www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Swiadczenie dla osob zajmujacych sie wychowywaniem dziecka n (12110 - wyświetleń)
- Autor elanowa1955 Dodany 2011-07-22 12:28
witam. Wychowujemy niepelnosprawne dziecko od 9 lat jako rodzina zsstepcza. Dziecko bardzo absorbujace od samego poczatku. Kiedy trafil do nas mial 1,3mies . Do czasu umieszczenia u nas wychowywal sie w rodzinnym domu dziecka. Wczesniej porzucony przez matke zaraz po urodzeniu w szpitalu. Wciaz wymagajacy nieustannej opieki oraz uczesnictwa w roznego rodzaju zajeciach terapetycznych.Dziecko jest w tej chwili w trzeciej klasie szkoly podstawowej. Ma od drugiegop olrocza nauczanie indywidualne z powodu zachowan buntowniczo oportunistycznych zagrazajacych bezpieczenswu innych dzieci. Wczesniej uczesczal do szkoly z klasami integracyjnymi z ktorej zostalu suniety . Dotkniety wieloma dysfunkcami ktore wplywaja na pogorszenia jego zachowan. Zespol RAD, ADHD, zle odbierane dzwiiekiow, brak odczuwania glebokiego , nieprzetwarzanie bodzcow ..... itd.  Moznaby wiele pisac. Krotko mowiac opiekujac sie taki dzieckiem nie pracuje zawodowo. Mam 9-cio letnia wyrwe w zyciu zawodowym. Czy moze mi ktos podpowiedziec czy jest jakasmozliwosc abym miala chociaz odprowadzany Zus . Za czterylata koncze 60 lat. Na dzien dziesiejszy nie mam szans podjecia pracy i nie wiem kiedy bedzie to mozliwe.Licze na pomoc i porade.
Nadrzędny - Autor mineralle Dodany 2011-07-22 12:34
Witam   serdecznie.
Mam podobne doświadczenia z synem.
Dostał orzeczenie o niepełnosparwności z powodu swoich przypadłosci.
Ja natomiast  płacę stale w ZUSie dobrowolne ubezpieczenie emerytalno- rentowe z tytułu opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem.
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-07-22 14:40
mineralle - pozdrawiam - moja odp. była do wyżej.
Nadrzędny Autor elanowa1955 Dodany 2011-07-26 11:52
Czy skladka ktora Pani dobrowolnie odprowadza liczy sie do przepracowanych lat?
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-07-22 14:38
Oj, Boże, nie wiem jak to jest z ZUS - pewnie jak wszyscy wiedzą, ale boli mnie to dziecko!!! Z tymi rodzinami zastępczymi to jest różnie - chcieli kokosy, a tu kłopoty!
Nadrzędny - Autor chrupka79 Dodany 2011-07-22 21:48
Jestem matką dwójki niepełnosprawnych dzieci, mam świadczenie no i składki które mam odprowadzane od tego ale jakoś nigdy o tym nie myślałam i nie myślę, dlaczego tak jest że rodzina zastępcza musi jęczeć jak im ciężko, nam jest jeszcze bardziej bo nie mamy takich pieniędzy jak wy, rozumiem że jest ciężko że brakuje ci składek, tak to ważne, ale co z dzieckiem? Moja młodsza córka jest również trudnym dzieciątkiem, jest upośledzona a co za tym idzie ma zmiany nastroju i zachowania. Ale dzieci trzeba akceptować,kochać i bober napisał prawdę "Oj, Boże, nie wiem jak to jest z ZUS - pewnie jak wszyscy wiedzą, ale boli mnie to dziecko!!! Z tymi rodzinami zastępczymi to jest różnie - chcieli kokosy, a tu kłopoty".
Nadrzędny - Autor Anna 46 Dodany 2011-07-28 11:18
radzę Pani pomySlec co Pani zrobi jak dzieci ukończą 16 lat bo wtedy Pani zostanie bez prawa do EMERYTURY lub RENTY .Ile mają dzieci lat i jaki stopień upośledzenia bo jeśli znaczny  i łąxcznie z upośledzeniemm umysłowym to może Pani spac spokojnie .Bedzie Pani miała 20 lat składek .My ludzie ,którzy tak jak ja czy Pani  najpierw nie patrzyłyśmy co będzie po 16 roku życia tylko rechabilitowałyśmy dzieci .Teraz matki o Zespole Downa  dowiadują aię po porodzie a ja do okresu przedszkola  nie wiedziałam bo  nikt mi nie powiedział choc pod tlenem dziecko było po porodzie .Potem  w przedszlo;u postanowiłam ,że nie będę się ubiegac o orzeczenie o niepełnosprawności bo walczyłam o szkołę masową nie specjalną choc to śląsk i duże miasto ale zro zrozumienia  .Uczyłam dziecko zachowań dzieci zdrowych , nauczyłam biegle czytac i pisac i teraz podziwiają lekarze bo ma testy IQ 48  i wg tabeli wiek i poziom myślenia 8 latka w podejmiwaniu decyzji jeśli jest sam .Teraz skończył 16 lat i  napisali stopień upośledzenia umiarkowany i zidolny do pracy i już co najważniejsze nie wymaga mojej opieki (pójdzie teraz do gimnazjum ).Teraz ja jego zostawię i wyjadę za pracą (każda odległośc w dużym mieście to naście km ) np rano skoro świt i mąż też a on sam w domu ma teraz nagle wiedziec kiedy na bus wyjśc .No w jednej chwili ma byc dorosły 16 latek z ZD no takie mamy prawo .Ja to się nawet nie denerwuję tylko zobaczę co wymyśli i co zribi (ostatnio w uwadze oglądałam policja Rzeszowska aresztowała chłopca za 1 zł  wyciągniętą z pustego wózka przed marketem).W takiej sytuacji jest wiele matek, ze muszą myślec o sobie teraz.Ja dostawałam zasiłek pielęgnacyjny tylko  przez 2010?2011  bo przedtem przekraczał zarobek jak ja to mówię o 5 zł .Teraz powinny przynajmniej te matki do czasu ukończenia gimnazjum przez dziecko miec te 19 zł składki opłacone i lata do najniższej emerytury przyznane.Świetlicy  pobyru dziennego nie ma ,wolontariatu też nie , sąsiedzi też omijają .Rodzina 150 km odległości dalsza no koszmar .W szkole są polnowani . w busie opiekunn a potem  z chwiląą kiedy dojadą na osiedle no samodzielni , ciekawe co się stanie jak kilku się ich zbierze albo łarwowierny posłucha kolegów  i cos zrobi , kto będzie prawnie odpowiadał .Proszę o wyjaśnienie  prawników  i zarządzających stroną.Panią co ma dzieci dwoje proszę o podanie wieku dziecka stopnia upośledzenia  i określenia ogólnego miejsca zamieszkania wioska małe miasteczko duże miasto sami ocenimy czy spokojna o emeryturę dokucza innym .
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-07-28 12:20
Dużo złości, ale czemu do nas?
Nadrzędny Autor chrupka79 Dodany 2011-07-29 12:01
Pani niech mnie nie pyta o moje dzieci tylko proszę mnie odpowiedzieć gdzie pani mieszka, a odwołanie pani robiła na komisję wojewódzką względem syna? A co do EMERYTURY lub RENTY, RENTA nie przysługuje osobie pobierającej świadczenie pielęgnacyjne taki jest przepis, a o EMERYTURZE nie ma co myśleć bo nawet ci co tak ciężko pracują po 40 lat nie są pewni tego że ją dostaną bo co komu po składkach odprowadzonych do ZUS-u jak młodzi wyjeżdżają i nie chcą wracać,to kto będzie pracował na mnie czy na kogokolwiek innego, składki przekazywane do ZUS-u to nie konto w banku ich tam nie ma, te  pieniądze są wypłacane obecnym emerytom a żeby pani miała swoją to ktoś musi oddawać swoje składki na panią. Co do osoby z rodziny zastępczej to nikt tu nie był złośliwy tylko ta pani pogubiła się a wystarczyło złożyć wniosek tam gdzie trzeba dostać świadczenie i mieć te całe składki.
Nadrzędny - Autor elanowa1955 Dodany 2011-07-26 11:39
No wlasnie ...takiej reakci sie spodziewalam szczerze mowiac,,,,dlaczego nie boli to ze nie bede miala zadnych swiadczen kiedy osiagne wiek emerytalny?.....dlaczego ludzie sa tacy egoistyczni....nie mialam zamiaru zbijac kokosow na moim dziecku...kosztuje mnie o wiele wiecej niz daje na to panstwo....nie zaluje tych kosztow bo zalezy mi zeby jakos funcjonowal...w disiejszych czasach nie ma zadnych sentymentow....za wszystko trzeba placic...terapie diagnozy wizyty u lekarzy specjalistow to sa narawde wysokie kwoty.....nic nawet o tym nie pisnelam.... wiele osob mnie pyta z czego bede zyc juz w calkiem niedalekiej przyszlosci...Dotad nie bylo to dla mnie wazne....jednak lat przybywa sil ubywa....uwierz mi czlowieku rzucajacy blotem ze ksiazke mozna bynapisac i problemach i trudnosciach rodzin zastepczych...jesli sie czlowiek nie zawezmie nie da rady bo czlowiek jest tylko czlowiekiem...zastanow sie dlaczego jest tak wiele rodzin zastepczych ktore oddaja dzieci? to sa dzieci niesamowicie pookaleczane psychicznie ...patrze wstecz i sama sie dziwie jak to wytrzymalam ......koncze gdyz tak jak wczesniej wspomnialam mozna by ksiazke napisac  ....pozdrawiam
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-07-26 14:13
A czy jako opiekun Prawny dziecka nie ubiegała siepani o świadczenie pielęgnacyjne?
Wraz z nim są odprowadzane składki na ubezpieczenie rentowe.

prosze o list na adres
warszawa@integracja.org
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-07-29 12:19
A dlaczego ma mnie boleć? Jesteś dorosła i myśląca, a dziecko jest małe i chore no i ... nie twoje...
Nadrzędny - Autor elanowa1955 Dodany 2011-07-29 13:25
Chocby dlatego,ze czlowiek to zwierze stadne...nie jestesmy na bezludnej wyspie....napisalam na forum oczekujac rady....tylko to mialam na wzgledzie.....w naszym kraju liczy sie tylko kumoterstwo.....nie masz znajomosci  bedziesz mial fige z makiem.....pomyslalam ze moze trafie na osobe ktora ma podobny problem i wie do kogo  sie udac i jakie nalezy miec papiery.....przeczytalam wszytskie watki i wiecie co zaluje ze napisalam .....od chwili kiedy zajelam sie dzieckiem towarzyszy mi wciaz ta sama aura.....aura niecheci....kazdy najchetniej wykopalby mnie za drzwi razem z moim dzieckiem....wiecie dlaczego ?  BO JESTESMY RODZINA ZASTEPCZA !!!!ktoa jest przysllowiowym zlodziejem i wziela sobie dziecko na wychowanie dla kokosow.....o ironio losu....
Nadrzędny - Autor elanowa1955 Dodany 2011-07-29 13:34
a to ze diziecko jest nie moje wiem i ja i dziecko i wszyscy w kolo.....tak jest chore i to do konca zycia.....tylko ze to juz zasluga jego rodzonej matki.....ja jedynie probuje na przekor wszytskim poskaladac mu jego rozwalone zycie.....najwieksza jego tragedia jest to jak okreslila Pani Iwona Palicka psycholog , diagnosta oraz terapeuta  ze choc bardzo chory traktowany jest jako zdrowy.....to oczywiscie  nastraja go jeszcze bardziej buntowniczo do calego swiata....
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-07-29 13:53
Widzisz kobieto, mimo chęci napadłaś na rodzoną matkę, szukasz winnych. To forum dla o.n., więc nie powinno się pisać o zdrowych, ale tak jest, że wiele zdrowych dzieci i ich rodziców ma problemy, nie pamiętają, nie myślą o emeryturze - walczą o swoje dziecko i kochają bezwarunkowo. Nie mam do Ciebie pretensji, odpowiedziano Ci co powinnaś zrobić itp. Wiem też, że takie dzieci daje się nieodpowiednim rodzinom - może to nie dotyczy Ciebie... Nie o to chodzi, ale ty... (uderz w stół...). Pozdrawiam to dziecko.
Nadrzędny - Autor elanowa1955 Dodany 2011-07-30 08:56
Wlasnie, to jest forum dla rodzicow takich dzieci jak moje......
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-07-30 10:15

>a to ze diziecko jest nie moje wiem i ja i dziecko i wszyscy w kolo<


Elanowa To jest Twoje dziecko, bo to Ty się o nie troszczysz, Ty wstajesz w nocy kiedy Cię potrzebuje, Ty chodzisz na zabiegi i przytulasz. Masz nie tylko obowiązki, ale i prawa takie jak inni rodzice. Różnica między Wami jest  taka, że naturalnym rodzicom urodziło się niesprawne dziecko, a oni je pokochali. Natomiast Ty świadomie podjęłaś się opieki nad chorym dzieckiem. Mogłaś iść "na łatwiznę" (przepraszam za słowo, bo to też nie jest łatwizna) i wybrać zdrowe, a jednak dałaś miłość dziecku, które los tak okrutnie doświadczył. Podziwiam takich ludzi jak Ty. Życzę Ci dużo siły i wytrwałości oraz odpowiedniej odpowiedzi na Twój  problem, o którą tu na forum poprosiłaś. Powodzenia. :-)

>Wlasnie, to jest forum dla rodzicow takich dzieci jak moje......<


Tak to forum jest dla Ciebie.
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-07-30 13:04
O zdrowe dzieci jest bardzo trudno. To wygląda jak sklep z towarem - nie fajnie brzmi, ale tak jest.
Nadrzędny Autor elanowa1955 Dodany 2011-08-15 16:43
Tak masz racje ... nie ta matka,ktora urodzi .....wychowuje tak jak wlasne dziecko... szczerze mowiac po tylu latach mozna sie ,,zrosnac'' z dzieckiem i traktowac jak wlasne.....nie lubie tylko takich przypominan , ze w koncu to nie moje dziecko....jest mi wtedy naprawde przykro....
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-07-30 13:01
elanowa, nie napisałam, że to forum nie dla Ciebie, tylko, że "nie powinno się pisać o zdrowych..", a JA PISAŁAM O ZDROWYCH DZIECIACH I O RÓŻNYCH RODZINACH ZASTĘPCZYCH, W KTÓRYCH NIE "PRZYTULA SIĘ DZIECI, WRĘCZ PRZECIWNIE (ZABRANO NIEKTÓRE Z TYCH RODZIN). NA WŁASNE USZY SŁYSZAŁAM:"... A WEZMĘ SE DZIECKO JAKO RODZINA ZASTĘPCZA, BO Z PRACY ZWOLNILI A DO EMERYTURY JESZCZE..." i cała rozmowa co "dokładają" do takiego dziecka. "Medal ma dwie strony, a życie wiele", więc nie bierz wszystkiego do siebie. Temat budzi dyskusje.
Nadrzędny Autor elanowa1955 Dodany 2011-08-15 16:38
Ciesze sie...dziekuje za wsparcie...moze jestem troszke przewrazliwiona . W koncu tyle lat z wiatrem w oczy swoje robi...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Swiadczenie dla osob zajmujacych sie wychowywaniem dziecka n (12110 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill