www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Grupa z MOPS-u (5159 - wyświetleń)
- Autor xanax24 Dodany 2011-08-23 14:30
Jestem rencistą 2 grupy pobierającym swiadczenie z ZUS plus zasiłek pielegnacyjny.
Czy moge starac sie o 1 grupe z MOPSu w celu uzyskanie darmowych przejazdow???

Bo jedni mowia ze tak a inni ze nie.
Juz troche zgłupiałem.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2011-08-23 17:42
I tak chciałbyś uzasadnić swój wniosek w jakiejkolwiek instytucji...? Gratuluję...
Staraj się, staraj - może Cię tam nawet uzdrowią całkowicie i wtedy nawet tych darmowych przejazdów nie będziesz potrzebował.
Nadrzędny - Autor chrupka79 Dodany 2011-08-23 19:23
Jeśli masz 2 grupę w ZUS to w MOPS-ie też ci dadzą(raczej  aczkolwiek nie na 100% więc szanse masz) drugą czyli stopień umiarkowany, a tylko stopień znaczny(1 grupa) ma darmowe przejazdy, czasem nie warto ubiegać się o jakieś ulgi bo niekiedy lubią człowieka uzdrowić.
Nadrzędny - Autor michoo7 Dodany 2011-08-24 07:23
A co ma piernik do wiatraka?? Orzecznictwo do celów pozarentowych o ustalenie stopnia niepełnosprawnosci ma się nijak do orzecznictwa ZUS o ustalenie niezdolności do pracy. Mimo że sam mam stopień znaczny niep., ZUS w ogóle tego nie uwzglednił przy składaniu wniosku o ustalenie niezdolnosci do pracy.
Nadrzędny - Autor chrupka79 Dodany 2011-08-24 08:18
Ma i to dużo, jeśli najpierw odbyła się komisja w mopsie to ok, ale jeśli pierwsze była w Zus-ie to mops powieli to orzeczenie i dostanie tak jak w Zus-ie, skąd to znam z autopsji, więc nie pisz co ma piernik do wiatraka bo ma i to dużżżżo. Dlatego że: jeśli najpierw odbyła się komisja w Zus to mops myśli że np; posiadasz rentę chociaż możesz jej nie mieć bo np' brakło ci lat składkowych i dlatego tak robią, znam to ponieważ mój mąż tak miał, nie dostał renty z Zus bo brakło mu 6 miesięcy składek których teraz nie dorobi bo stan zdrowia jest coraz gorszy, w Zusie otrzymał grupę 3, poszedł na mops i tam też dostał grupę 3(lekki) jeszcze mu od progu powiedzieli "po co pan przyszedł jak ma pan rentę po pieniądze?" tak dokładnie po chociażby zasiłek pielęgnacyjny, bo jak ma żyć, co ma jeść, za co ma wykupić leki? Od kilku dni nie wstaje z łóżka, w niedzielę było pogotowie dostał zastrzyk, a oni mu piszą stopień lekki i wolny rynek pracy. Dlatego wiem jak jest na komisjach, nie wmawiaj mi że piszę bzdury, to wszystko zależy od kolejności komisji, a jak napisałam wcześniej czasem nie warto szukać ulg bo lubią człowiekowi zabrać wszystko i na siłę uzdrowić.
Nadrzędny Autor michoo7 Dodany 2011-08-24 12:52
MOPS nie ma "myśleć" tylko działać w oparciu o ustawy. A te są różne dla orzecznictwa zusowskiego i do celów pozarentowych, jak sama nazwa wskazuje.
Ciekawe, że ja miałem rente socjalną kilka lat temu ( z tytułu całk. niezd. do pracy i samodz. egzystencji), po zabiegu zus mi ją zabrał, ale powiatowy urząd ds orzekania o niep. przyznał mi stopień znaczny.
Owszem ludzie są rózni i Twoja sytuacja mogła mieć miejsce, co nie znaczy, że mieli do tego prawo.
Nadrzędny Autor gery44 Dodany 2011-08-24 15:22
jestes rencista na 2 grupie,czyli calkowita niezdolnosc.Pobierasz dodatkowo zasilek pielegnacyjny,ale jest to zasilek wyplacany przez MOPS czy ZUS ODPISZ TO ODPOWIEM NA WOJE PYTANIE
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Grupa z MOPS-u (5159 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill