www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / W jakim zawodzie mogę pracować (3234 - wyświetleń)
- Autor chaberek Dodany 2011-05-14 22:10
Witam posiadam orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym. Czy mogę pracować jako inspektor ochrony p.poż. i ochrony środowiska na kolei. Mam odpowiednie wykształcenie, jestem w pełni sprawny fizycznie, orzeczenie mam z powodu padaczki pourazowej, napady rzadkie.

Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-05-15 14:36
Jak Ci lekarz na badaniach wstępnych napisze: może pracować jako...., to lekarz bierze odpowiedzialność. Jest jeszcze kwestia moralna,zależy na czym ta praca dokładnie polega, czy od Ciebie zależy bezpieczeństwo i czy podołasz. Jest to orzeczenie do celów zatrudnienia czy z ZUS?
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2011-05-15 15:21
O ile przepisy się nie zmieniły to na kolei obowiązuje I kategoria zdrowiai raczej się nie załapiesz. Ja swojego czasu ze wzrokiem -2 nie miałam szans na zatrudnienie.
Nadrzędny - Autor chaberek Dodany 2011-05-15 21:06 Zmieniony 2011-05-15 21:11
Dziękuję koleżanko i kolego za szybką odpowiedź. Widzę, że lepiej się nie wychylać z orzeczeniem - w sumie to dopiero złożyłem dokumenty na komisję bo już raz 8 lat temu dostałem stopień, było to 4 lata po wypadku. A jeśli chodzi o pracę na opisanym stanowisku to jest to wymarzona posada - w końcu nie na darmo kończyłem studia.

Mam jeszcze jedno pytanie: jeśli uda mi się dostać owe orzeczenie to czy pracodawca może się jakoś o nim dowiedzieć bez mojego pośrednictwa?

Bo jeśli tak to nie będę się o nie starał, czekałem na taką robotę wieki;-)

Ps: Właściwie to we wtorek lub środę otrzymam odpowiedź czy mnie zatrudnią [są spore szanse, trzymajcie kciuki ;-)].

pozdrawiam
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-05-16 02:56
Jak wie, że jesteś chory, sam powiesz albo ktoś podkabluje to jak będzie mu chciało może się dowiedzieć. Jeśli będzie cisza to nie wpadnie na ten pomysł. Trzeba czasem ryzykować.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2011-05-17 10:18
Panie chaberek studia to nie wszytko.. By pracować   w nadzorze to trzeba zdobyć uprawnienia..   Wszytko fajnie ale najpierw te uprawnienia trzeba zdobyć..  przejść odpowiednie egzaminy etc..  Studia gwarantują jedynie zatrudnienie na stażu o  ile pracodawca Pana przyjmie..
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / W jakim zawodzie mogę pracować (3234 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill