www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / czy przysługuje mi grupa inwalidzka? (3625 - wyświetleń)
- Autor bordufka Dodany 2011-02-14 14:03
na oboje oczu mam wadę 4,5 dioptrii krótkowzroczność. chcę wyrobić grupę, ale nie wiem czy z taką wadą można. mam 20 lat. jestem po liceum profilowanym. nigdzie nie pracowałam. wadę wykryto gdy miałam 9 lat. czy w tym przypadku warto robić zamieszanie z wyrobieniem grupy?
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2011-02-14 14:04
taka wade mozna pewnie usunac laserem
Nadrzędny Autor violete Dodany 2011-02-14 14:32
Raczej nikłe szanse,najwyzej stopien lekki
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2011-02-14 14:49
Ja rozumiem, że kto pyta nie błądzi, ale...
Czy coś Ci dolega, czy uniemożliwia Ci to lub bardzo znacząco przeszkadza w czymkolwiek w życu a przede wszystkim w nauce i pracy? Czy sądzisz, że będziesz chciała z tego tytułu ewentualnie pobierać rentę?

Ja mam prawie taką samą wadę i do głowy mi nie przyszło, aby robić z tego trudność z orzeczeniem. Przecież taką wadę normalnie koryguje się szkłami kontaktowymi lub okularami, można w wielu przypadkach zoperować. Grupy (a raczej orzeczenia) są dla ludzi, którzy mają stałe, nie rokujące prolbemy zdrowotne. Nie ma, moim nieskromnym zdaniem, powodu do przyznania orzeczenia w tym wypadku.
Nadrzędny Autor mtosz Dodany 2011-02-15 12:52
ja bym się zastanowiła na twoim miejscu czy w ogóle warto się starać o tę grupę, czasem ona rzeczywiście pomaga w znalezieniu np. pracy ale czasem może też przeszkodzić, jesteś młoda i nie wiadomo ja życie się potoczy czy warto mieć w papaierach grupę inwalidzką jeśli to nie jest konieczne? Chyba że rzeczywiście ta wada nie pozwala Ci na w miarę normalne funkcjonowanie, ale to jak już ktoś pisał, można taką wadę operować. Pozdrawiam i życzę powodzenia:)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / czy przysługuje mi grupa inwalidzka? (3625 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill