www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / pytanie (3699 - wyświetleń)
- Autor sylwester49 Dodany 2011-06-06 08:59
Jestem ON w stopniu znacznym i po operacji bay pasów mną opiekuje się żona,mam pytanie czy żonie należy się zasiłek jako opiekunce z OPS lub centrum pomocy rodzinie,co trzeba mieć za papiery do ewentualnego zasiłku?.
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2011-06-06 11:38
Nie, żonie nie przysługuje żaden dodatek za opiekę nad mężem.
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2011-07-04 15:20
jak jesteś gdzieś blisko koryta to zapytaj twojego przełożonego czy wierzy w boga gdybym ja wierzył tak jak on to wiesz mi z całych sił bym się starał najpierw człowieka sprawdzić oczywiście tego chorego i wtedy był zadecydował czy się mu należy czy nie gdyż jak sama wiesz ludzie się znajdują w różnych sytuacjach .A skąd pewność iż jakaś on jest w złym stosunku z rodziną chyba mnie dobrze rozumiesz bo ja ciebie aż za dobrze.Według moich przypuszczeń i wiedzy większa część ludzi pobiera kasę z różnych instytucji rządowych i poza rządowych niestety biorą ci którzy już mają a zwykły chory czasami niedołężny człowiek odsyłany jest od jednego idioty do drugiego i tak w koło i czasami  człowiek taki niesamowicie cierpi,a pani z gminy czy z jakiegoś innej organizacji popija spokojnie kawę potem idzie do kościoła spowiada się i jak gdyby nigdy nic zaczyna wszystko od nowa 
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-06-06 15:44
Ulenko a dlaczego? Pytam ze zwykłej ciekawości :-)
Nadrzędny Autor ulena Dodany 2011-06-06 17:36
Gdyby był samotny i opiekowałaby się Nim np; siostra, córka, wnuczka (warunek niepracująca), wtedy należy się zasiłek opiekuńczy, niestety ON w związkach to nie dotyczy.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-06-06 18:17
Dzięki. A matka z dzieckiem ON jak to się ma w tym przypadku? Bez ojca np.
Nadrzędny Autor ulena Dodany 2011-06-06 18:23
Matka lub ojciec nieważne ,przysługuje, pod warunkiem, że zawodowo nie pracuje.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-06-06 18:55
ok dzięki :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / pytanie (3699 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill