www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zwrot kosztów dowozu dziecka do przedszkola (2424 - wyświetleń)
- Autor agnieszka762@wp.pl Dodany 2011-02-11 11:21
Jestem mamą Kacpra urodzonego w 2006 roku. Posiada on orzeczenie o niepełnosprawności i o kształceniu specjalnym.Chodzi do przedszkola integracyjnego. Mam zamiar złożyć w Urzędzie Gminy podanie o zwrot kosztów za dojazd  .Do przedszkola mamy 17 kilometrów  w jedną stronę ,biorąc pod uwagę ,że ja muszę wrócić do domu,  ponieważ syn  pozostaje w przedszkolu 5-6 godzin daje to 68 kilometrów dziennie (jeżdżę własnym samochodem) . Zamierzam powołać się na Ustawę  z dnia 19 marca 2009 r. , o zmianie ustawy o systemie oświaty.CZY MOŻE LEPIEJ PRÓBOWAĆ  Z INNĄ USTAWĄ . Mam nadzieję ,że uda mi się ,aczkolwiek zdaję sobie sprawę ,że gmina szuka oszczędności i  niestety zawsze to jest kosztem dzieciaków i osób niestety od nich zależnych.Dobra wola urzędników niestety chyba nie wchodzi w grę .
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-02-14 10:17
Szanowna Pani
art. 17 pkt 3a ustawy o systemie oświaty stanowi, że gmina ma zapewnić dojazd tylko do szkoły podstawowej ewentualnie gimnazjum. Jeśli chodzi o przedszkola, to sprawa ta pozostaje w uznaniu gminy. Nie ma natomiast przepisów, które regulowałyby dowóz dzieci niepełnosprawnych do przedszkoli.
z poważaniem
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zwrot kosztów dowozu dziecka do przedszkola (2424 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill