www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / refundacja NFZ na zakup sprzętu - ostrzeżenie (3458 - wyświetleń)
- Autor maka Dodany 2011-05-19 10:22
chciałam ku przestrodze innych zainteresowanych tematem napisać co mnie ostatnio spotkało.

W styczniu dostałam od lekarza rehabilitacji wniosek na pionizator dla córki.
Młoda jest pionizowana od 2 roku życia, pierwszy pionizator kupiliśmy w 2005 roku korzystając z refundacji NFZ, drugi kupiliśmy w 2008 roku przez allegro, teraz młoda znowu urosła.
W NFZ dowiedziałam się, że jak juz był wniosek na pionizator realizowany (u nas w 2005) to musi ten wniosek być zatwierdzony przez komisję. Komisja się zebrała, obejrzała chyba tylko kartke papieru, bo nie dowoziłam ani dziecka, ani żadnej dokumentacji, komisja zatwierdziła wniosek i przyznała refundację. Pani z NFZ poinformowała mnie o tym telefonicznie pod koniec stycznia powiedziała też, że zgodnie z decyzją NFZ wnioski "KOLEJKUJĄ" 3 miesiące, a oznacza to, że moge go odebrać dopiero w maju.
4 maja poszłam odebrać wniosek i jakie było moje zdziwienie gdy na nim zobaczyłam max termin jego realizacji - 20 MAJ 2011 !!!!!

na realizacje wniosku na sprzet specjalistyczny, którego w żadnym sklepie nie ma od ręki zostało mi tylko 15 dni !!

gdybym nie zaczęła wszystkiego zalatwiać juz w połowie lutego refundacja by mi przepadła, bo termin dostawy pionizatora, który zamówiłam wynosi 6-8 tygodni....

Widać, że polityka NFZ w sprawie refundacji polega na maxymalnym utrudnianiu życia osobom niepełnosprawnym i osobom, które sie nim zajmują.
A może, mimo przyznania refundacji nie uda sie im z niej skorzystać ???

pozdrawiam,
marta
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-05-19 15:07
Zaraz zaczną się czepiać, ale powiem tylko: ciesz się, że mieli kasę i chcą dać. Poza tym, która matka o dziecku mówi "młoda"? Tak mówi rodzeństwo, koledzy...
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-05-19 20:18
Bober u nas zawsze się mówiła młoda. Ot normalka.

maka to normalka w NFZ. Mnie jeszcze źle potraktowano nazwano głucha i niedokształconą. Zakończyło się tym że złożyłam skargę. Bober ma rację. Ciesz się i czekaj. I nie żartuj. Napisz do firmy e mail i walcz by zmieścić się w czasie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / refundacja NFZ na zakup sprzętu - ostrzeżenie (3458 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill