www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pogorszenie stanu zdrowia (10230 - wyświetleń)
- Autor LUCEK101 Dodany 2011-07-06 07:02
Witam
Proszę o poradę.
ZUS przyznał jednorazowe odszkodowanie z tytułu wypadku w zatrudnieniu.
W 2003r,przyznał rente z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.
Wniosłem o dodatkowe odszkodowanie z tytułu pogorszenia stanu zdrowia.(odmowa)
Czy skoro ZUS przyznaje rente wypadkową z tytułu całkowitej niezdolności do pracy należy sie odszkodowanie z tytułu pogorszenia stanu zdrowia?
Dzisiaj będe wnosił o dalszą rente z tytułu wypadku (zabrano mi w 2005r).
Kiedy mogę wnieść o pogorszenie stanu zdrowia?Proszę o odpowiedź.
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2011-07-06 09:07 Zmieniony 2011-07-06 09:38

>Czy skoro ZUS przyznaje rente wypadkową z tytułu całkowitej niezdolności do pracy należy sie odszkodowanie z tytułu pogorszenia stanu zdrowia?
>Dzisiaj będe wnosił o dalszą rente z tytułu wypadku (zabrano mi w 2005r).


- co działo się od 2005r, pracował Pan, bezrobotny, co Pan robił ?
- pogorszenie stanu zdrowia, może, ale nie znaczy że od roku 2005r jest tylko i wyłącznie konsekwencją wypadku.
Od roku 2003r wypadek, upłynął długi czas, wydarzyło się dużo różnych sytuacji w Pana życiu, a Pan chce odszkodowanie  z tytułu pogorszenia stanu zdrowia.
Musi Pan posiadać odpowiednią dokumentację badań i leczenia, aby objąć ocenę stanu zdrowia na nowo na dzień dzisiejszy, stając ponownie na badania orzecznika, nie będzie to kontynuacja, bieg sprawy o orzeczenie i rentę  rozpoczyna się na nowo, z uwzględnieniem dokumentacji medycznej także z wypadku.

Skromne te informacje, to co Pan napisał, tak ogólnikowe, że nie jest możliwa dokładniejsza odpowiedź, a szczególnie, nie jest możliwa ocena stanu Pana zdrowia  tutaj na forum.
Nadrzędny - Autor LUCEK101 Dodany 2011-07-06 09:29
Może tak...
ZUS zabrał rentę w 2005r
Ja nadal choruję, leczę się po wypadku.
Czy mam prawo wnieść do ZUS o ponowne ustalenie renty?
Nadrzędny - Autor LUCEK101 Dodany 2011-07-06 10:06
Od 2005 roku nie pracowałem.
Cała dokumentacja jest dowodem pogarszającego się stanu zdrowia.
Posiadam orzeczenie o niepełnosprawności (umiarkowany) na stałe.
Czy mogę wnieść o dalszą rente wypadkową?
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-07-06 18:38
Lucek, nie sugeruj się wypowiedzią chromego - on udaje lekarza i ma wiedzę głównie internetową. Poszperaj w necie, dobrze by było porozmawiać z prawnikiem, albo zwyczajnie z "panią z ZUS"- najlepiej znajomą, a także z lekarzem. Poszukaj odpowiednich druków na str. internetowej ZUS - po tym też dowiesz się co można, a co nie.
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2011-07-06 14:19 Zmieniony 2011-07-06 14:48
Pana nie widzę, Pana dokumentacji nie widziałem, aby cokolwiek powiedzieć, na temat stanu Pana zdrowia. Co jednak zauważyłem i pragnę, aby Pan zwrócił na to uwagę, a będzie to ważne w ocenie Pana sytuacji:

>Od 2005 roku nie pracowałem>


czyli upływa lub upłynęło 6 lat, i do tego dodać od 2003 renta, i do tego dodać, dokładna data wypadku, mam rozumieć, że Pan nie pracował od dnia wypadku (tutaj odpowiednia data) ?
i znowu, nie napisał Pan dokładnie, ile Pan ma lat, gdyż warunkiem do renty z ZUS jest posiadanie okresów składkowych. Czy Pan je posiada, jeżeli Pan od 2005 r nie pracował ?
Nie posiada.
Informacja: Odpowiednio do wieku życia wymagane, przy ubieganiu się o rentę z ZUS:
1 rok  pracy - jeżeli niezdolność do pracy powstała przed ukończeniem 20 lat,
2 lata pracy  - jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 20 do 22 lat,
3 lata pracy - jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 22 do 25 lat,
4 lata pracy - jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 25 do 30 lat,
5 lat  pracy - jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 30 lat, wzięte z z ostatniego okresu 10 lat, z zachowaniem dozwolonej przerwy 6msc nazwane okresy nieskładkowe.

Napisałem wyżej, utracił Pan ciąg renty wypadkowej w 2005 r.
Jeżeli miałby  Pan okresy lat pracy, jw. mógłby Pan złożyć stosowne dokumenty na badanie orzecznika w sprawie przyznania renty z ZUS,  ale byłby Pan badany z ogólnego stanu zdrowia, i dawny wypadek, byłby ważny w ocenie stanu zdrowia w 8 lat od wypadku, nie byłby jednak jedyny w całej ocenie stanu zdrowia na dzień obecny.
Z powodu że w 2005 r.  skończyła się renta w ZUS i dalszego ciągu nie przyznano (i znowu moja ocena własna, wypadek może być różny z różnymi skutkami na dalsze życie i możliwości pracy, co nie wyklucza  podjęcia pracy), stanął Pan do PCPR na badanie i tam orzecznik P.Z.ds.O.o N, wydał orzeczenie do celów poza rentowych: stopień umiarkowany, na stałe.
Wielokrotnie podkreślam, bardzo łatwo  wydają  P.Z.ds.O.o N orzeczenia, nie badając dokładnie,  gdyż P.Z.ds.O.o N nie wypłacają  żadnych pieniędzy.

Pozostaje Panu ocena swojej sytuacji, czy spełnia Pan  wymogi do ubiegania się o rentę z ZUS, gdy nie pracował od 2005 r.
Z mojej oceny, jakby nie liczył, a liczyć trzeba od dnia wypadku, z powodu braku okresów składkowych, nie będzie  możliwe  otrzymanie renty z ZUS.
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2011-07-07 07:35 Zmieniony 2011-07-07 07:43
do bober odpisałem w Pakcie o nieagresji.

do LUCEK101, jeżeli Pan ma ewentualne pytania natury osobistej, czego nie zamieszcza się na forum, proszę na pocztę napisać.
Nadrzędny - Autor LUCEK101 Dodany 2011-07-07 10:17
Nie zgadzam się z tym co Pan napisał.
Renta wypadkowa przysługuje i nie są brane żadne okresy składkowe.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2011-07-07 13:10 Zmieniony 2011-07-07 13:12
Pisze Pan..
ZUS zabrał rentę w 2005r

*********************************

Dlaczego Panu ZUS zabrał rentę..?? Uznał Pana za zdolnego.. do pracy..???
Dlaczego Pan się nie odwoływał..???

Pan usankcjonował postanowienie ZUS z 2005 roku..
Co najwyżej może pan się starać o rentę z ogólnego stanu zdrowia..
Nic więcej..
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2011-07-07 13:33 Zmieniony 2011-07-07 13:37
LUCEK101

>Renta wypadkowa przysługuje i nie są brane żadne okresy składkowe.>


Tak, gdy Pan składa po raz pierwszy po wypadku, wraz z protokołem ustalenia przyczyn i okoliczności wypadku przy pracy, kartą wypadku.
Gdy dojdzie do wypadku, poszkodowany mógłby być pierwszy dzień w pracy i mając ubezpieczenie (nie liczy się wieku poszkodowanego ani okresu lat pracy, wyliczenie renty wypadkowej jest na całkiem  innych zasadach),  podlega kolejno: powypadkowemu zwolnieniu lekarskiemu, odszkodowaniu... i gdy nie powróci do zdrowia staraniu o rentę wypadkową, ... , i inne związane z wypadkiem świadczenia.

Wyżej napisałem już, sytuacja na dzień i rok 2011, w którym Pan pyta, że planuje stanąć na ponowne badanie orzecznika ZUS
Nadrzędny - Autor LUCEK101 Dodany 2011-07-08 12:37
Ja nic z tego nie rozumię ....pytałem czy mam prawo złożyć o rente WYPADKOWĄ do ZUS
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-07-08 14:53
Pogarszający się stan zdrowia musi mieć ścisły związek z wypadkiem. Musi to być jasno napisane i udokumentowane.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2011-07-09 17:24 Zmieniony 2011-07-09 17:37
Pisze Pan Ja nic z tego nie rozumię ...
********************************************

Pisał Pan wcześniej .. że ZUS  Panu odebrał rentę  w 2005 roku..  Czyli ZUS uznał Pan zdolnym do pracy... Pisałem  o tym wcześniej

To jak się pan po tylu latach chcesz  starać się o rentę w wypadkową..???
Moim zdaniem może pan wnioskować o rentę z ogólnego stanu zdrowia..
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pogorszenie stanu zdrowia (10230 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill