www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Karta parkingowa- czy się należy? (3591 - wyświetleń)
- Autor carlos58 Dodany 2011-05-08 13:32
Witam, mam 24 lata. 28.03.11 po dźwignięciu w pracy ciężkiego przedmiotu wystąpiła u mnie:
1. Centralno-lewoboczna przepuklina krążka międzykręgowego L4/5 po stronie lewej uciskająca korzeń nerwowy L5
2. Przepuklina krążka międzykręgowego L5/S1 uciskający worek opony twardej.
Wynikiem tego pojawił się silny ból, drętwienie nogi lewej oraz niedowład stopy.
27.04.11 byłem operowany. Drogą lewostronnej fenestracji L4-L5 usunięto masy wypadniętego podwięzadłowo jądra miażdżystego, niedowład i bóle częściowo ustąpiły, po 3 tygodniach mam zacząć rehabilitację, zaleceniem lekarza przez kilka miesięcy mam unikać jakiegokolwiek dźwigania, schylania, oraz siadania.
Biorąc pod uwagę, że sam jeżdżę samochodem, robię zakupy, mam pytanie czy przysługuje mi karta parkingowa osoby niepełnosprawnej przynajmniej przez jakiś czas?
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-05-08 19:04
A czy przypadkiem do karty parkingowej nie musi być przyznana "grupa"? Dawno te sprawy załatwiałam i nie pamiętam co nosiłam do starostwa. Popytaj u nich.
Nadrzędny Autor carlos58 Dodany 2011-05-08 19:34
Tak, potrzebna jest grupa, zamierzam niedługo złożyć wniosek do Powiatowego Zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności tylko chciałem się poradzić osób które mają trochę o tym pojęcia jakie są szanse na przyznanie tej grupy. pozdrawiam
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-05-08 20:28
Nie mam pojęcia bo jak składałam o grupę do PFRON to miałam już przyznaną z ZUS. PFRON odwzorował się na papierach ZUS Poczekaj do jutra to powinno ci Centrum  odpisać.
Miłej nocki dziś.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-05-09 12:00
Szanowny Panie
Karta parkingowa przysługuje osobom niepełnosprawnym, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności wydane przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Dodatkowo osoby te muszą mieć pozytywnie oznaczony punkt 9. w orzeczeniu.  Jeśli spełnia Pan te warunki, wówczas można złożyć wniosek o wydanie karty parkingowej. Do wniosku należy dołączyć orzeczenie, zdjęcie i dowód wpłaty w wysokości 25 złotych. Na podstawie orzeczenia ZUS karta parkingowa nie zostanie wydana.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-05-09 18:49
Do Centrum..... ja nic nie płaciłam, ale o kartę starałam się w 2007 roku. Czy teraz zminiły się przepisy? Czy moja karta (niebieska z gwiazdkami) jest aktualna? Poza wpisem, że na stałe nie znam tego typu przepisów.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-05-10 13:32
Karta jest ważna tak długo, jak długo ważne jest orzeczenie, na podstawie którego została wydana. Na karcie jest również informacja o czasie na jaki została wydana. JEśli więc orzeczenie wydano na stałe, to również karta parkingowa wydana jest na stałe.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-05-10 18:06
Dzięki :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Karta parkingowa- czy się należy? (3591 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill