www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Odwołanie w Sądzie Pracy (6800 - wyświetleń)
- Autor tenia42 Dodany 2011-09-13 20:04
Córka miała orzeczony znaczny stopień od 18 roku do III br. Obecnie ma 21 lat.Nie jest samodzielna.
Jestem po dwóch komisjach-zmienily orzeczenie na umiarkowany.i odebrano mi świadczenie pielęgnacyjne.Pozostaje bez srodków do zycia. Wniosłam odwołanie do Sądu Pracy. Otrzymałam dokumenty rozprawa odbedzie sie dopiero w 2012r w lutym.
Co mam zrobic?? gdyz w dokumentach-opinia biegłego neurologa sa dosłownie kłamstwa,ze oczy sa w porzadku,podczas gdy córka ma ptoze powieki prawej,zeza rozbieznego.Lewe oko było operowane bo jej uciekało a drugie do operacji ale lekarz nie wyraza zgody. na zabieg.
Ponadto pisze,ze ma czaszke symetryczna podczas gdy ma powiekszona potylice. Kręgosłup jest ponoc prawidłowy podczas gdy badana wczesniej przez lekarza wykazuje  skolioze kręgosłupa w odcinku lędżwiowym,piersiowym,szyjnym. jak zaregowac na te kłamstwa w opinii sadowo-lekarskiej.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-09-13 22:42
Napisz odpowiedź na opinię biegłego. To samo co tutaj tylko rozwiń. Tak jak w pismach procesowych:np. piszesz treść, a zaraz pod nią dowód na poparcie tego co piszesz - wymieniasz np. wyniki badań itd. Możesz w tym samym piśmie napisać też "Wniosek", czyli czego oczekujesz, np. badania przez innych biegłych, badań diagnostycznych itd. Twój sprzeciw musi mieć związek z wnioskiem.
To co tyczy Ciebie, córka ma 21 lat chorobę oczu, ale rozumiem, że widzi chociaż częściowo i porusza się. Ma też rentę socjalną, więc ona jest w podst. sposób zabezpieczona. Ty jesteś osobą zdrową, więc możesz spokojnie wyjść na kilka godzin do pracy, chociażby dorywczej - te kilka miesięcy wytrzymasz. Jeśli córka nie może pracować - kop. chyba był wzięty na nią? Córka może też otrzymać jakąś pomoc finansową z MOPS. Może trzeba pomóc dziewczynie się usamodzielnić?! Cały post mówi, że TY JESTEŚ BEZ ŚRODKÓW DO ŻYCIA. Znam ludzi, którzy mają dzieci dorosłe niepełnosprawne, pobierają świadczenie i dodatkowo np. sprzątają, opiekują się osobami niepełnosprawnymi za pieniądze aby utrzymać dom.
Nadrzędny - Autor tenia42 Dodany 2011-09-14 18:08 Zmieniony 2011-09-14 18:11
Córka ma rente socjalna.To mnie pozbawiono swiadczenia pielegnacyjnego,które pobierałam niamal 20 lat.
Mam sprawe w MOPS-obiady i zasiłek.
Praca no cóz mam 53 lata raczej mi blizej do tej marnej emerytury i wtedy bedzie łatwiej znależć prace.
Mam jeszcze 80 letnia mame,która po wypadku drogowym w którym straciłameza ja ukochanego tate.
Ja szukalam pracy ale dysponuje czasem od pn do pt od 9-14. Któs musi sie zająć córką.
Córka widzi ale ma zeza rozbieznego,w obecnej chwili lekarz neurolog nie wyrazil zgody na zabieg.
Lewe oko kilka lat temu bylo operowane w Witkowicach,obecnie prywatnie.
Moze mi ktos pomoże znależć jakąs prace. Mam dyplom asystentki stomatologa,pracowalam w PCK-opiekowałam sie osobami.
tylko jestem ograniczona czasem i dniami niestety.
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2011-09-17 18:01

>To mnie pozbawiono swiadczenia pielegnacyjnego,które pobierałam niamal 20 lat.>


ja w kwestii formalnej, proszę podać ustawę, która mówi, że w Polsce od tak dawna istnieje świadczenie pielęgnacyjne.

Proszę o odpowiedź tenia42
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2011-09-18 09:35

>Praca no cóz mam 53 lata raczej mi blizej do tej marnej emerytury i wtedy bedzie łatwiej znależć prace.>


wtedy bedzie łatwiej znależć prace, a to dlaczego? już nie będziesz ograniczona opieką nad córką?
wszystko co piszesz w swojej wypowiedzi jest przynajmniej dziwne.
Może jeszcze odpiszesz na moje poprzednie pytanie, bo z tego co ja wiem, nie mogłaś pobierać świadczenia pielęgnacyjnego niemal 20 lat , dlatego że go wówczas nie było.
Nadrzędny - Autor tenia42 Dodany 2011-09-20 08:23
Nie wiem jak sie to nazywalo ale corka jest niepelnosprawna od urodzenia.
PObieralam swiaqdczenie wczesniej w MOPS chyba zasilek staly.Potem p0rzeniesiono mnie do Urzedu miasta i oni wyplacaja.
Co w tym dziwnego. Panstwo szuka oszczednosci.Gminy tez. a komu nalatwiej zabrac niepelnosprawnym.
Bo nie zawsze sam niepelnosprawny sobie poradzi lub ma kogos kto mu pomoze.
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2011-09-27 17:14

>PObieralam swiaqdczenie wczesniej w MOPS chyba zasilek staly.Potem p0rzeniesiono mnie do Urzedu miasta i oni wyplacaja.>


Sama widzisz, bierzesz niemal 20 lat pieniądze, podpisujesz przy odbiorze, ale nie wiesz co. Poprzedni mój odpis przeczytaj dokładnie jeszcze raz. Fragment, gdy piszesz że na emeryturze to łatwiej znajdziesz pracę, a ja zapytuję, co z opieką nad córką, już nie będzie jej potrzebowała? Twoje pisanie stwierdzenie świadczy że coś mataczysz.
Nadrzędny Autor tenia42 Dodany 2011-09-28 18:02
Matacze,jasne>zastanów sie co piszesz.Czy ja napisałam,ze wybieram sie do pracy nie.
Pisze tylko,ze wiem,ze łatwiej jest o prace bedac na emeryturze.
Nadrzędny - Autor Kancelaria AnLex Dodany 2011-11-11 14:29
Post dość stary, ale jeśli nie minął termin na złożenie uwag do opinii, to proszę ją zakwestionować. Odnieść się merytorycznie do każdego ze stwierdzeń z którymi się Pani nie zgadza, wskazać podstawę zarzutu itp. Można wnosić o uzupełnienie opinii lub ponowne jej wydanie przez innego biegłego.
Nadrzędny Autor tenia42 Dodany 2011-11-13 15:08
JUz to zrobiłam,jednak cwany sad sadzac,ze sie mi nie chce stwierdzil,ze abym mogla reperezentowac corke musze zlozyc w sadzie jej upowaznienie  bo uwaga CORKA UMIE SIE PODPISAC.Nie wazne, jak z bledami ale umie wlasnie jestem po kolejnej komisji byl juz neurolog,lekarz ogolny a teraz psychiatra.Ciekawe co jeszcze wymysla aby mi nie dac tego swiadczenia pielegnacyjnego,które pobieral do IV br.
Brakuje mi kilka lat do emerytury jak sugerowali niektorzy szukalam pracy ale  nic z tego
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Odwołanie w Sądzie Pracy (6800 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill