www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / orzeczenie o stopniu niepełnosprawności po 16roku (3031 - wyświetleń)
- Autor krycha Dodany 2011-03-24 15:23
syn skończył 16 lat.do tego czasu był od urodzenia zaliczany do osób niepełnosprawnych z punktem 7 i 8 na tak.jako opiekun pobierałam na syna świadczenie pielęgnacyjne z mops.teraz syn stanął na komisji dostał stopień niepełnosprawności umiarkowany,niepełnosprawność od urodzenia, punkt 7i8 nie dotyczy choć stan jego zdrowia od ostatniej komisji (1,5roku temu)znacznie się pogorszył.na co może liczyć mój syn?z tego co mi wiadomo nie kwalifikuje się na świadcz.pielęgnacyjne.jakie są kryteria by dostać stopień znaczny z punktami7i8 na tak?pozdrawiam
Nadrzędny Autor ania_sb Dodany 2011-03-25 05:55
Pisz odwołanie i je dobrze uzasadnij masz na to 14 dni ,powodzenia
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2011-03-25 07:51
Odwołanie zawsze można napisać tak stanowi prawo. Cwany pacjent nie powie na komisji :stan zdrowia polepszył się, gdyż wie że z miejsca jest na przegranej pozycji.Tak wiec standardowo każdy pacjent ujmuje: Stan zdrowia pogorszył się.
Syn został uznany za niepełnosprawnego  w stopniu umiarkowanym. I gdyby nie chodziło o pieniądze dla Mamy, czyli dla Pani, to zgodziła by się Pani z taką decyzją, jest równoznaczna z nazwą zusowską: całkowicie niedolny do pracy.  Zdanie z Pani wpisu jest nader ciekawe:

>jakie są kryteria by dostać stopień znaczny>


Kryteria są bardzo czytelne, stan zdrowia badanego.
Nadrzędny - Autor krycha Dodany 2011-03-25 12:33
chodziło mi o to jakie ma dziecko powyżej 16 lat przywileje( zniżki na sprzęt ortopedyczny itp)nie znam się na tych stopniach bo po raz 1 syn stawał na komisję dla dorosłych.nie ma jeszcze 18lat uczy się.czy mając to orzeczenie(ważność orzeczenia do19r.życia) gdy będzie pełnoletni może starać się o rentę i jaką?nie będzie to kolidowało?
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-03-28 09:38
Szanowna Pani
osoby niepełnosprawne, po ukończeniu 16 roku życia, w zależności od stopnia niepełnosprawności, mogą korzystać z ulg komunikacyjnych. Osoby niepełnosprawne mogą również ubiegać się o dofinansowania do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, wyjazdu na turnus rehabilitacyjny, czy likwidację barier architektonicznych w miejscu zamieszkania. Opiekunowie niepełnoletniej osoby niepełnosprawnej mogą również dokonywać odliczeń podatkowych w ramach ulgi rehabilitacyjnej.
Osoba mająca orzeczenie z Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności po ukończeniu 18 roku życia może ubiegać się o rentę socjalną z ZUS.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / orzeczenie o stopniu niepełnosprawności po 16roku (3031 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill