www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / niespłacany kredyt-proszę o informacje (2163 - wyświetleń)
- Autor nokian95 Dodany 2011-03-15 08:50
Bardzo proszę o informację.Mam problemy ze spłata kredytu hipotecznego.Przez 5 lat nie miałem żadnej zaległości.Od stycznia mój zakład pracy przejął inny właściciel -straciłem 1/3 wynagrodzenia.Na pracę lepiej płatną nie mam szans.Jestem sam.Bank nie chce słyszeć o zmniejszeniu raty kredytu.Czy jeżeli bank wypowie mi kredyt i wówczas dojdzie do egzekucji komorniczej czy stracę mieszkanie? Czy w przypadku eksmisji przysługuje mi jakieś lokum socjalne -jestem niepełnosprawny w stopniu umiarkowanym ? Jak się mogę bronić ,co robić w tej sytuacji ? Proszę bardzo o pomoć osób którzy znają się na prawie .Bardzo dziękuję
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2011-03-15 09:45
Smutne to... ale wynika wyłącznie z błędnych decyzji i braku wyobraźni kredytobiorców.

Niestety, na tym polega egzekucja, że bank przejmie w ramach zabezpieczenia swoich wierzytelności nieruchomość - jakoś brak wpłat musi sobie zrekompensować. Coś się obawiam, że w tym wypadku na lokal socjalny nie bardzo możesz liczyć, ale... nie jestem bankowcem. Z trzeciej strony, banki nie prowadzą działalności (zasadniczo) polegającej na zapewnianiu obrocie nieruchomościami, co pozwalałoby dbać o interesy każdego klienta z długami - przecież w ich interesie jest właśnie szybkie odzyskiwanie majątki i tyle. Gdzie będziesz mieszkał, ich już nie musi obchodzić - i trudno z tym polemizować.
Obawiam się, że możesz jedynie próbować przedłużać wykonanie wyroku do momentu znalezienia kąta dla siebie - gdybyś ode mnie pożyczył dużo pieniędzy, też bym oczekiwała ich zwrotu, niezależnie od tego, czy pracę masz czy nie.
Nadrzędny Autor chromy Dodany 2011-03-15 15:36
Ja poradziłbym iść na jeszcze jedną rozmowę do odpowiedniej osoby w Banku, prosić o aneks do umowy  zmniejszenie kwoty raty co wiąże się z wydłużeniem terminu spłaty. Przedstaw że jesteś chory niepełnosprawny
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / niespłacany kredyt-proszę o informacje (2163 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill