www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / renta socjalna a rachmistrz spisowy (1886 - wyświetleń)
- Autor olgosia Dodany 2011-04-25 23:30
Witam

Mam takie pytanie: dostałam się jako rachmistrz spisowy i biorę udział w Narodowym Spisie Powszechnym. Umowa jest jako umowa - zlecenie od 1 marca do 30 czerwca br. Jednocześnie mam rentę socjalną. Wypłata za rachmistrzowanie zostanie wypłacona w lipcu jako całość. I tu moje pytanie: czy ta wypłata będzie brana jako jednorazowa w lipcu i stracę tylko świadczenie za ten miesiąc czy też podzielą tą kwotę na wszystkie miesiące od marca do czerwca i podzielą jakbym dostawała comiesięczną pensję?
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-04-26 09:21
Szanowna Pani
renta socjalna ulega zawieszeniu za ten miesiąc, w którym nastąpiło przekroczenie dochodów ponad kwotę 30% przeciętnego wynagrodzenia. Tak więc, jeśli w lipcu otrzyma Pani wynagrodzenie przekraczające tę kwotę, wówczas renta socjalna zostanie zawieszona za miesiąc, w którym nastąpiło przekroczenie. Nie da się rozdzielić tej kwoty inaczej, niż wypłacając ją co miesiąc w takich sumach, które nie będą przekraczały limitu.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / renta socjalna a rachmistrz spisowy (1886 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill