www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Epilepsja,umyslowe opoznienia rozwoju. (5414 - wyświetleń)
- Autor tenia42 Dodany 2011-02-28 20:59
Napiszcie jak radzicie sobie z niepelnosprawna corka majaca 21 lat. jak zalatwia sprawy w urzedach.
Czy np matka ma prawo byc na komisji wraz z taka osoba,ktora ma problemy w kontaktach z otoczeniem.Nie zawsze rozumie co do niej sie mowi.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-02-28 21:02
nie tylko ma prawo ale i powinna skoro córka sobie nie radzi
Nadrzędny - Autor tenia42 Dodany 2011-02-28 21:11
Dzieki.Bylam na Komisji w Zus i lekarka zapytala "czy jest ubezwlasnowlniona" a poniewaz nie jest kazala mi wyjsc.Teraz przyszla decyzja i orzecznie II grupa.Corka nic nie umie zalatwic sama.ma problemy z kontaktami z otoczniem,zalatwieniem sprawy w urzedzie,banku.Np taka decyzja,nie umie jej odczytac ani zrozumiec o co chodzi Tak samo bylo w szpitalu na sor.bolal ja brzuch spytano ile ma lat kazano wyjsc,chociaz wiedza,ze jest niepelnosprawna i nie potrafi czasem odpowiedziec na pytanie. Ona zostala na noc ja poszlam do domu.Jak przyszlam rano.To dostala tylko wypis i tyle. lekarz nawet ze mna nie rozmawial.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-03-02 18:30
bez komentarza to zostawie
Nadrzędny - Autor hela68 Dodany 2011-03-21 00:32
Powinnas zglosic w swoim rejonie wniosek do sadu o ubezwlasnowolnienie corki.Wniosek sklada sie w dziale spraw cywilnych.Musisz uzasadnic go -np moznoscia decydowanioa o leczeniu corki.Do wniosku nalezy dolaczyc szereg dokumentow-dowiesz sie wszystkiego w Sadzie.Powolani zostana biegli-ktorzy okresla czy corka jest zdolna do podejmowania decyzji o sobie.Powodzenia
Nadrzędny - Autor tenia42 Dodany 2011-03-21 08:39
Dzieki.
Ale tego chce uniknac. Nie chce odbierac corce nie wiem godnosc?
Wlasciwie to miotam się z dylamatem tym .
Nadrzędny Autor hela68 Dodany 2011-03-21 17:36
Moze nie godnosc-ale to jest naprawde przykre ,zeby dla potrzeb biurokracji trzeba bylo wykonywac takie procedury-ze starej  ustawy-bo 1974rok-,ktora dawno powinna byc zmieniona.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Epilepsja,umyslowe opoznienia rozwoju. (5414 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill