www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / niepełnosprawność, własna działalność i zasiłek chorobowy (1335 - wyświetleń)
Autor sabi1976 Dodany 2011-03-14 20:03
Nie wiem już gdzie szukać pomocy ale jestem bliska załamania nerwowego. Dawno dawno temu Zus odrzucił mój wniosek o rentę bo moje predyspozycje: wykształcenie(średnie bez zawodu)wiek ( wtedy 33 -12 lat pracy) stan zdrowia( uraz kregosłupa, liczne zwyrodnienie, parastezje kończyn i.t.d ciagły BÓL)I PSYCHICZNE( Ci którzy kazdego dnia niewyspani budza się z bólem, zażywają śr typu tramal-wiedza o co chodzi) "poszczęściło mi się" i zdobyłam STOPIEŃ UMIARKOWANY. Rozpoczęłam prace i przez dwa miesiące szło nieźle, ale byłam koordynatorem d/s czystośći w hipermarkecie - chodzenia co niemiara! Nawet te 7h przepisowe były nie do zniesienia.Zaczęły sie zwolnienia lekarskie i choć był ( i jest) to zakład PRACY CHRONIONEJ zaczęli wypominać. Tłumacze, że grupę mam bo jestem chora...ale zawsze były jakies problemy - choć i tak oddawałam co drugie L4-wspomagałam się blokadami. Od 2 listopada 2010 prowadzę działalność jednoosobową a do końca grudnia tj. 31 12.2010 miałam umowę o pracę. Od 17 grudnia jestem na L4 do dnia dzisiejszego. Umowy mi nie przedłużyli, ze względu na L4-choć nigdy nie stracili przeze mnie choćby 1 grosz-jeżeli chodzi o umowę z kontrahentem. 7 stycznia 2011 dostałam ostatnią wypłatę z tej firmy, byłam załamana gdyż dostałam 500zł mniej czyli 700zł!! Szef tłumaczył tym , że miałam L4 i to powód ale dostanę wypłacony zaległy urlop więc to mi się wyrówna. Tłumaczyłam , że poprzednie l4 nie miały wpływu na moja wypłatę-ale dałam spokój, przecież miałam niedługo dostać zasiłek chorobowy z ZUS! dostałam go 10 marca! Aż 430zł!! Po moim telefonie do Zus uzyskałąm odpowiedż że to zasiłek za okres od 1.01.2011 do 24.02.2011!! A na pytanie skąd tak niska kwota, znudzona pani odpowiedziałą , zę z dniem 31.12.2010 utraciłam status pracownika a ze płaciłam najniższą składkę to taka jest wypłata! Tłumacze pani, ze te 200zł miesięcznie nawet na lekarstwa nie wystarczą , poza tym na okres mojego L4 musiałam zatrudnić kogoś do pomocy:(
Narazie do interesu dopłacam (jest to sklep z rzeczami szewskimi) a że PFRON dopłacał do składek jakoś powoli się kręciło. Czy ZUS prawidłowo policzył wypłate mojego zasiłku?Czy nie powinien wziąść pod uwagę 3 ostatnich miesięcy?Chcę ponownie startować o zasiłek rehabilitacyjny a poźniej o rentę- jestem diagnozowana pod kątem fibromialgi. Chciałabym pracować ale nie na pełny etat, bo nie daję rady . Jeżeli otrzymałabym rentę te pół etatu byłoby wytarczające. Błagam pomóżcie!!!!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / niepełnosprawność, własna działalność i zasiłek chorobowy (1335 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill