www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Rocznik 1948-mężczyzna-emerytura po rencie (8334 - wyświetleń)
- Autor kciuki Dodany 2011-07-22 08:41
Uprzejmie proszę o pomoc dla mego Kolegi ON -rencista,który chce skorzystać z prawa do wcześniejszej emerytury.Jak będzie miał obliczone świadczenie?Wie, że część stażową będzie miał przeliczoną i zrewaloryzowaną bo na rencie pracował ale nie było to wymagane obecnie 30 miesięcy.Czy część socjalną pozostawią mu bez zmian?A może zrewaloryzują?Narazie nie ma pracy a do ukończenia lat 65 już nie chce czekać. Czy emerytura będzie wyższa?
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-07-22 14:31
A może tak spytać "u źródła"?
Nadrzędny Autor kciuki Dodany 2011-07-23 16:12
Nie   mogę przekazać Przyjacielowi TEJ rady,bo na "źródle" sama się mocno "nacięłam"...może jednak Ktoś pomoże...żeby przyjaciel miał szansę ...pozdrawiam
Nadrzędny - Autor wolna.strefa Dodany 2011-07-24 13:27
http://www.ovum.org.pl/

Tu sobie zobacz
Nadrzędny Autor kciuki Dodany 2011-07-24 19:00
Dzięki za chęć pomocy ...ale nie jestem ja ani mój Przyjaciel z pięknego Wybrzeża...a nasze rodzime BPO niewiele nam pomogło...Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-07-25 11:04
tu jednak lepiej na piśmie wystąpic do ZUS- porada przez forum w takiej sprawie jest trudna.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-08-05 12:08
Pana sprawa nie wydaje sie być bardzo skomplikowana..  ale dopóki tacy panowie jak bober i jemu podobni będą istnieć na tym  forum nie udzielam   odpowiedzi publicznie  jedynie na  prv..
Pozdrawiam..
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-08-09 11:15
A jaka z ciebie "fisza" abyś:

>nie udzielam   odpowiedzi publicznie  jedynie na  prv.


Nikt ci personalnie nie zadał pytania.
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2011-08-09 11:28 Zmieniony 2011-08-09 11:36
kciuki

>Jak będzie miał obliczone świadczenie>


Czy masz tyle zaufania, żeby komuś anonimowemu, znaczy godunow, (opinie na forum ma negatywne) przesłać na priw swoje dane lat pracy i wypłat, żeby mianowicie  godunow Ci dokładnie obliczył? Czy godunow jest specjalistą w tej dziedzinie?  NIE. NA forum napisał gdzie pracował.
Dokładnie przeliczy tylko ZUS. Sprawa tego Pana("Kolegi ON -rencista"), nie może się niczego przecież obawiać, niech porozmawia z pracownikiem ZUS, z prośbą o wyliczenie na dzień obecny.
Nadrzędny - Autor kciuki Dodany 2011-08-09 15:40
Witaj Julka!Coś Ci opowiem jak to z tym zaufaniem do profesjonalizmu bywa ...przez całe lata wierzyłam ,że mam dobrze naliczoną rentę ,potem "profesjonalnie" mnie poinformowano ,że gdy przejdę na wcześniejszą emeryturę będzie ona wyższa od renty i po przepracowaniu 30 miesięcy przeliczona...a  efekt tej wiary to:
1)błędy w naliczeniu renty ,złe ubruttowienie jej i zła indeksacja -spowodowały mocne jej zaniżenie-sprawa niestety mimo pomocy adwokatki  jest przegrana w sądzie.
2)posłuchanie "profesjonalnych " dorad skutkowało wyższą o 20 zł wcześniejszą emeryturą ale za to stratą grupy u jedynego pracodawcy który chciał ON zatrudnić (na nowo zatrudniał już przecież emeryta a co z tego że niepełnosprawnego!)...i oczywiście brakiem  możliwości jej przeliczenia.
3) Następne moje odwołanie się do ZUS gdy stwierdziłam ,że na "poprawianej" decyzji o doliczeniu mi nowego okresu stażowego brak mi 6  miesięcy---( nie do sądu !)---poskutkowało oddaniem przez ZUS sprawy do sądu i udawadnianie mi ,że doliczenie mi do stażu sześciu miesięcy po przepracowaniu całego roku jest prawidłowe.No i pewnie opinia o mnie w ZUS jest taka jak na tym forum "godunowa".Nie podaję mu swych danych ale bardzo Go cenię za chęć pomocy mnie i mojemu Koledze.Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-08-09 18:08
Jeśli ktoś z podstawowym lub zawodowym wykształceniem jest Ci w stanie pomóc w wyliczeniach, które robi biegły to gratulacje. Nie wystarczy znać przepisy i Ustawy z kompa - neta.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-08-09 18:15
[usunięte]
Nadrzędny Autor kciuki Dodany 2011-08-09 20:44
I vice versa... pani bober....:-) ja na tym forum tylko pytam zawsze o Wasze opinie ale nikomu się nie "odgryzam" ani do "oczu nie skaczę"....
Jeśli nie umie pani  lub nie chce pomóc to proszę nie napadaj nie napadaj na tych co pomóc chcą...
Faktycznie miłe określenie "typowa pieniaczka"  dziękuję...ale dla Pani przestroga..."kto z kim przestaje takim się staje"...i NIE pozdrawiam!
Nadrzędny Autor kciuki Dodany 2011-08-09 20:48
To może mi jeszcze Pani powie skąd mam wziąćn tego NIEZALEŻNEGO BIEGŁEGO jako ON .Będę naprawdę wdzięczna!
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-08-09 16:06
Pisze Pani...
Czy masz tyle zaufania, żeby komuś anonimowemu, znaczy godunow, (opinie na forum ma negatywne)
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Nikomu nie zaszkodziłem na tym forum, bzdury Pani wypisuje..!!
Negatywną opinie  wyrobiła mi ostatnio administracja pod nickiem bober ( moja opinia jest tak bober a administracja forum to te same osoby)  i jemu podobnym ..
Wielu pomagało ludziom na  forum pomagało pisać odwołania do sadu do ZUS etc. Prawie już nikt z nich nie piesze. dzięki administracji czytaj bobrowi..
Pozostaje bober i jemu podobni  którym nie zależy na pomocy innym..
A panią podejrzewam że to kolejna odmiana  bobra...
Przesłałem wiele wzorów odwołań czy to do sadów czy ZUS... Czy pomogłem napisać odwołanie i nigdy danych nikomu nie ujawniałem  i nigdy też o dane osobowe nie proszę..

Pozdrawiam ..
Nadrzędny - Autor kerim___ Dodany 2011-08-11 10:20 Zmieniony 2011-08-11 10:26
Witam Wszystkich.

W obecnym orzeczeniu mam standartowe uzasadnienie decyzji, identyczne jak na wcześniejszych. Z tą różnicą że ustalono częściową niezdolność (2 lata) czyli że nie jestem całkowicie niezdolny do pracy.
Złożyłem odwołanie o przyznanie całkowitej niezdolności i oczekuję na komisję lekarską. Jeżeli miał ktoś podobną sytuację to prosiłbym o informację co może mnie czekać po tej komisji czyli czego mogę się spodziewać. Przyznania całkowitej niezdolności, podtrzymania decyzji orzecznika (częściowa niezdolność na 2 lata), zmiany na większą niekorzyść ( np. zmniejszenie okresu na jaki została przyznana z 2 na 1 rok. Interesuje mnie to bo niektórzy znajomi twierdzą że z ZUS się nie wygra a odwołując się mogą mi całkowicie zabrać rętę. Czy to prawda ?.Chętnie wysłucham każdej opinii nawet tych najbardziej niekorzystnych.

Z góry dzięki.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-08-13 15:57
ZUS może wszystko!
Nadrzędny Autor kerim___ Dodany 2011-08-13 17:58
Jeszcze nie miałem komisji. Klikali co rok to prorok. I tak się zastanawiam co można zrobić (już po niej ).
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Rocznik 1948-mężczyzna-emerytura po rencie (8334 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill