www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / 2 grupa inwalidzka na stałe z ZUS a lekki stopień niepełnosp (4375 - wyświetleń)
- Autor Małgo1960 Dodany 2011-03-01 07:12
   Od roku 1989 mam przyznaną przez ZUS  drugą grupę inwalidzką. Komisja do Spraw Inwalidztwa i Zatrudnienia zaliczyła mnie do osób o lekkim stopniu niepełnosprawności. Dlaczego? Skoro mam rentę 2 grupy na stałe to chyba powinnam mieć znaczny stopień niepełnosprawności a nie lekki. Choruję na wrodzoną niedoczynność tarczycy i leczę się od dziecka. Choroba nie pozwala mi normalnie pracować i spowalnia mnie. Nie rozumiem decyzji komisji i czuję że to jakieś nieporozumienie. Przeczytałam na tym forum że druga grupa z ZUS-u jest równoznaczna ze znacznym stopniem niepełnosprawności.Czy powinnam się odwołać?
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-03-01 09:03
Szanowna Pani
dawna II grupa inwalidzka jest równoznaczna Z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. To, że z jednej instytucji orzekającej otrzymała Pani 2 grupę inwalidzką nie oznacza, że otrzyma Pani równoważne z innej instytucji. Od każdej decyzji przysługuje Pani odwołanie w ciagu 14 dni od dnia jej otrzymania. Jednak aby takie odwołanie powiodło się, należy przedstawić takie dokumenty, które skłonią komisję do zmiany decyzji.
Nadrzędny Autor abedula Dodany 2011-03-01 23:27
Niestety to dwie różne, "parafie", ja także miałam podobną sytuację kilka lat temu. Ze znacznego zdegradowali mnie do lekkiego, a na kolejnej komisji przyznali umiarkowany równoznaczny z ZUS. Oni mają swoiste podejście.
Odwołuj się, przedstaw argumenty, najlepiej dodaj najnowsze badania lekarskie, i inne. Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / 2 grupa inwalidzka na stałe z ZUS a lekki stopień niepełnosp (4375 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill