www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Refundacja z NFZ do okularów. (5212 - wyświetleń)
- Autor marcin1990 Dodany 2011-07-25 09:51
Witam.

NFZ i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie refundowały mi w tym roku aparaty słuchowe. mam pytanie: czy jest możliwość by NFZ refundował jeszcze okulary?

Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor chrupka79 Dodany 2011-07-25 10:12
Oczywiście że jest możliwość tylko nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego jaką sumę ci dadzą, bo są to malutkie kwoty pomiędzy 5 a 10zł mój mąż nosi okulary w tym momencie sam ma do wykupienia dwie pary za 500zł ponieważ ma już sporą wadę +6 więc i kosz jest większy, do funduszu nawet nie zagląda już bo ostatnio w 2010 dopłacili mu do jednej pary 7zł a do drugiej 5zł. Powiedz sam co to są za sumy jeśli  musisz wydać 500zł.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-07-25 10:30
niestaty jest dokładnie tak jak pisała chrupka79
Nadrzędny - Autor abedula Dodany 2011-08-21 21:55
Nie prawda, że są to kwoty jedynie 5-10 zł.
Bzdura!
Wszystko zależy od środków PCPR, oraz od wykazu dochodów osoby składającej wniosek. Jest to forma dofinansowania, czyli wiadomym jest, że nie będzie to nigdy 100% wartości zakupionego produktu. Warto zatem pofatygować się i złożyć wniosek. A jeśli komuś niskie choćby kwoty przeszkadzają, to ciekawa jestem ile macie dochodu miesięcznie.
Niestety ,ale w przypadku rencistów, zwłaszcza tych niepracujących nawet takie kwoty są czasem istotne i niezbędne do przetrwania!
Nadrzędny - Autor chrupka79 Dodany 2011-08-23 11:46
Nie jest to bzdurą, u nas PCPR w ogóle nie dofinansowuje okularów pozostaje tylko fundusz, nie we wszystkich miastach PCPR ma takie same dofinansowania, wszystko zależy od władz miasta, na początki roku decydują sami jaki program realizują, jaki mam dochód 1195 zł na 4 osoby dużo co nie.
Nadrzędny Autor Julka_ Dodany 2011-08-23 11:52

>czy jest możliwość by NFZ refundował jeszcze okulary?


NFZ refunduje tylko szkła. Pamiętaj o tym.
Ja zrobiłam ostatnio inaczej. Kupiłam oprawki  i do tego ładne w sklepie hipermarket, były na stoisku (15 zł oprawki), a szkła tylko oprawiłam u optyka. Wyszło dużo taniej
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Refundacja z NFZ do okularów. (5212 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill