www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / wniesienie sprzeciwu do komisji lekarskiej ZUS (3425 - wyświetleń)
- Autor nurami Dodany 2011-09-17 11:44
Witam jestem kobietą mam 55 lat .Mam problem jak napisać sprzeciw od orzeczenia do komisji lekarskiej ZUS . Wystąpiłam o przyznanie renty i irzecznik ZUS uznał że nie jestem niezdolna do pracy.Pracowałam w przedszkolu jako pomoc nauczyciela ta praca wymaga sprawności i zdrowia.Do obowiązków należy opieka nad dziećmi grupa licząca 25 maluchów,karmirnie,mycie,usypianie,ubieranie,zabawy,udział w zajęciach,mycie okien,pranie firan,czyszczenie dywanów,zabawek,mebli,mycie podłóg,łazienki,dekoracja sali,przynoszenie i odnoszenie nakryć stołowych,opieka na placu zabaw,spacery,wycieczki.Problem ma początek w 2008 roku kiedy to z placówki przedszkolnej zabrało mnie do szpitala  z objawami neurologicznymi to znaczy brak pionizacji zawroty głowy,wymioty,oczopląs to tylko ogólny opis.Stwierdzono zespół szyjny z podejrzeniem o ześlizg trzonu. Powrót do pracy trwał miesiąc i objawy sie nasiliły. W czasie choroby lekarz wystąpił o przyznanie zasiłku rehabilitacyjnego. Przyznano mi zasiłek na 4-miesiące i wysłano mnie do sanatorium.Koniec zasiłku zbiegł się z powrotem z sanatorium i odmową przyznania mi dalszego zasiłku oraz wypowiedzeniem umowy pracy z powodu braku zdolności do pracy.Zwolnienie lekarskie trwało 182 dni w tym czasie lekarz skierował mie do szpitala ze wskazaniem operacji. Oczekiwanie i badania trwały parę miesięcy.Przeszłam operację kręgów szyjnych w maju 2010 roku,w kwietniu2011 zabieg nukleoplastyki, w czerwcu 2011 roku pogotowie zabrało mnie do szpitala z objawami jak wyżej .Nadal trwa leczenie w Piekarach i oczekuję na wyniki badań i decyzję o operacji a mianowicie usunięcie kręgu lędzwiowego no i kręgi szyjne bo objawy czyli zawroty głowy,wymioty,tracenie równowagi,brak pionizacji świadczy o tym że coś dzieje się z kręgami szyjnymi czyli blokuje dopływ tlenu i krwi do mózgu.od listopada 2009 roku jestem bez świadczeń i mój stan zdrowia oraz konieczność leczenia nie zezwala na podjęcie pracy czyli jestem bez środków do życia.Praktycznie jestem pod opieką męża i on wyręcza mnie w zakupach pracach domowych które wymagają podnoszenia rąk ,schylania się,podnoszenia.Mam ciągłe zawroty głowy,mdłości,bóle barków szyji,lędzwi ,nóg.Zawroty głowy bywa że kończą się upadkiem.Konieczność zmian pozycji z leżącej na siedzącą chodzenie też powoduje bóle jak i stanie bo są zmiany w kręgach piersiowych.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2011-09-19 06:20 Zmieniony 2011-09-19 06:25
Pytanie istotne kiedy pani była w ZUS na badaniu  przez komisję ZUS bo nie mogę doczytać.. Nie mogę doczyta c daty.
Od decyzji komisji ZUS  ( trzech lekarzy) nie ma  sprzeciwu.. sprzeciw jest od orzeczenia lekarza orzecznika ZUS.. ( bada jeden lekarz)
  Od komisji lekarskiej jak wspomniałem nie ma odwołania decyzję ZUS skarży  się do sądu   ma Pani 30 dni na zaskrzenia do sądu od chwili doręczenie decyzji wspomnianej komisji..
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / wniesienie sprzeciwu do komisji lekarskiej ZUS (3425 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill