www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / platformy, windy itp w bloku pomoce dla niepełnosprawnych (8592 - wyświetleń)
- Autor kusia 75 Dodany 2011-09-07 10:20
Witam,

Mój ojciec jest od dwóch lat niepełnosprawny,porusza się na wózku.Mieszkamy w bloku na drugim piętrze. Nigdy nie grzeszył skromną sylwetką  dlatego transport ojca z drugiego pietra jest uciążliwy - trzeba zorganizowac 3 facetów żeby go znieśli.Głownie są to jego starzy koledzy - którzy powoli opadają z sił, dlatego kontak mojego ojca z otoczeniem jest coraz  bardziej ograniczany.Chciałabym to zmienić i coś pomóc mu załatwić.  Bardzo was prosże o wskazówki - gdzie można udeżyć z prośbą o pomoc , czy są szanse na jakies dofinansowania, czy jest normalny przeciętny człowiek wstanie zrobić coś żeby pomoć własnemu ojcu.Prosze o pomoc irady - gdzie ma pukać i o co prosić.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2011-09-07 10:51
Spróbuj popytać w PCPR. 
Nadrzędny Autor mamija1 Dodany 2011-09-08 09:36
Witaj!
Znam ten problem ponieważ sama mieszkam w bloku na piętrze i nie tak dawno szukałam rozwiązania problemu. Mieszkam na 1 piętrze i koszt windy wyniósłby ok 40 tys i na to mnie nie stać. Rozwiązanie znalazłam w postaci schodołaza. Jest to urządzenie które ułatwia wjeżdżanie po schodach. Są różnego rodzaju gdyż do niektórych przypina się wózek razem z osobą na nim a niektóre są z siedzeniem i trzeba się przesiąść. Jaki wybrać? Dużo zależy jaka duża jest klatka schodowa. Nowe trochę kosztują ale można się rozejrzeć za sklepami które mają używane lub w wypożyczalniach sprzętu rehabilitacyjnego i popytać o dofinansowanie w PCPR lub MOPS. Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor rara Dodany 2012-01-25 11:06
kusia 75 tak jak już zostało napisane jedyne rozwiązanie to schodołaz.
http://www.pcpr.info/likwidacja_barier
http://www.ortcare.pl/pages/dofinansowanie.html
tu możesz poczytać na ten temat
Nadrzędny Autor agatekladomel Dodany 2012-01-30 13:07
Nadrzędny Autor Pablopk Dodany 2012-02-02 13:28
W powyższych linkach masz opisane jak ubiegać się o dofinansowania. Jeśli tata ma już wózek to potrzebny jest mu schodołaz. Jest ich kilka typów od ręcznych po elektryczne. Polecam np. taki Liftkar PT Uni (opis przekleiłem z netu)- jest schodołazem, na który najeżdża się wózkiem. Pasuje do niego każdy model ręcznego wózka inwalidzkiego. Jest niesłychanie łatwo najechać na niego wózkiem tyłem, zabezpieczyć oparcie wózka i pokonywać schody. Wybór modeli

PT Uni jest dostępny w dwóch modelach: 130 i 160 co oznacza możliwą dopuszczalną wagę pasażera wraz z wózkiem inwalidzkim. To jest wszechstronność. Dzięki PT Uni bez problemu możesz transportować każdy rodzaj wózka inwalidzkiego. Zagłówek łatwo reguluje się tak, aby pasował dla każdego pasażera. Nie ma potrzeby zdejmowania kół od wózka inwalidzkiego. Po prostu najedź wózkiem na platformy.
Zintegrowana część zabezpieczająca oparcie wózka podtrzymuje wózek i zapewnia twoje bezpieczeństwo podczas transportu.
Zintegrowana część zabezpieczająca oparcie wózka podtrzymuje wózek i zapewnia twoje bezpieczeństwo podczas transportu.
Platformy PT Uni można podnieść, aby schodołaz zajmował mniej miejsca.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / platformy, windy itp w bloku pomoce dla niepełnosprawnych (8592 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill