www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / wuzek inwalidzki z nfz (4082 - wyświetleń)
- Autor grabos Dodany 2011-09-24 10:49
witam wszystkich na forum,od marca br jestem osobom niepełnosprawną mniałem złamany kregosłup z uszkodzeniem rdzenia na wysokosci C7, mój problem jest taki: w lipcu złorzyłem w nfz zlecenie na wuzek i inne rzeczy ortopedyczne do dnia dzisiejszego niemam potwierzdzenia i nie moge sobie kupic wuzka,czy to normalne ze tak długo sie czeka na te zlecenia?czy jest wiecej takich osub jak ja? prosze o porade co z tym robic? Z GÓRY DZIEKUJE ZA POMOC
Nadrzędny - Autor chrupka79 Dodany 2011-09-24 11:23
O matko czemu tak długo czekasz, zlecenie powinno być podbite że tak powiem przy okienku czyli natychmiast, każde takie zlecenie jest ważne 30 dni po tym czasie traci ważność i trzeba następne.  Ja brałam wózek dla córki w marcu, tego samego dnia kiedy przyszłam do NFZ miałam podbite zlecenie i mogłam iść z tym do sklepu ze sprzętem tak samo mam z pieluchami zlecenie mam natychmiast podbijane. Musisz chyba interweniować u siebie w swoim oddziale Nfz chociaż rozumiem że w twoim przypadku nie będzie to takie proste bo jesteś poważnie chory ale może masz kogoś kto mógłby za ciebie tam pójść.
Nadrzędny - Autor grabos Dodany 2011-09-24 11:44
DZIEKI co jakis czas dzwonie do nich oni tłumaczo sie ze nie maja pieniedzy i ze mam czekac,na pampersy cewniki podbijają  mi odrazu na wuzek poduszke przeciw odlerzynowa mam cierpliwie czekać ale jak długo? jak to mi jest teraz podszebne.
Nadrzędny Autor Dorota17 Dodany 2011-10-27 18:05
Cześć! Sory teraz przeczytałam Twój post, Ja w Marcu dostałam wniosek na wózek mąż poszedł z nim do funduszu od razu podpisali kupiłam SAGITTA aktywny gdyż mam rece słabe. Cena miedzy jednym sklepem a drugim była 700 zł. W pazdzierniku dostałam wniosek na poduszkie i też od razu podbili, i już Ją mam. Owszem na dofinansowanie z PCPR czasami trzeba poczekać. Pozd
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-10-30 17:37 Zmieniony 2011-10-30 17:49
a kto ci złamał ten kręgosłup, jak to jakiś wypadek  komunikacyjny to staraj się o odszkodowanie.

Jak stałeś się inwalidą z własnej głupoty to czemu zabierasz pomoc innym starając się o dofinansowanie?

I naucz się pisać bez błędów.
Nadrzędny - Autor grabos Dodany 2011-10-31 21:39
mniałem wypadek w pracy,spadłem z 3 pietra i sie troche połamałem.Wypadek nie był z mojej winy,i napewno dostane odszkodowanie-sprawa jest w toku.
Sory za błedy ale ja józ tak mam. Nigdy niebyłem dobry z polaka.
Nadrzędny Autor Dorota17 Dodany 2011-11-02 19:36
Cześć! Wiesz zapytaj lekarza czy nie wypisze Ci drugiego wniosku na wózek gdyż prawdopodobnie w funduszu ( zgubili) Twój wniosek i nie ma komu sie do tego przyznać. Tak mi powiedziała znajoma która tam pracowała, a tamten wniosek jest nie ważny (30 dni).Gdy ktoś zaniesie lub wyślesz pocztą od razu podpiszą Pozdr.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / wuzek inwalidzki z nfz (4082 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill