www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dotacja finansowa dla studentów zaocznych z II gr. (2623 - wyświetleń)
- Autor tosia Dodany 2011-03-18 21:34
czy istnieją możliwości dotacji na studiach zaocznych dla osób z umiarkowanym st.niepełnosprawności?
Chodzi o dotacje unijne.
Nadrzędny Autor abedula Dodany 2011-03-20 19:22
Witaj,
Czy istnieją dotacje unijne, nie wiem. Ale mogę Tobie polecić program STUDENT II, który jest realizowany przez PFRON. Warunek ubiegania się o dofinansowanie to właśnie grupa ze stopniem umiarkowanym lub równoważna w ZUS, oraz stopień zaawansowany. Oddział PFRON, do którego można składać wnioski z tego co wiem uzależniony jest od województwa w jakim student pobiera naukę, a nie gdzie mieszka. Wnioski są przyjmowane ściśle według ich przepisów, ostatnio wnioski były przyjmowane do 28 lutego, kolejne (nowe) między wrześniem a początkiem października, ale to trzeba sprawdzić na bieżąco, bo wszystko się zmienia ostatnio. Na stronie PFRON , znajdziesz wszystkie wytyczne.
Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-03-21 10:32
Szanowna Pani.
o możliwość takich dofinansowań warto zapytać bezpośrednio na uczelni.
Nadrzędny Autor abedula Dodany 2011-03-26 23:00
Tak, uczelnie wyższe na studiach stacjonarnych oraz niestacjonarnych także udzielają dodatkowego wsparcia w postaci stypendium dla osób niepełnosprawnych, nie są to wielkie kwoty, ale zawsze warto się o nie upomnieć  w uczelni.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dotacja finansowa dla studentów zaocznych z II gr. (2623 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill