoby mamy w Polsce takie dziadostwo. Prawie każdemu po 40-stce coś dolega /a to kręgosłup, a to stawy itp/ i to nie jest powód żeby równać się z ludźmi niepełnosprawnymi, po których na pierwszy rzut oka widać niepełnosprawność. Każdy może powiedzieć, że jest niepełnosprawny i chce być obsłużony bez kolejki, a znając polaków to już widzę co by się działo. Mam takiego jednego typa w bloku. Załatwiałem sobie kopertę pod blokiem/pisałem pisma do administracji,do wspólnoty mieszkaniowej, a nawet bylem tam osobiście/, bo nie mogę zaparkować samochodu między innymi samochodami, bo wtedy z kolei nie otworzę szeroko drzwi i nie wysiądę. Nie mogę też parkować na krawężnikach itp , bo ledwo trzymam się na nogach i nie mam gdzie postawić mojego czwórnogu, który jest mi niezbędny do zrobienia jednego kroku. W końcu mi namalowali kopertę w takim miejscu, że nikt mi nie zastawia drzwi kierowcy i jest prościutki asfalt pod nogami/sam im wskazałem to miejsce/. Oczywiście znak pionowy i poziomy znaczek inwalidzki musiałem zrobić sam z pomocą żony. No i ostatnio wyżej wymieniony TYP [dobry sąsiad/ojciec mojego kolegi z dzieciństwa] patrze, a ten stoi na mojej kopercie. Patrzę, a tu za szybą karta parkingowa /nowiutka/. Dodam, że jego samochód to najbardziej terenowy samochód z 50-u samochodów zaparkowanych pod blokiem, nawet bym nie wsiadł do niego taki jest wysoki. A jak go zapytałem co się stało to powiedział, że kręgosłup go boli... No i co z nim zrobić? Nawet policja mu nic nie zrobi, bo kartę ma.
To jest przykład Polskiego dziadostwa. I tacy ludzie chcą być traktowani jak niepełnosprawni. Między innymi w kolejkach. Wczoraj byłem załatwić sprawę w ZUSie. Wchodzę, a tam jakieś 50 osób zdrowych i ze dwie z laskami. Ale to takich, że laska w powietrzu, a koleś idzie normalnie. No i ja z czwórnogiem. Musiałem wziąć numerek i czekać, aż 54 osoby załatwi sprawę /jakieś 40 min/, no w ZUSie żeby tak było...
...I ta kobieta z tego artykułu jeszcze narzeka. I nazywa nas-niepełnosprawnych ruchowo-połamańcami. No krew się w żyłach gotuje. I jeszcze na pewno wchodząc na pocztę czy do urzędu będę najpierw się legitymował, że od xx roku jestem niepełnosprawny i chcę się wbić w kolejkę-na pewno.
Z tymi sprawami jest tak jak z wprowadzeniem kary śmierci w Polsce. Czemu miało by jej nie być dla pedofili, zwyrodnialców i morderców, ale polski wymiar sprawiedliwości tak kuleje, że zbyt dużo ludzi niewinnych by zginęło zanim oni by doszli prawdy.
Żenada żenada żenada- to co się w Polsce dzieje.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-02-03 18:58
hubert323
Ja tam stoję i choć jest mi ciężko nie domagam się obsługi bez kolejki. Przecież chcemy być na tych samych prawach więc czego mamy jeszcze się domagać? A poza tym w obecnych czasach to ta kolejka z linku jak nie z PRL u to z obecnych czasów z ZOZu

Miałam rację. A oto data tego linku Integracja 6/2007
Nadrzędny - Autor hubert323 Dodany 2011-02-04 09:55
Ok, nie sprawdziłem dokładnie daty tego artykułu. To był pierwszy jaki znalazłem. Też nie domagam się przepuszczania w kolejce, no ale ludzie, 40 minut czekania w kolejce, a 5 minut przy okienku... to tyle dobrze, że można gdzieś  tam siąść choć ludzie się nie spieszą z ustępowaniem miejsca siedzącego... Żeby do ludzi tylko dotarło, że stoisz w tej kolejce, ale dla ciebie 15 min stania to jak 15 godz dla zdrowego człowieka... Że stoisz w tej kolejce i nie chcesz się wbić bez kolejki tylko dla tego, że solidaryzujesz się z innymi. Ale nie. Większość myśli tylko o sobie, o załatwieniu swojej sprawy. Ale niestety taki mamy naród przez to, że mamy taką biurokrację, takie prawo i takie przepisy...
Jednym słowem dziadostwo...
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2011-02-04 11:52
A ja myślę, że wcale nie jest to wina przepisów, biurokracji i prawa, ale sumienia. Niby większość z nas co niedzielę na mszę, a cały tydzień myśli jak sąsiada zdeptać. Brak nie przepisów, ale rozumu. Chciwość i hipokryzja. Na pokaz jesteśmy och i ach.... A w głębi duszy diabły z rogami - taki jest człowiek (od wieków). Człowiek człowiekowi wilkiem - chyba nigdy nie straci aktualności. I żeby nie wiem jakie prawo uchwalono, zawsze znajdzie się ścieżka, by to prawo ominąć. Pozostaje szukać dobra mimo wszystko. Zawsze można je dostrzec i doznać. Tego życzę.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-02-05 16:26
Czysta prawda kryształku
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Wszyscy marsz do jednej kolejki... (5171 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill