www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Student II Pfron PROSBA O INFORMACJE (2357 - wyświetleń)
- Autor kasiamilion Dodany 2011-09-28 14:19
Witam serdecznie !
Mam kilka pytan odnosnie programu STUDENT II realizowanego przez PFRON mianowice:

1. Dofinansowanie przenacza sie na:
"opłaty za naukę (czesne), dojazdów, związane z dostępem do Internetu (instalacja i abonament),
uczestnictwa w zajęciach mających na celu podniesienie sprawności fizycznej lub psychicznej,
zakupu przedmiotów ułatwiających lub umożliwiających naukę, w tym zakupu programów komputerowych, pamięci przenośnej USB, dysków optycznych (np. CD) oraz dyskietek"

a) dojazdy(rozliczenia z benzyny), zakup dyskow cd, kserokopii trzeba rozliczac za pomoca faktur wystawionych na moje dane (wiem ze wydatki te sa ogornie ograniczone kwotowo)?
b) uczestnictwa w zajęciach mających na celu podniesienie sprawności fizycznej lub psychicznej - co trzeba przez to rozumiec ? Czy moze to byc uczeszczanie na silownie/zajecia cardio np w przypadku osob z astma ?
c) jak wyglada rozliczanie z internetu - wystarczy przedlozyc umowe instalacji oraz dostarczac przy rozliczeniu imienne faktury ? 
d) prosze wogole o informacje jak wyglada rozliczanie sie z PFRON z otzrymanego dofinansowania  - jesli sa osoby co korzystaly ?

Bardzo prosze o pomoc.
Nadrzędny Autor aga23.23 Dodany 2011-10-20 10:14
Na co można dostać pieniądze i jakie potem dokumenty trzeba miec do rozliczenia - najlepiej o to pytać w "twoim" PFRONie przed złozeniem wniosku. Bo rozliczenie różnie wyglada. Jednym np. wystarczy do faktór za paliwa twoje oswiadczenie że w tym dniu byłas na uczelni, inni wymagają list obeności z podpisem. Różnie to wyglada.
Co do paliwa to PFRON płaci za tyle ile przejechałaś.  
Co do zajęć dodatkowych - nie wiem nie rozliczałam ich, tak samo jak internetu.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Student II Pfron PROSBA O INFORMACJE (2357 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill