www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odwołanie od decyzji orzecznika! (2744 - wyświetleń)
- Autor kerim___ Dodany 2011-08-11 18:14 Zmieniony 2011-08-11 18:17
Witam.

Czy odwołanie się od decyzji lekarza orzecznika do komisji lekarskiej ,
może skutkować otrzymaniem po komisji decyzji mniej korzystnej niż wydał lekarz orzecznik.
Jak się przygotować.

Z góry dzięki.
Nadrzędny - Autor gery44 Dodany 2011-08-11 22:27
TO MOZLIWE.Ale zawsze mozesz odwolac sie do sadu.ZUS to popaprana instytucja.Napisz wiecej o sprawie to moze cos poradze Juz tyle przebywalem w szpitalacz ze czasami lekarzy wprowadzam w oslopienie.Ostatnimi czasy widze ze sady sa po naszej stronie.Bo zusy przeginaja.Ale idz na luzie,z dobra mysla,i nie zaszkodzi poudawac.w moim przypadku bylo tak ze lekarz lekarz pytal gdzie to miejsce normalnie wysiadlem,dali mi pediatre i interniste do przebadania urazu rdzenia kregowego. napisalem list do sadu z zaistniala sytuacja.nawet apelacja zusowi nie ponogla .Moja rada idz i nie stresoj sie
Nadrzędny Autor kerim___ Dodany 2011-08-12 10:27
Dzięki gery44 za slowa otuchy.Iść to muszę nie mam wyboru.Odwołanie poszlo.

Od 2007 r. do 2011 byłem na rencie z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.Odbywało się to na zasadzie co rok to orzeczenie na następny. W tym było podobnie z tą różnicą że stwierdzono częściową niezdolność na 2 lata.Uzasadnienie identyczne.
Przy pomocy for napisałem sprzeciw o treści mniej więcej takiej.Nie będę wyliczał rozpoznań chorób.
Od pierwszego orzeczenia w 2007 r. o całkowitej niezdolności do pracy. Mój stan zdrowia nie poprawil się lecz pogorsza.Leczę się w:
Poradni OkulistyczneJ
Poradni gastrologicznej
Poradni Kardiologicznej
Poradni Ortopedycznej
Poradni Naczyniowej
Poradni Laryngologicznej
Poradni Neurologicznej
Lekarze oceniają moje wyniki,rokowania jako ,niepomyślne.
Obecnie oczekuje na zabieg operacyjny.
Z powyższym wnoszę o przyznanie renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.

Teraz oczekuję na komisję i myślę czy dobrze zrobiłem. Czytając niektóre wypowiedzi na forach zastanawiam się czy czasem nie spowoduje to skutku odwrotnego. Czyli zamiast przyznania całkowitej nizdolności mogę być całkowicie pozbawiony nawet tej częściowej lub skrócenie okresu.Moze było poczekać i po kolejnym szpitalu dopiero wtedy złożyć o pogorszenie. Latami jak tu czytałem procesować się to nie mam zdrowia i środków. Zatrzymałem się w czasie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odwołanie od decyzji orzecznika! (2744 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill