www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / KRAKÓW PARKOWANIE (2969 - wyświetleń)
- Autor jerzy11 Dodany 2011-10-13 14:50
Witam
Mam problem!!!
Kilka razy w miesiący jestem w Krakowie, gdyz uczęszczam tam na rehabilitację.
Do tej pory korzystałem z "abonamentu' na parkowanie w strefie "A" (tam mam rehabilitację).
Wg nowych przepisów Miasta Krakowa nie będę mógl korzystać ze zniżek na parkowanie.....
Proszę o pomoc, jak mogę skorzystac z uprawnień (parkowanie) dla osód niepełnosprawnych, jeżeli nie jestem obywatelem maista Krakowa, nie jestem tam zameldowany ( ani na pobyt stały, ani na czasowy - tylko poprostu często jestem w tym mieście)
Będe wdzięczny za każdą merytoryczną odpowiedź.
Dziękuję i pozdrawiam
Jerzy
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2011-10-13 19:38
Te sprawy tylko tam możesz załatwić o ile się da.
Wiem że Kraków ma barierę parkowania w strefie A. Już trzy lata temu tam nie parkowaliśmy. Nie szukaliśmy też pomocy bo w ten sposób mieliśmy ciut rozrywki w zwiedzaniu.

Może jakiś Krakusik się zgłosi :-)
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-10-20 10:41
Szanowny Panie
skonsultowaliśmy sprawę z naszym krakowskim oddziałem i oto co udało nam się dowiedzieć w tej sprawie:
na podstawie Uchwały Rady Miasta Krakowa z dnia 14 września 2011 roku nr XXIV/318/11  osoba z niepełnosprawnością nie zamieszkująca w Krakowie może wykupić abonament  na parkowanie w strefie A, jeżeli:
- okaże orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i będzie na nim wypisany jedynie symbol niepełnosprawności 05-R lub 10-N, natomiast inny symbol na orzeczeniu -  abonament na parkowanie w strefie A nie przysługuje;
- ewentualnie okaże legitymacje osoby niepełnosprawnej (ze zdjęciem - legitymacja wydana przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności) -  na odwrocie również powinien widnieć wypisany symbol niepełnosprawności 05-R lub 10-N;
- koniecznym warunkiem również jest bycie właścicielem auta lub współwłaścicielem na podstawie umowy cywilnoprawnej na używanie samochodu.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-10-20 12:08
Ulgowy Abonament Postojowy można wykupić  w  Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu  przy ul. Kalwaryjskiej 35 (róg Smolki), tel. 12 257-52-02. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku  w godz. 8.00 - 18.00
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / KRAKÓW PARKOWANIE (2969 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill