www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Przyznanie grupy inwalidzkiej (3823 - wyświetleń)
- Autor MayDaY Dodany 2011-06-19 17:34
Witam, mam 26 lat i na chwile obecna nie pracuje ani nie ucze sie. Miesiac temu podaczas procesu rekrutacji do pewnej firmy przechodzilem obowiazkowe badania lekarskie. Podczas badania laryngologicznego wykryto u mnie wade sluchu. Dostalem skierowanie do oddziału chorob zawodowych gdzie przeprowadzone dokladne badania. Wada ta polega na utracie sluchu rzędu 50 decybeli przy tonach wysokich ( powyzej 1200 hercow ). Lekarz stwierdził iz moge pracowac na stanowisku gdzie normy halasu nie przekraczaja 80 decybeli. Pielegniarka ktora przeprowadzala dokladne badania sluchy powiedziala mi ze bede mial duze problemy ze znalezieniem miejsca pracy przy takiej wadzie sluchu. Moje pytanie do Was: Czy mam prawo ubiegac sie o przyznanie grupy inwalidzkiej?

Serdzecznie dziekuje za pomoc i pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-06-19 18:26
W/g mnie masz prawo, ale czy dostaniesz z ZUS to już duży znak zapytania.
Mam do ciebie inne pytanie? A nie lepiej na aparatach słuchowych czy implancie? A o grupę w PFRON możesz się starać. A praca? No cóż nie chcą ON. Takie jest życie.
Nadrzędny Autor menixa Dodany 2011-06-24 17:23
jestem w podobnej sytuacji, gdyż jak przechodziłam badania wstępne do pracy to niestety lekarz okulista nie podbił mi,że jestem zdolna do pracy tylko odwrotnie, i nie zoastałam przyjęta,a to dlatego,że mam 26 lat i od urodzenia mam wadę wzroku oko prawe astygmatyzm, nic na nie nie widzę a oko lewe wada - 1,5, oprócz tego mam  żylaki takie ,ze jak poszłam na operację to się dziwili lekarze skąd takie żylaki bo grube na 2palce i jeszcze mam szpotawość kolan wada wrodzona,gdzie rzepka kolanowa wyskakuje mi 3 razy do roku w obydwu kolanach, czy jest jakaś możliwość,żebym się o coś starała? bardzo proszę o pomoc
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Przyznanie grupy inwalidzkiej (3823 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill