www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Kiedy będą podpisywane umowy STUDENT II? (6240 - wyświetleń)
- Autor dominikb Dodany 2011-04-20 08:56
Bardzo proszę o informacje, czy osoby składające na początku roku wniosku o dofinansowanie nauki w ramach programu STUDENT II otrzymają takowe dofinansowanie? Niestety do dnia dzisiejszego pfron nie wysłał żadnych informacji (PFRON oddział śląski).
Z góry dziękuje za informacje
Nadrzędny Autor abedula Dodany 2011-04-21 21:46
Witaj, im się nigdy specjalnie nie śpieszy. Możesz dostać pieniądze pod koniec II semestru. Najlepiej zadzwoń do oddziału i zapytaj jak długo to może potrwać, bo się niepokoisz. Może to pomoże, jak ich trochę "zdopingujesz" :-))
Nadrzędny - Autor aga23.23 Dodany 2011-04-28 10:59
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż z wnioskodawcami, którzy złożyli wniosek o dofinansowanie kosztów nauki, obejmujący koszty nauki w obu semestrach roku akademickiego (szkolnego) 2010/2011, będą zawierane aneksy do podpisanej już umowy, po dopełnieniu przez nich postanowień § 2 ust 3 pkt 2 i 3 tejże umowy, tj.:

    * przedłożeniu dokumentu, wystawionego przez właściwą jednostkę organizacyjną szkoły, potwierdzającego kontynuację nauki,
    * przedłożeniu dokumentu potwierdzającego stopień niepełnosprawności (w sytuacji gdy, w okresie od dnia przekazania pierwszej transzy dofinansowania do dnia rozpoczęcia drugiego półrocza nastąpiła zmiana stopnia niepełnosprawności),
    * rozliczeniu transzy pierwszej i uznaniu tego rozliczenia przez PFRON.

Przewidujemy, iż wypłata środków w ramach programu STUDENT II rozpocznie się na przełomie I i II kwartału br

Mnie też jeszcze żadne pismo nie przyszło ( Odddział Opolski) - ale jak widzisz wyżej najpierw muszą rozliczyć 1 semestr a jak ktoś napisał wyżej nie spieszy im się za bardzo. Wiesz czym pieniadze dłuzej na ich koncie tym odsetki większe :P

Poza tym tak szczerze mówiąć jakby moje studiowanie zależało głównie na ich pomocy, to już dawno bym musiała zrezygnować. Czesne trzeba płacić w określonych terminach, a oni kasę dają pod koniec semestrów :-(
Nadrzędny - Autor abedula Dodany 2011-05-02 11:56
to prawda, że pieniądze są przyznawane pod koniec semestru, ale musimy pamiętać o tym, że jest to "dofinansowanie", na zasadach zwrotu poniesionych kosztów, więc na logikę najpierw musimy ponieść koszty aby potem można było dostać za nie zwrot. Co się tyczy możliwości studiowania, to uczelnie przy indywidualnych sprawach potrafią także pójść na rękę studentom( klient nasz pan), można się z nimi dogadać albo nawet podpisać aneks do umowy lub oświadczenie zobowiązujące, że czesne zostanie uregulowane do końca r. akademickiego, czy też semestru.
Niestety takie są realia, ja np. bez pomocy STUDENTA, nie mogłabym w ogóle podjąć nauki, myślę, że takich osób jest wiele.
Nadrzędny - Autor tyskie Dodany 2011-06-01 09:46
hej a kiedy konczy sie II semestr?? mieli dać odpowiedz w maju i co ? nawet nie wiem czy mi przyznali czy nie
Nadrzędny - Autor garek Dodany 2011-06-08 13:51
Ja juz podpisałem aneks do umoww ale niestety Kasy dalej nie przesłali !!
Nadrzędny Autor tyskie Dodany 2011-06-08 14:09
a gdzie i kiedy podpisałes umowe ? pozdr
Nadrzędny - Autor Ona131721 Dodany 2011-06-10 09:17
Ja już dawno podpisałam i kasa była na 2 dzień
Nadrzędny Autor eligiusz Dodany 2011-06-23 09:27
Mieszkańcy Kujaw i Pomorza-proszę się zainteresować tą informacją

    http://www.zrobmy-to-razem.pl/news/300/komputery-i-internet-dla-wszystkich
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Kiedy będą podpisywane umowy STUDENT II? (6240 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill