www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Prawo ruchu drogowego w osiedlu chronionym (prywatnym) (2757 - wyświetleń)
- Autor mamakacpra Dodany 2011-02-22 12:49
Witam
Jestem mamą dziecka niepełnosprawnego, posiadam kartę parkingową dla osób niepełnosprawnych (syn oczywiście posiada) i kartę N+. Mieszkamy na osiedlu prywatnym gdzie nie ma wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych. Posiadam miejsce postojowe w garażu wielopoziomowym na 1 piętrze, ale to jest niestety "kawałek" od bloku. Czasami są takie sytuacje że potrzebuję zaparkować przy bloku, aby zanieść dziecko do domu. I tu pojawia sie problem. Nie mam gdzie zaparkować samochodu. Parkuję na zakazie. Regulamin osiedla mówi, że "mogę" stanąć 30min po tym czasie mam naklejaną naklejkę na szybę z informacją nieprawidłowego parkowania itp.... Nie wiem jakie faktycznie mam prawo.Z drugiej strony miejsce gdzie stawiam samochód jest zastawieniem drogi pożarowej, ale nie ma gdzie zaparkować.. Proszę o wskazówki
tu regulamin:
"6. RUCH DROGOWY I PARKOWANIE POJAZDÓW.
6.1. Wszystkie drogi na terenie Nieruchomości mają status drogi pożarowej.
6.2. Ogranicza się prędkość poruszania się pojazdów do 20 km/h na terenie Nieruchomości oraz do 30 km/h na terenie parkingu wielopoziomowego.
6.3. Miejscami przeznaczonymi do postoju na terenie Nieruchomości są wyodrębnione liniami parkingi naziemne i parking wielopoziomowy.
6.4. Z wyznaczonych miejsc parkingowych mogą korzystać wyłącznie ich właściciele lub osoby upoważnione przez właścicieli. Właściciel zobowiązany jest do zgłoszenia faktu upoważnienia innej osoby Ochronie Nieruchomości.
6.5. Zabrania się postoju samochodów o masie całkowitej powyżej 3,5t oraz pojazdów specjalnych na terenie Nieruchomości.
6.6. Postój wszelkich pojazdów na terenie Nieruchomości niezgodnie z niniejszym Regulaminem, będzie skutkował usunięciem pojazdu na koszt właściciela.
6.7. Osoby nie posiadające miejsca parkingowego na terenie Nieruchomości, a posiadające prawo przechodu i przejazdu, mogą wjechać na teren Nieruchomości na czas nie przekraczający 30 minut.
Fakt wjazdu jest zgłaszany ochronie, z odnotowaniem godziny wjazdu i opuszczenia Nieruchomości.
Przekroczenie czasu 30 minut może skutkować usunięciem pojazdu na koszt właściciela.
6.8. W przypadku, gdy pojazd zatrzymujący się na terenie Nieruchomości uniemożliwi przeprowadzenie akcji ratunkowyej, właściciel pojazdu może zostać obciążony kosztami strat powstałych w wyniku utrudnienia akcji ratunkowej, niezależnie od innych ujemnych skutków prawnych.
6.9. W przypadkach nie ujętych w Rozdziale 6 niniejszego Regulaminu na terenie Nieruchomości obowiązują przepisy Kodeksu Drogowego.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-02-22 14:11
Podobnie jak na forum gazeta.pl – proponuje by skontaktowała się Pani z zarządcą terenu – może uda się wydzielić jakieś miejsce tymczasowe. Z regulaminu wynika ze teren poza parkingami traktowany jest jako droga pożarowa – obawiam się, że zastawienie drogi pożarowej może spowodować to o czym piszą w regulaminie (wywiezienie auta na pani koszt czy obciążenie kosztami akcji ratowniczej). Nigdzie tego nie znalazłem w przepisach, ale obawiam się że nawet z kartą parkingową nie można zastawiać drogi pożarowej. Postaram się jeszcze poszukać w przepisach.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Prawo ruchu drogowego w osiedlu chronionym (prywatnym) (2757 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill