www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jak wygląda rozprawa w sądzie pracy? Renta (5667 - wyświetleń)
- Autor Sheilaa Dodany 2011-08-11 09:27
Witam. Mam do Was drodzy forumowicze pytanie, jak w temacie. Pewnie wielu z Was nie raz walczyło z ZUSem. Jutro mam rozprawę w sprawie przyznania mi renty socjalnej. Opinia biegłych jest dla mnie przychylna. Zupełnie nie wiem, czego mogę się spodziewać. A strasznie się denerwuję. Nawet zastanawiam się czy się stawić, bo niby obecność nieobowiązkowa. Padną jakieś pytania? Będzie jakieś przesłuchanie :-)? Zupełnie nie wiem jak mam się przygotować. Z góry dziękuję Wam za odpowiedzi. Pozdrawiam
Nadrzędny Autor michoo7 Dodany 2011-08-11 11:04
Z tego co pamiętam, to ja nic nie gadałem, za to gadał sędzia...tyle że u mnie sędzia odwalił zus i nakazał przyznanie renty, a zus już się nie odwołał. Tyle ze to było w 2006. :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2011-08-12 21:15
A więc już jesteś po sprawie. Czy możesz coś napisać jak było? Mnie to czeka niedługo. Nie mogłem Ci nic napisać na Twoje pytanie bo nie miałem jeszcze takich doświadczeń.
Nadrzędny - Autor Sheilaa Dodany 2011-09-05 10:05
Dawno tu nie zaglądałam.
Moja sprawa w Sądzie trwała 5 minut. W moją stronę padło jedno pytanie. Czy zgadzam się z opinią biegłych. Opinia była dla mnie korzystna, więc oczywiście odpowiedziałam TAK. ZUS nie wniósł żadnych wniosków. Odczytanie wyroku. Na końcu Sędzia powiedział jeszcze, że pozostaje mi już tylko czekać na pismo od ZUSu i wypłacenie renty.

W zasadzie od rozprawy minęło 3 tygodnie. Jeszcze nie mam żadnych informacji. Nie wiem czy ZUS, jeśli na rozprawie nie miał nic przeciwko, może jeszcze złożyć apelację? Myślicie, że powinnam zadzwonić do Sądu o jakiekolwiek wiadomości?
Nadrzędny Autor MrWoland Dodany 2011-09-05 10:34
Tak, powinnaś zapytać, czy ZUS poprosił o uzasadnienie wyroku. Bo jeśli tak, to znaczy, że ZUS może apelować, choć nie musi. Uzasadnienie wydłuża termin uprawomocnienia się wyroku o czas na wniesienie apelacji. Pod koniec tego terminu też powinnaś się dowiedzieć, czy ZUS apelował, czy nie. Gdyby była apelacja, powinnaś się zapoznać z jej treścią i napisać własne pismo do sądu apelacyjnego. Ale z tego, co piszesz, wynika, że ZUS raczej apelować nie będzie.
Po uprawomocnieniu się wyroku akta rentowe z sądu muszą wrócić do ZUS i dopiero wtedy możesz oczekiwać decyzji o rencie. Dopóki akta rentowe są w sądzie, ZUS nie będzie zajmował się Twoją sprawą. W sądzie to Ci wszystko wyjaśnią. W mojej sprawie sąd wydał wyrok w kwietniu, a decyzję dostałem dopiero w sierpniu.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jak wygląda rozprawa w sądzie pracy? Renta (5667 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill