www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / koszt turnusów rehabilitacyjnych (4990 - wyświetleń)
- Autor Anka01 Dodany 2011-02-14 08:56
Witam,
może już wielokrotnie ten wątek pojawiał się na forum ale proszę o  odpowiedz jakie są koszty turnusów rehabilitacyjnych. Jestem niepełnosprawna ruchowo ale poruszam się o własnych siłach, mam stopień umiarkowany.Proszę o radę z góry serdecznie dziękuję
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2011-02-14 11:39
:-)
Warto zawsze poczytać.
Od 750 zł do 5.000,00.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-02-14 18:33
bluengel nie bierz moich słów za złe bo pytam poważnie. Skąd masz te kwoty? Kto te turnusy organizuje? Z PCPR nie dostaję od kilku lat. Nie przekraczałam dochodów więcz dlaczego? Ja jak Anka01 jestem z R
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2011-02-14 18:55
Ella, z rynku, z rynku:)
Ale koszty wybranego turnusu a wysokość przyznawanego dotychczas dofinansowania to przecież dwie różne sprawy. Są wyjazdy np. dla dzieci z mpd, gdzie jeden wyjazd naprawdę kosztuje parę tysięcy - bo takie technologie i zabiegi się stosuje. A PCPRy itp. nigdy nie miały wystarczająco dużo kasy.
Jednak większość, oczywiście, oscyluje ok. 1200-1500 zł - ale ja zawsze będę twierdziła, że to zwykłe (tylko że marne) wczasy, bo z rehabilitacją to to nie ma nic wspólnego.

No i przecież większość ośrodków ma swoje cenniki na stronach - to naprawdę łatwo da się sprawdzić. Jak zwykle, dziwi mnie trochę taki brak orientacji u osób potencjalnie zainteresowanych - najlepiej naprawdę sprawdzać u źródeł i nie będzie wątpliwości. Ale ja wiedzę czerpię z własnego doświadczenia - zdarza mi się organizować grupowe wyjazdy dla swoich podopiecznych w tym temacie (ale niekomercyjnie - po prostu zbieram do kupy ludzi i jedziemy w jedno miejsce). Tylko że wówczas ja organizuję im zajęcia, czas wolny, kadrę - skomplikowane, ale w ten sposób wykorzystujemy tanią bazę do przeprowadzenia rzeczywistego planu na fajne spędzenie czasu:)
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-02-14 19:14 Zmieniony 2011-02-14 19:17
Bluengel nie wertowałam tych stronek przyznaję się. Gdzybym dostała dofinansowanie napewno bym szukała sanatorii tego typu. Skoro ich nie mam nie szukam na temat turnusów dofinansowanych z PCPR. Jednak bym nawet nie przypuszczała że turnusy mogą sięgać nawet 5000.- . To bardzo duża suma.
Dziękuję ci za odpowiedź. :-)
Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / koszt turnusów rehabilitacyjnych (4990 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill