www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca dla osoby całkowicie niezdolnej do pracy. (6818 - wyświetleń)
- Autor Bitels Dodany 2011-08-26 15:57
Witajcie. Jestem tu nowy. Szukając pomocy dotyczącej pracy trafiłem na to forum. Jestem osobą z orzeczoną całkowitą niezdolnością do pracy. W orzeczeniu mam napisane, że nie mogę pracować nawet po przekwalifikowaniu, ponieważ grozi to wypadkiem przy pracy. W związku z tym nie mogę pracować nawet w zakładach pracy chronionej. Jednak jestem całkowicie sprawny fizycznie, moje dystanse przejechane rowerem o tym świadczą. Moja sytuacja finansowa jest, co tu dużo mówić, tragiczna. Gdyby nie moja partnerka, dawno zdechłbym z głodu. pracy szukałem już chyba wszędzie i nic. Bardzo Was proszę o pomoc, bo kobita w końcu wygoni darmozjada z domu. To nie żart, naprawdę potrzebuje pracy. Pochodzę z Łodzi. Serdecznie wszystkim życzliwym dziękuję.
Nadrzędny - Autor michal_pietrzykowski Dodany 2011-08-26 16:56
Zależy jakie masz kwalifikacje zawodowe i w jakim zawodzie chciałbyś pracować.
Większość pracodawców to szukają do pracy osoby niepełnosprawne z I i II grupą inwalidzką na stanowiska pracownika ochrony.
Prace możesz szukać na różnych portalach internetowych.
www.Tablica.pl
www.oxl.pl
www.gratka.pl
Nadrzędny - Autor Bitels Dodany 2011-08-26 17:43 Zmieniony 2011-08-26 17:46
Z zawodu jestem operatorem maszyn skrawających (frezarki, tokarki, szlifierki), potrafię też obsługiwać wtryskarki analogowe i sterowane komputerem, serwisowanie i naprawa rowerów też nie jest mi obce problem w tym, że żaden lekarz nie wyrazi zgody na zatrudnienie na takich stanowiskach. Już nie raz próbowałem. Nie wolno mi nawet pracować jako pomoc w szwalni. Po prostu masakra. Nic tylko się powiesić. Bo żyć nie mam z czego. Sorry, że narzekam, ale nie mogę znaleźć wyjścia z trudnej sytuacji. W sieci od dawna szukam ofert pracy, ale to jeden wielki kit. Nic nie znalazłem. Chętnie podejmę każdą pracę, nawet mało płatną, byle coś robić.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-08-26 17:57
idź do urzędu pracy zarejestruj się i szukaj albo idź do pcpru tam robią różne kursy a bywa że i staże oferują
Nadrzędny - Autor Bitels Dodany 2011-08-26 18:14
W urzędzie pracy jestem zarejestrowany, miałem kilka ofert, ale ze względu na orzeczenie nikt nie chce mnie zatrudnić. Sorry, bo nie rozumiem skrótu. Co to jest pcpr?
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-08-27 08:16
powiatowe centrum pomocy  rodzinie
Nadrzędny - Autor michal_pietrzykowski Dodany 2011-08-27 19:39
Tez byłem zarejestrowany powiatowym urzędzie pracy i nic z tego nie dawało.
Lepiej sobie siąść przed komputerem i szukać oferty pracy na różnych portalach internetowych takich jak wyżej napisałem w poście. lub Jak chcesz pracować jako portier czy pracownik ochrony to wystarczy wejść w strony internetowe firmy ochroniarskiej i wysłać im CV z listem motywacyjnym.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-08-28 07:55
to fakt że ofert jest mało ale zawsze to jakaś próba szukania pracy
Nadrzędny - Autor Bitels Dodany 2011-08-28 10:55
Tak macie rację. Jednak w moim przypadku, kiedy lekarze twierdzą, że nie mogę pracować w ogóle, trudne jest znalezienie jakiejkolwiek pracy. Już wielokrotnie pracodawcy odmawiali mi zatrudnienia właśnie z powodu opinii lekarzy, chociaż, jak mówili chcieli mnie u siebie zatrudnić. Wkurza mnie ta opinia, bo jak mogę być niezdolny do pracy, kiedy rowerem jestem w stanie przejechać 200km w ciągu dnia. Taka opinia przeczy kompletnie rzeczywistości. przecież gdybym pracował, to byłbym w stanie utrzymać rodzinę, nie wyciągając pieniędzy z państwowej kasy.
Ok, to i tak prawda oczywista, szkoda tylko, że przepisy i osoby odpowiadające za dopuszczenie do pracy nie rozumieją tego.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-08-28 11:03
wszystko zależy od choroby jaką masz i jak się rozwija a nie od tego ile przejedziesz rowerem żaden lekarz nie dopóści cię do stanowiska pracy gdzie jest zagrożenie dla ciebie bo nie będzie odpowiadał później przed sądem
Nadrzędny Autor Bitels Dodany 2011-08-28 11:51
Tak masz rację. Jednak nie jest prawdą, że jestem słaby fizycznie i mam złą koordynację ruchową. Przez wiele lat pracowałem na maszynach, na których według lekarzy nie wolno mi pracować i nic złego się nie stało. Rozumiem, że żaden lekarz nie weźmie odpowiedzialności za ewentualny wypadek przy pracy, ale czy z tego powodu mam zdychać z głodu? Jestem człowiekiem jak inni i chciałbym pracować jak inni.
Nie myślcie, że narzekam bez sensu, nie o to chodzi. W czasie pierwszej komisji lekarskiej, lekarz orzekł, że jestem całkowicie zdolny do pracy, a na drugiej, inny stwierdził, że jestem całkowicie niezdolny do pracy. Nie rozumiem jak jeden lekarz może mówić co innego, a drugi co innego. Inną medycynę studiowali? Totalny bezsens.
Nadrzędny Autor wseiii_poznan Dodany 2011-09-15 12:40
Szanowni Państwo
„Firma bez barier – osoba niepełnosprawna Twoim pracownikiem”, to hasło konferencji organizowanej przez Wyższą Szkołę Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej w Poznaniu w ramach projektu „Pomóż sam sobie – promocja zatrudniania osób niepełnosprawnych”. Jest ona kierowana do pracodawców oraz wszystkich zainteresowanych tematem zatrudniania osób niepełnosprawnych. Głównym celem konferencji jest przełamanie obaw pracodawców przed zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, a także ułatwianie komunikacji między tymi dwoma grupami. Chcemy pokazać, że można zatrudniać osoby niepełnosprawne na zasadach preferencyjnych także na otwartym rynku pracy i jest to bardzo dobra praktyka biznesowa. Konferencja odbędzie się 7 października 2011 roku w Hotel "Polonez" w Poznaniu. Udział w konferencji jest bezpłatny! Pozwól pomóc sobie, aby móc pomóc innym. Więcej informacji pod adresem internetowym http://www.pomozsamsobie.pl/konferencja.html Zapraszamy!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca dla osoby całkowicie niezdolnej do pracy. (6818 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill