www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Legitymacja osoby niepełnosprawnej (6422 - wyświetleń)
- Autor olgapaw Dodany 2011-08-20 10:59
Witam
17 sierpnia br. moja legitymacja osoby niepełnosprawnej, która nie ukonczyla 16 roku życia, straciła ważnośc. Daty komisji jeszcze nie mam wyznaczonej. Co mam robic w tym wypadku jeśli chcę sie legitymowac jako osoba niepełnosprawna, np. w ZOO??? Jak mam udowodnic jeśli moja legitymacja jest już nie ważna i orzeczenie również. Dopiery gdy stanę na komisję, mam nadzieję, że lada moment, dostanę nowe orzeczenia na 2 lata. Co mam robic???
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2011-08-21 05:11
Zadajesz proste pytanie. Obecnie nie możesz korzystać z ulg. Podstawą do legitymacji jest orzeczenie. Jak je będziesz posiadać to będzie możliwość  korzystania z przywilejów.
Analogiczna sytuacja jak dla studenta. Był studentem, zakończył studia na pewnym etapie . Nic nie robi lub pracuje. Potem wznawia naukę na uczelni, otrzymuje Legitymację i ponownie może korzystać z przysługujących uprawnień.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2011-08-21 23:10
Po prostu czekać na:
1) nową legitymację
2) Stań przed klatką lwa i poproś dyrekcję ZOO o otwarcie klatki ;-)) .
A tak po prostu to musisz liczyć na to ze komisję będziesz miał szybko .
Następnym razem nie zapomnieć ... o komisji i klatce z lwem ;-).
Nadrzędny Autor Lucky Dodany 2012-01-21 16:21
umnie tak legtymacja na stale z pomocy niepelnopsranych a na rente legtymacja 4 lata. i pan doktur dal senatorium to bylo ta, fajnie.Wycieczki do czech.
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2012-01-21 16:46
Lucky a dzie byłaś. Podaj nazwę sanatorium tylko.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Legitymacja osoby niepełnosprawnej (6422 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill