www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Pan premier a prawo nabyte "mundurowych" (5632 - wyświetleń)
- Autor kciuki Dodany 2011-04-06 21:38
Pan Premier a nietykalne "prawo nabyte"
ja jako zwykły wcześniejszy emeryt-były rencista-namawiany kiedyś do przejścia na wcześniejszą emeryturę by zmniejszyć liczbę rencistów-miałam mieć też nietykalne "prawo nabyte" do przeliczania mojej wcześniejszej emerytury i co mam? "Guzik z pętelką"-ZUS już dwa lata odmawia mi PRZELICZENIA EMERYTURY..."wygaszając przywileje??? " .... na ludziach chorych i spracowanych (bo pracuję już 36 lat -ale od 20 lat w bardzo zmniejszonym wymiarze godzin i na zmienionym stanowisku)...a proponowana nowa emerytura jest niższa ,bo hipotetyczny wskaźnik 130% potrzebny do przeliczenia według coraz to nowszych nowelizacji jest nieosiągalny dla osób niepełnosprawnych .Oby więc  i "mundurowi "się "nie przejechali" na powyższych obietnicach...pewnie narazie są Ich głosy potrzebne w jesiennych wyborach...  ech życie...
     
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-04-08 10:40
jest pytanie kim byłeś gliną czy trepem to i to jest czystym graniem w buka ja mogłem za komuny zostać tym i tym jednak wybrałem inną drogę a mundurowi myślą sobie jak trochę połażą po ulicach i walną parę mandatów czy też podpalą trochę lasów aby potem utrzymać stanowisko i wysoką emeryturę to zostali bardzo dobrze potraktowani przez rząd bo nie dość iż dokuczali ludziom brali łapówki to teraz jeszcze chcą duże emerytury a tym czasem guzik, ciesze się iż pan premier w ten sposób postąpił mało tego jeszcze będą lepsze zmiany a to niby za co mamy płacić podatki dla takich typów teraz są specjalne obrączki na bandziorów czy złodziei gogle mapy on layn i tylko potrzeba trochę lepszych ludzi którzy łapią o co chodzi,tj; informatyków którzy wiedzą jak obsługiwać kompa gdyż wszędzie mamy kamery i każdej zamontowanej można otrzymać bezpośredni obraz lub mieć ten obraz na bierzaco chociaż służby mundurowe tak samo jak wojsko czy policja czy też inne mają do tego dostep specjalnie mówią iż zawsze są bardzo zajęci i potrzebują więcej kasy a tak naprawdę to tylko na paliw ko i bron dla policji a dla armi niby po co to potrzebne chyba dla trepów na wypłaty gdyż jaka to armia w której nie ma dowódcy a jak jest to bardzo kiepski a z resztą czy jezus kazał nam walczyć czy nadstawić drugi policzek  mam jeszcze coś w zanadżu napisze kiedy indziej 
Nadrzędny - Autor kciuki Dodany 2011-04-08 16:00
Przecież napisałam ...zwykły rencista, może trochę pracoholik, bo nawet silne bóle po jodzie promieniotwórczym " leczyłam" dwiema godzinami pracy....później pracowałam dłużej zmieniając profil zawodu...a napisałam tutaj bo pojąć nie mogę dalszych "obiecanek-cacanek" Pana Premiera. Bo i ja miałam "naobiecywane" jak to dobrze "wyjdę" przechodząc na wcześniejszą emeryturę a naliczono mi ją o 20 zł większą od renty,potem obiecano przeliczenie emerytury wcześniejszej przy kontynuowaniu pracy ,które obecnie jest  obwarowane  warunkami nie do spełnienia przeze mnie i być może innych Niepełnosprawnych (np: nowy wskaźnik podstawy wymiaru co najmniej 130%).
Macie takie wskaźniki?
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2011-05-06 16:33
MÓJ WUJEK PRACOWAŁ W KOPALNI URANU,nie bardzo chciałem wieżyc i w Polsce była kopalnia tego typu jednak to prawda także zachorował na tego typu chorobę miał znamię wyżej kolana od napromieniowań to działo się chyba z 15 lat temu kiedy zmarł niestety bardzo dobry człowiek i wtedy też obiecywali gruszki na wierzbie jeśli chodziło o emerytury. NIC od tamtej pory się nie zmieniło i niema co liczyć na lepsze
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-05-06 16:45
To tak napisałem na marginesie a jak myślisz za co by funkcjonowały takie instytucje jak np; urzędy pracy domy kultury i inne jeszcze nie potrzebne pozostałości komunizmu tam niby pracują ludzie jak się nazywają wykształceni a czasem bardzo wykształceni po to tylko aby twoją składkę ZUS płynnie podebrać mówiąc iż się ciężko opracowali a tak naprawdę to nie wiem czy pamiętasz słynę słowa gierka ;mamy towarzysze jeszcze kupę do zrobienia; czyli chodziło mu o wiesz co mamy do zrobienia to sam jest i teraz według mnie morzna by to było zrobić w jednym komputerku, i to małej pojemności, w karz dej miejscowości ,i nie zatrudniać setek nieużytecznych urzędasów ale jedną lub dwie osoby i wiesz mi twoja emeryturka by  była o 2x większa jeśli tego nie zrobi państwo ten proceder będzie trwał do końca świata bo jednym i drugim jest to na reke jedni sie cieszą iż maja robotę a inni że chłopa zrobili w konia w ty przypadku emeryta czy ręciste jest jeszce jedna stona medalu jednak to na kiedy indziej życzę miłego odpoczynku
Nadrzędny Autor kciuki Dodany 2011-05-07 18:39
:-) masz rację !-wiem coś na ten temat bo właśnie mnie mierzilo dorabianie się np: na niedoli Rolnika który za maść wartą złotówkę musiał zapłacić stówę...no bo przecież MIAŁ z czego zapłacić...ot takie czasy...ale za to człek MŁODY  wtedy był...ech :-(
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Pan premier a prawo nabyte "mundurowych" (5632 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill