www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zasilek (1422 - wyświetleń)
- Autor marko-9 Dodany 2011-03-16 10:29
Jestem po udarze mozgu i jestem osobom lezcom sam nic przy sobie nie zrobie dlatego zona sie mnom opiekuje 24 godz.na dobe.Zona byla w MOPS o zapomoge bo zyjem tylko z moje renty 1220zl. to pani ta powiedzial ze zona moze sie starac o zasilek i zlozyla papiery na komisie i przyznali i z tym orzeczeniem poszla do MOPS to mowiom ze sie nie nalezy to poco kazla skladac papiery na komisie czy tam majom radosc ze robiom ludzi w konia -czy zona moze sie starc o zasilek
Nadrzędny Autor chrupka79 Dodany 2011-03-16 13:29
To tak, dochód na osobę w mops-ie to 351 zł, jeśli jesteście tylko we dwoje to przekraczacie ten dochód i nie możecie starać się o zasiłek, niestety  sama na własnej skórze przekonałam się że pracownicy mops-u nie wiedzą niektórych rzeczy, być może ze tej pani chodziło o św pielęgnacyjne to wtedy dochód nie ma tu znaczenia, ale niestety na razie nie ma ustawy pozwalającej współmałżonkowi na pobieranie takiego św. Ustawa jest w dopiero powielakach, stowarzyszenia ON starają się i walczą o to żeby np, tak jak w waszym przypadku Pańska żona mogła dostać takie św.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zasilek (1422 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill