www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czy mam szansę na lekki stopień niepełnosprawności? (1998 - wyświetleń)
- Autor JJ Dodany 2011-03-16 19:25
Witam serdecznie,

Mam na imię Jarek, mam skończone 28 lat, wadę wzroku: w oku lewym -8, na prawe nie widzę prawie wcale (jestem w stanie przeczytać duże litery z odległości jakichś 5-10 cm kątem oka).

Czy z moją chorobą mam jakiekolwiek szanse na przyznanie lekkiego stopnia niepełnosprawności?

Mieszkam w takim małym śmiesznym miasteczku na prowincji w którym bez orzeczonego stopnia niepełnosprawności nie ma szans na dostanie jakiejkolwiek pracy. Jaki właściwie interes mają firmy w zatrudnianiu osób z lekkim stopniem niepełnosprawności? Czy moja wada wzroku zdyskwalifikuje mnie w zawodzie ochroniarza w supermarkecie?

pozdrawiam
JJ
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-03-17 09:26
Szanowny Panie
Odpowiedź na to pytanie otrzyma Pan stając przed komisją ds. orzekania o niepełnosprawności. Jeśli przedstawi Pan pełną dokumentację lekarską dotyczącą stanu Pana zdrowia, to szansa na wydanie pozytywnej decyzji komisji jest duża.
Pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne mogą liczyć na pewne korzyści finansowe wynikające z zatrudniania osób niepełnosprawnych. O tym czy może Pan wykonywać daną pracę za każdym razem decyduje lekarz medycyny pracy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czy mam szansę na lekki stopień niepełnosprawności? (1998 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill