www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zatrudnienie osoby niepełnosprawnej - korzyści (2826 - wyświetleń)
- Autor kloda Dodany 2011-06-13 20:14
Jestem osobą niepełnosprawną w stopniu lekkim (ruchowym) studiującą niestacjonarnie i poszukującą pracy.
Znalazłem pracodawcę który byłby skłonny mnie zatrudnić w firmie zajmującej się pośrednictwem nieruchomości.
Chciałby jednak wiedzieć na jakie korzyści mógłby z tytułu zatrudnienia osoby niepełnosprawnej liczyć?
Czy są jakieś dotacje dla zatrudniających osoby niepełnosprawne?
Czy tworząc nowe miejsce pracy mógłby liczyć na dofinansowanie zakupu samochodu służbowego i komputera dla mnie?
Nadrzędny Autor ulena Dodany 2011-06-13 20:40
Tak i jeszcze gwiazdkę  nieba.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-06-14 10:01
Szanowni Państwo
Pracodawca, który zatrudni osobę niepełnosprawną może ubiegać się o dofinansowanie do wynagrodzenia o ile osoba niepełnosprawna zatrudniona jest na umowę o pracę. W przypadku lekkiego stopnia niepełnosprawności, maksymalna wysokość dofinansowania to 535 zł. Jesli osoba niepełnosprawna była zarejestrowana w urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna, lub poszukująca pracy, wówczas pracodawca, który zdecyduje się na zatrudnienie takiej osoby może ubegać się w Urzędzie Pracy o zwrot kosztów utworzenia i dostosowania stanowiska pracy. Głównym warunkiem jest utrzymanie stanowiska przez min. 36 miesięcy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zatrudnienie osoby niepełnosprawnej - korzyści (2826 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill