www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Ile ZUS ma czasu na odpowiedź (8919 - wyświetleń)
- Autor prolog0 Dodany 2011-08-08 20:21
Witam
Mam taki przypadek: bylem po zawale na zwolnieniu lek. Potem ZUS przyznał mi zasiłek rehabilitacyjny- raz na 7 miesięcy potem na 5. Po 12 miesiącach złożyłem dokumenty do ZUS w sprawie przyznania renty (Tomaszów Maz.) Lekarz orzecznik uznał że nie jestem niezdolny do pracy. Od decyzji odwołałem się. w tym Przypadku organ właściwy to ZUS w Łodzi.
Tam komisja lek. nie była pewna co zrobić wiec skierowała mnie na badanie. I tu jest problem- od 2 miesięcy nie ma żadnej odpowiedzi. W przyszlym tygodniu musze wracac do pracy. Mam skierowanie na badania....
Moje pytanie brzmi...ile czasu Zus ma na odpowiedź?.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2011-08-08 21:41
Piszesz, że masz skierowanie na badanie ale czy byłeś na tym badaniu a jeśli tak to czy otrzymałeś opinię lekarza? Zasadniczo ZUS powinien w ciągu 30 dni "od ostatniej okoliczności" tj. od badania przez komisję lekarską lub badania innego lekarza, tego do którego Cię skierowano, wydać decyzję. Więc jeśli wszystko z Twojej strony jest w porządku to po 30 dniach od badania powinna być odpowiedź.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-08-09 11:28
Mnie zastanawia coś innego. Ludzie chorzy- nie mogący pracować nie dostają renty - odwołują się. Tutaj pan też chory dostaje rentę ale jej nie chce i też się odwołuje. Z tego wynika, że albo: 1) ZUS taki uczciwy i zna się na chorobach a pacjenci mają "Chimery", 2) Pan przedkłada pracę nad zdrowie, 3) ZUS ma "umowę" z Sadami na ilość spraw, 4) ZUS ma wykaz schorzeń, na które daje renty. KTO ZNA TAKI WYKAZ?
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-08-09 16:11
NIejaki bober  ( raczej administracja  ) Pisze
Mnie zastanawia coś innego. Ludzie chorzy- nie mogący pracować nie dostają renty - odwołują się. Tutaj pan też chory dostaje rentę ale jej nie chce i też się odwołuje. Z tego wynika, że albo: 1) ZUS taki uczciwy i zna się na chorobach a pacjenci mają "Chimery", 2) Pan przedkłada pracę nad zdrowie, 3) ZUS ma "umowę" z Sadami na ilość spraw, 4) ZUS ma wykaz schorzeń, na które daje renty. KTO ZNA TAKI WYKAZ? 
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
To jest ewidentny przykład że gość nie ma zielonego pojęcia  o czym pisze...
Szkoda czasu na komentowanie tego typu postów..!!..
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2011-08-09 17:30
Też tak myślę i właśnie tego nie komentowałem, kiedy przeczytałem to już ok. 2 godziny temu. bober nie wie o czym pisze.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-08-09 17:42
A ja myślę, że mam pojęcie o czym piszę, tylko to nie jest wszystkim "na rękę".
Jak wyjeżdżam to nie "tykam" kompa, jestem w domu tylko 1 dzień i... wiem, że ta strona jest bardzo wesoła i ciekawa (zwłaszcza z wami).
Tadeuszu, z Twoich postów (także na priv) wynika, że nie pracujesz, nie masz dochodów i od kilku lat procesujesz się z ZUS aż z tego spać nie możesz - tabletki na sen.
Godunow natomiast ma rentę, ale uważa się za tak chorego, że inni nie powinni jej dostać - tylko on.
Pozdrawiam - miłej zabawy.
Ps. jestem kobietą (o czym pisałam).
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-08-09 21:12
Piszesz  Ps. jestem kobietą (o czym pisałam).
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Cyganie jeden niedawno podawałeś sie za lekarza...  
Wiarygodność tego człowieka jest mniej niż zero...
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2011-08-09 23:00
godunow! To możliwe, że bober jest kobietą - Kopernik też była kobietą ale czy płeć tłumaczy głupotę i złośliwości? No chyba, że coś się w życiu nie ułożyło ale po to jest to forum i możemy porozmawiać, coś doradzić a jeśli nie pomożemy to zawsze można skorzystać z pomocy psychologa /lekarz a może lekarka?/ nie powinien mieć z tym problemu. A tak przy okazji to skąd bober zna treść moich prywatnych postów? To by potwierdzało Twoją teorię, że jest z "administracji". Rzeczywiście pisałem prywatne posty ale żeby bober miał do nich dostęp....... no nie wiem! Chyba, że jest jasnowidzem albo ma prorocze sny bo na forum "SNY" mocno się tam udziela. bober pisze, że rzadko bywa na forum ale od 23 maja br. napisać 716 postów to chyba trzeba zawodowo tylko tym się zajmować. ja jestem na forum też od połowy maja ale napisałem mniej niż 50 postów i w żadnym nie pisałem złośliwości tylko pytałem lub starałem się podzielić swoimi doświadczeniami. Z kilkoma osobami koresponduję prywatnie bo widzę, że to forum ma zbyt wielu kretów /nie mylić z kretynami/.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-08-10 06:32
Pisze Pan bober pisze, że rzadko bywa na forum ale od 23 maja br. napisać 716 po
XXXXXXXXXxXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

To ja kiedyś udzielałem sie na forum sporo i jestem zarejestrowany w październiku 2007 roku i mam coś ponad 900 postów...a bober od maja  ponad 700 . Czyli  on , ona , ono siedzi na okrągło na forum..
. Mi  się wydaje że występował bober wcześniej pod innym nickiem  ale był była mniej agresywny . Podejrzewam Tak Jak Pan ,ze jest to pracownik administracji .. A samej Administracji zależy na rozwaleniu forum i zamknięciu .. Pytanie istotne dlaczego tego nie uczynią od razu a  czynią takie podchody..???
A to że ujawniono Pana prywatne posty.. toz to kryminał..a zrobić to mógł jedynie ktoś z adminów lub ludzi mających uprawnienia administracyjne do obsługi forum inaczej się nie da....
Zresztą jak pisałem  coraz mniej ludzi się udziela na forum... A sama pomoc tak zwanego Centrum oceniam bardzo źle..
Pozdrawiam
Pana
Nadrzędny Autor MrWoland Dodany 2011-08-10 10:10
A czy znacie jakieś inne fora, które udzielają pomocy prawnej ON i które działają w sposób bardziej fachowy i cywilizowany niż to forum?  Nie chcę wchodzić mocniej w tę krytykę, ale widzę, że to forum promuje bezsensowne i przykre pyskówki, a czasem nawet błędne porady przechodzą bez żadnej reakcji. Taka polityka Administracji też mi nie za bardzo pasuje, bo przekłada się na niski poziom tego forum.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-08-09 19:36
ZUS nie zachowuje terminów i tu "pies pogrzebany" jak idziesz do pracy - znaczy - możesz pracować - nie idziesz - nie masz kasy. Zależy co chcesz, jaki zawał i jak oceniła komisja w Łodzi - z mojego doświadczenia i znajomych, Łódź jest przychylna. Jeszcze jedno ZUS może wstecznie wypłacać świadczenia i wydawać decyzje.
Nadrzędny - Autor prolog0 Dodany 2011-08-10 14:07
No cuż... od wczoraj jestem w pracy. Mam zrobione badania lekarskie (tylko lekka praca). Rozumiem,że jeśli ZUS przyzna mi rentę to to bede musiał sie odwołać że jej nie chcę? :-)
Nadrzędny - Autor michal_pietrzykowski Dodany 2011-08-13 14:18
Zależy jaką rentę masz. Przy zwykłej rencie na stałe możesz do tej renty dorobić.
W przypadku moim musiałem wstrzymać rente socjalną ze względu na wysoki dochód.
Nadrzędny - Autor kerim___ Dodany 2011-08-14 20:13
prolog0  SKORO komisja lekarska skierowała Cię na badanie. To powinieneś iść do pokoju nr1 i wyznaczyli by ci termin ( ja tak miałem) i nie miał byś problemu. Samo skierowanie gdziekolwiek nie oznacza tego ,że czekasz na zaproszenie. Wyobraź sobie ,że otrzymujesz jakieś skierowanie i co robisz. Idziesz tam gdzie to badanie robią i wyznaczają Ci termin tego badania.I w zależności od sytuacji zgłaszasz się sam z wynikami ewentualnie czekasz na wyniki komisji po tym badaniu ( jeżeli orzecznik odesłał Cię do konsultanta od 2 do 3 tygodni) otrzymujesz orzeczenie lekarza orzecznika jak zostałeś zakwalifikowany. A później w zależności czy się z tym zgadzasz bądź nie.Podejmujesz stosowne kroki. Żgadzasz się nie odwołujesz się. Nie zgadzasz się składasz sprzeciw w ciągu 14 dni. I czekasz na komisję lekarską.itd. resztę sobie doczytasz.

A co się tyczy postu " MrWoland " Masz olbrzymi wybór for pt. Google wtedy może docenisz to co masz na tym forum. Powodzonka.
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-08-14 21:10
Moim skromnym zdaniem tak się wypowiada prawdziwy mężczyzna.
Pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Ile ZUS ma czasu na odpowiedź (8919 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill