www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / INWIGILACJA (16118 - wyświetleń)
- Autor Pawel65 Dodany 2011-08-23 19:02
W związku z "zasypywaniem" mego listu do Redaktora Naczelnego Magazynu Integracja, pozwalam sobie na założenie tego wątku, byśmy mogli się podzielić własnym spostrzeżeniami na ten bulwersujący zapewne nie tylko mnie zaistniały fakt. Jednocześnie proszę o nie zamieszczanie swoich "typów" odnośnie inwigilatora.

Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2011-08-24 14:37
Rozumiem wzburzenie Uzytkownikow-w tym moje,ale nie pojmuje z jaką łatwością przychodzi co niektorym "typowanie Złoczyńcy".Zanim sie kogos oskarzy trzeba dowieść winy i pobudek jakimi sie kierował.Moze to zwykły przypadek(?),a moze to on jest ofiara cudzych przekrętów,moze komus nadepnął na odcisk i w ten sposob chce sie go stąd pozbyc?Widzicie wiec,ze nic nie jest tak oczywiste jak z pozoru wyglada.
Moze za przyczyna Pawła65 wszystko zostanie nalezycie wyjasnione?Oby.
Nadrzędny - Autor Pawel65 Dodany 2011-08-24 17:25
Brawo Koleżanko za wpis we właściwym miejscu i na temat. Brawo. Po wpisach czytam, że nic takiego nie odkryłem, że ten haniebny proceder dotyczy nie tylko mnie. Hmm. Muszę zadać pytanie bo..."swędzi" mnie myślenie : Skoro jest więcej pokrzywdzonych to dlaczego do tej pory milczeliście? 
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-08-24 21:03
Listów na priv. uzbierało się u mnie sporo, nie wracam do nich. Zaglądam tam tylko jak jest nowa wiadomość - odpowiadam i wszystko. Nadal uważałabym, że nic mi nie "zginęło", gdyby nie wypowiedź elli, że:

>Nie kopiuję innych i nie wklejam bo wiem, że to nie moje. Czyli to co podała mi IOTA nigdy nie przekazałam dalej.


Wtedy mi się przypomniało, że pisała do mnie trochę od maja, a ja jej odpisywałam - właśnie takie sprawy, że wolałaby aby nie istniały. WSZYSTKIE JEJ LISTY I MOJE DO NIEJ ZNIKNĘŁY FAKTYCZNIE! Zauważyłam to przed chwilą.
Jezu jacy tu ludzie są???!!!

Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2011-09-02 12:15
Nic się nie dzieje po prosu trzeba dobrze poczytać regulaminy A ZE JESTEŚMY OBSERWOWANI TO NORMALNA SPRAWA TAK BYŁO JEST I BĘDZIE i bardzo mnie to cieszy  bo gdyby tego nie było to by było strasznie w sieci tak ma być i koniec a jak komuś się nie podoba to niech zwykłe listy wysyła przez pocztę lub najlepiej gołębiem. W iem że by było bardzo dobrze kiedy mógłbym sobie robić co mi się podoba lecz po co by było prawo
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-08-24 17:46 Zmieniony 2011-08-24 18:21
Odpowiem tu dlaczego tak długo milczłam i nic nie napisałam a także w tym roku po wielu prośbach się wyrejestrowałam.
A co miałam napisać? Że ktoś pod pod innym nickiem kopie pode mną dołki? U mnie sprawa ciągnęła się od 08.2008 ......

Valkiria napisała:

>Rozumiem wzburzenie Uzytkownikow-w tym moje,ale nie pojmuje z jaką łatwością przychodzi co niektorym "typowanie Złoczyńcy".Zanim sie kogos oskarzy trzeba dowieść winy i pobudek jakimi sie kierował>


I Valkiria ma rację.
Wojny tu trwały od zarania w mniejszym lub większym stopniu. Miałam milczeć przy każdym poście? Pewnie, że się odgryzałam, a święta nie jestem. NIE JESTEM HAKERKĄ. A co do komputera informatyki często szukam w googlach lub pytam w poradach. Na informatyce znam się jak wół na karecie.

I tu zadam pytanie? Kim jest JULKA_ .Znów milczy? Czy to nie dwa nicki jednej osoby? Gdzie są admini którzy powinni sprawdzać kto ma podwójne nicki.
http://forum.niepelnosprawni.pl/forum_search.pl?words=&user=JULKA_&board=0&min=&max=&field=body&sort=time&order=desc&body=1

I ja czekam na wyjaśnienie tej sprawy. Po wyrejestrowaniu się traci się wszystkie PV a o tym dowiedziałam się jak mnie w lipcu tego roku.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-08-24 21:25
Ja zwariowałam czy ktoś inny? Jak ja mam pracować z o.n. po tych postach i "cudach".
Tworzysz Ella teorię spiskową jak... Wstawiasz link Julki i nic z tego nie wynika - napisz kim wg. Ciebie jest jeszcze Julka?
Czy ktoś ma 2,3 i 4 nicki można wnioskować z pewnych stałych, utartych powiedzeń (z których ta osoba nie zdaje sobie nawet sprawy) i fakt, chęci dokopania jednej lub kilku wybranym osobom, będzie je prowokowała - robiła za "tłum".
Po tych wszystkich postach to ja zaczynam widzieć od jakiegoś czasu "godunowy".
Posty od Ioty nie są tajemnicą - są na forum.
:-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2011-08-24 22:09 Zmieniony 2011-08-24 22:11

> Posty od Ioty nie są tajemnicą - są na forum.


Tak na wszelki wypadek, gdyby mnie ktoś chciał "dołączyć" do tej całej historii:

Ja wypowiedź Elli (w wątku "Poradnik" - jak już ktoś koniecznie musi, to proponuję przeczytać całość rozmowy) zrozumiałam tak, że korespondowała ze mną na PW i nikomu nie przekazywała porad, których jej udzielałam tą drogą (jak rozumiem w ramach zachowania tajemnicy korespondencji). Jeśli się pomyliłam, Ella może mnie poprawić - jest dorosła i wie, o co jej chodziło.

Chociaż osobiście jest mi obojętne co kto robi z wiadomościami wysyłanymi ode mnie na PW (bo traktuję je jak posty, tyle że z zawiadamianiem na maila), chyba że wyraźnie zaznaczę, że coś jest wyłącznie do wiadomości danej osoby (głównie informacje prywatne o mnie - od imienia, do wydarzeń mających związek z udzielają poradą), to ja tajemnicę korespondencji szanuję i bez zezwolenia treści PW napisanych do mnie nie ujawniam (tak na wszelki wypadek zaznaczam), a zatem jak najbardziej szanuję też wybór Elli. Uważam, że taka ostrożność po stronie Elli w wypadku porad o charakterze czysto naukowo-technicznym nie jest konieczna, ale nie jest też w żaden sposób zła czy niewłaściwa.

W związku z tym ja nic do Elli nie mam. Jeśli kiedyś zacznę mieć, to ją o tym zawiadomię.

Będę więc wdzięczna jeśli:
- Szanowni użytkownicy tego forum powstrzymają się do używania mnie jako przykładu JAKICHKOLWIEK zachowań, opinii itd w sporach między sobą (jak zechcę, zabiorę głos, a może nawet po jakiejś stronie się opowiem - klawiaturę mam i pisać umiem).
- Jeśli ktoś ma coś do mnie, czuje się skrzywdzony, źle potraktowany (lub przeciwnie) i chce to wyrazić, to proszę pisać wprost.

Dziękuję za uwagę i z góry za dostosowanie się do moich fanaberii. :-)
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-08-24 23:40
Chyba jednak trochę Ci się Iota udzieliło. Pisałam właśnie o poradach wymienionych przez Elle, które są na forum. Są Twoje i jej posty na ten temat. Twoje do mnie na priv. są - nie zniknęły.
Niczego nie sugeruję i nie wiążę, piszę wprost może nawet za bardzo. Niestety skrótami myślowymi i ktoś czasem interpretuje jak chce (gdy mnie nie zna) jeśli niezrozumiale to przepraszam.
:-)
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2011-08-25 15:22 Zmieniony 2011-08-25 15:24
Nie Iota nie pomyliło ci się. Nie przekazuję nikomu cudzej oodpowiedzi. Dzięki dostosuję się napewno :-)

Bober nie mam siły się bronić więc wal na odlew bo cię na to stać. JULKA_ pierwsza wstawiła link z moimi postami. Dlaczego nie miałam jej własną bronią też tak zrobić.

>Tworzysz Ella teorię spiskową jak...>


To nie ja to robię.....
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2011-08-24 22:32
Ellu,

Uwaga techniczna (chociaż pisałam właściwie to samo w Poradniku)

> Gdzie są admini którzy powinni sprawdzać kto ma podwójne nicki.


Admini nie mają obowiązków, których sami sobie nie wyznaczyli. :-) Oni nie są zatrudnianymi przez nas policjantami - to gospodarze tego miejsca i jeśli chcą dać gościom "wolną klawiaturę", mają takie prawo.:-)

Posiadanie wielu kont NIE narusza regulaminu tego forum (i nigdy nie naruszało, z tego co mi wiadomo). Zwłaszcza, że nawet gdyby technicznie dało się ustalić, że wiadomości z dwóch kont pochodzą z tego samego IP to nadal jest możliwe np. że dwie różne osoby korzystają z tego samego komputera (w domu w rodzinie, ale równie dobrze np. w jakimś innym miejscu, np, wspólny komputer na uczelni, w ośrodku wypoczynkowym itd.)

Zapisu o konieczności posiadania tylko jednego konta z danym numerem IP i dokumentowania potrzeby posiadania innych kont (np. w rodzinie) na tym forum nie ma (znam takie, gdzie taki zapis jest). Od użytkowników zależy jak się będą zachowywać, a od Ciebie komu będziesz ufać, czyje zdanie poważać itd.
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2011-08-25 09:43
Bober,nikt do tej pory nie wskazał "winowajcy",jak sie poczujesz,gdy okaze sie ze nie masz racji,ze Ella.nie ma z tym nic wspolnego a jest tylko(!)ofiarą.....znasz takie przysłowie_"kowal zawinił,cygana powiesili"?Dobrego wtedy samopoczucia.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-08-25 10:19
Żeby kogoś oskarżyć trzeba mieć na jego winę niezbite dowody, a do tej pory jeszcze nie wiadomo czy ktoś wogóle zawinił. Tak jak na Ellę można wskazać na każdego z nas. I jak mamy udowodnić, że "nie jesteśmy wielbłądem"? To samo jest z pisaniem o prywatnej korespondencji na forum. Można na ten temat różne bzdury napisać i jak udowodnić , że się z tą osobą wogóle nie pisało? Ja pisałam z kilkoma osobami, ale dla mnie treść tych rózmów jest taką samą tajemnicą jak list wysłany pocztą, a już ogłoszenie jego  treści na forum uważam co najmniej za niegrzeczne.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2011-08-25 11:45
A może by tak komisję śledczą powołać...? :-) :-)
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-08-25 12:19
No to już jest nie do pojęcia, co Wami jest,chyba naprawdę szukacie sztucznie zadymy albo jest inny cel tego wszystkiego (świadczą o tym posty do mnie lilian-niestety). Wynika z tego, że wiecie więcej niż ja z forum.
W którym miejscu "oskarżyłam" Elle!?
AKURAT DO NIEJ JA NIC NIE MAM, BO BYŁA JEDYNĄ OSOBĄ, KTÓRA OD POCZĄTKU "PODAŁA MI RĘKĘ" I W NIEKTÓRYCH KWESTIACH MIAŁYŚMY JEDNAKOWE POGLĄDY.

>Można na ten temat różne bzdury napisać i jak udowodnić


NICZEGO NIE ZAMIERZAM UDOWADNIAĆ, MYŚLĘ, ŻE ELLA PAMIĘTA, ŻE PISAŁA DO MNIE I JA DO NIEJ NA PRIV., ŻE KORESPONDENCJA ZNIKNĘŁA TO FAKT! MOŻE MA TO ZWIĄZEK Z JEJ LIKWIDACJĄ KONTA I JEST TAK JAK PISZE IOTA - NIE WIEM KIEDY OSTATNIO LIKWIDOWAŁA KONTO!
MAŁO TEGO SĄDZĘ, ŻE ELLA MA RACJĘ, SĄ TU LUDZIE NIE TYLKO Z 2 KONTAMI ALE WIĘCEJ. Ella zapewne miała na myśli inne osoby, a ja inne.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-08-25 12:46
Bober :

>świadczą o tym posty do mnie lilian-niestety<


Do ciebie już dawno przestałam pisać, co najwyżej odpowiadam jak mnie "trącasz".

Uważam , że to co napisałam jest zupełnie jasne, a jeżeli nie to jeszcze raz powtarzam .
Nie wolno nawet na forum bezpodstawnie i bez dowodów oskarżać innego człowieka.
Tajemnica korespondencji obowiązuje nas choćby z powodu szacunku do osoby, która nam zaufała i powierzyła swoje sprawy.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-08-25 13:16
Ty nigdy nie masz dość! Przykład trącania:

>- -/- Autor bober Dodany 2011-08-13 22:53
>Joanno, jak ktoś mówi, że nikogo nie dyskryminuje to zwyczajnie kłamie.


>- -/- Autor lidian Dodany 2011-08-13 22:55
>A wogóle kogoś lubisz?


Była to taka sobie myśl do Joanny. Nie pominęłaś ani jednego wątku aby coś na mój temat nie dołożyć. Tak jak godunowy, mnie na forum nie było ponad miesiąc, nigdy go o nic nie pytałam, a on ciągle pisał: "...nie odpowiadam bobrom" czy jakoś tak.
Jak Ci z tym lepiej to się cieszę, że pomogło.
Teraz możesz już kalumnie na mnie pisać.
Tak przy okazji:
"bober" to nie Bóbr ani Bób.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-08-25 13:30
wyluzuj nie bądź taka SZTYWNIARA
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-08-25 13:44 Zmieniony 2011-08-25 13:47
"Trącanie" wyrwane z kontekstu. Przemyśl zanim coś napiszesz. Nie zamierzam wdawać się z tobą w przepychanki słowne. Jedno powiem jeszcze raz , nie odpowiadam za całe zło, które na ciebie spada. Sama je na siebie ściągasz.

>Tak jak godunowy, mnie na forum nie było ponad miesiąc, nigdy go o nic nie pytałam, a on ciągle pisał: "...nie odpowiadam bobrom" czy jakoś tak.


<

>Jak Ci z tym lepiej to się cieszę, że pomogło.


<

>Teraz możesz już kalumnie na mnie pisać.



<

>Tak przy okazji:<
>"bober" to nie Bóbr ani Bób.<


<

To też do mnie? Dziwne.
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2011-08-25 15:27

>W którym miejscu "oskarżyłam" Elle!?>


Nie wiem nie cofam się do starych postów.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-08-25 12:38
Valkirio czytaj co napisałam, nie interpretuj!

W TYM MOMENCIE CHCIAŁAM SKOPIOWAĆ TREŚĆ Z FORUM, O KTÓRĄ MI CHODZIŁO (POSTY O KTÓRE SIĘ ROZBIJACIE) I...
U MNIE WYŚWIETLA "UKRYJ POST" - ROZWIJAM I SĄ TO POSTY ELLI.

JA DO IGNOROWANYCH DAŁAM TYLKO CHROMEGO I TADEUSZB!!!
PRZYJĘŁO CHROMEGO, TADEUSZB - NIE CHCIAŁO!!!

NIGDY NIE DODAŁAM ELLI - MOŻE BŁĄD STRONY, MOŻE KTOŚ MI JAKIEGOŚ WIRUSA WPAKOWAŁ, MOŻE...
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2011-08-25 15:31 Zmieniony 2011-08-25 15:34
bober co ty piszesz? To nie może być możliwe. U mnie taka sytuacja się nigdy nie zdarzyła.

Co do skasowania postu to proste wystarczy wczytać się w regulamin. Po minucie skasuj i zero śladu, ale im później tym zostawiasz ślad..... poprawiony , zmieniony lub usunięty. Po godzinie już nic nie skasujesz. A już po wylogowaniu się i zalogowaniu prawie natychmiast nic nie skasujesz.

Przy EDYTUJ poprawiasz błędy. Regulamin i pomoc jest każdemu dostępny.

Nie ignorowałam nikogo wbrew temu że pisałam.

Wpisz Ella. i ignoruj sprawdź sama.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-08 23:44 Zmieniony 2013-05-09 00:09
A tu następny rodzynek w serniku? Może to kiedyś było interesujące, tylko że po pewnym czasie jest żenujące.
To było krótko przed moim pojawieniem się na tym forum.
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-05-09 08:07
Waldek ale że co?Że temat kiepski czy posty pod nim do kitu?
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-09 08:18
Tak pomyślałem , że tylko Valkiria została z tych dyskutantów w tym temacie. Inni milczeli, nie było ich , nie istnieli?
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2013-05-09 08:20
To co,czas Valkirii isc za resztą?:-))

Reszta pewnie milczała,milczy i....czeka.Przyczajony tygrys,ukryty smok.;-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-09 08:29
Tego nie powiedziałem i nie chcę. Zawsze rozmowy z Tobą były interesujące i kulturalne choć czasami ostre. Bez względu czy sie zgadzaliśmy czy mieliśmy odmienne zdanie :-)
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2013-05-09 08:31
Ooooo i teraz mogę się wziąć do pracy,teraz bede miała dobry dzień,od samego rana czekałam na coś ciepłego i się doczekałam!:-))))))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-09 08:41
Faktycznie wyciąga Waldek stare wątki jak jakieś kluski z kapusty?

> Reszta pewnie milczała,milczy i....czeka.Przyczajony tygrys,ukryty smok.;-)


Zawsze tak było na otwartych forach tematycznych. Liczba wyświetleń jest większa niż liczba postów, a więc czytających sporo.
czy to ukryte tygrysy przyczajone? Nie wiemy, zwierzaki sa różne na świecie, chyba wiecie.
Pozostaje pozdrowić czytających i powiedzieć, że mamy w Polsce wolność i na forach też można pisać.;-) Nie tylko podczytywać za zasłonką, choćby najpiękniejszą. Po tych żartach pozdrawiam i zachęcam do wejścia. Bo inaczej Waldek całe archiwum przekopie jak poszukiwacz złota działkę.:-)
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-09 09:01
Jak przestanę przekopywać ;-) to będzie oznaczało , że coś złego mi się przytrafiło ( odpukuję w niemalowane).Tym co nie piszą życzę poprawy: zdrowia, sytuacji a może tylko odwagi.
Też muszę teraz gdzieś wybyć , bo ....
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2013-05-09 09:05
Bo rzeczywistość skrzeczy.:-))))) Tyle, że ja mam zajęcia ostatnio przy kompie. Dziś porządkowanie skanowanie dokumentacji do lekarzy. Jak sama tego nie zrobię, to mi pogubią wszystko.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2013-05-09 09:52
PRZECZYTAŁAM TE DAWNE POSTY FAJNIE SIE ZACZEŁO BO NORMALNIE DALEJ POOOOOOOOOOSZŁO PO BOBRZYC.:-))))))))))
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-05-09 11:09
Za mojej bytności na tym forum tego tematu nie było ???? Nie było inwigilacji, wszyscy patrzyliśmy w jeden cel i tylko beznamiętny głos w telefonie przypominał. że rozmowa jest kontrolowana . To były czasy ;-) .
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-05-09 14:31
Amalian za tamtych czasów przynajmniej był luz w sklepach.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / INWIGILACJA (16118 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill