www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zastzeżenie na sądową opinie lekarską (1883 - wyświetleń)
- Autor sebo Dodany 2011-10-27 15:07 Zmieniony 2011-10-27 16:03
Sama nie wiem, czy jeszcze walczyć, czy dać sobie spokój?Od sierpnia 2010 r.zaczęłam chorować. Najpierw bóle głowy, a że byłam po porodzie więc myślałam, że to depresja. Potem, pod koniec października zaczęły się bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym.Zaostrzenie choroby nastąpiło 21 stycznia. Mąż zaniósł mnie do neurologa bo sama nie byłam w stanie chodzić.Zwolnienie (180 dni)kończyło się 13 lutego. Lekarz prowadzący zalecił wystąpić o chociaż 2 miesiące zasiłku rehabilitacyjnego. Pierwszą komisję miałam 24 lutego.Ze względu na stan zdrowia poparty wynikami(przepuklina L4\S1 i L4\L5- 5 mm.)lekarz orzecznik przyznał mi 4 miesiące zasiłku licząc od daty wyczerpania zasiłku chorobowego.Niestety opinia została pod warzona i zostałam skierowana na następną komisję.Odbyła się 13 maja na której stwierdzono,że jestem zdolna do pracy w tej chwili, czas przeszły ich nie interesuje. Złożyłam odwołanie gdyż pracownica ZUS doradziła mi,że przecież cały czas chodzi o termin od 13 lutego 2011r.Wyznaczono mi komisję 27 sierpnia. Byłam badana przez lekarza neurologa i medycyny pracy. Obie kobiety cały czas mówiły o terminie 13 maja chociaż ja sugerowałam datę 13 luty. Wczoraj dostałam orzeczenie " uznaje się badaną za zdolną do pracy zarobkowej. Nie ma podstaw do uznania świadczenia rehabilitacyjnego po 13.05.2011r." A gdzie ja mam szukać tych 3 miesięcy i od kogo ich egzekwować.Ja nie twierdzę że wszystkie rozumy pozjadałam ale chyba próbuje sie ze mnie zrobić matoła.Proszę o poradę bo mam tylko 7 dni na złożenie zastrzeżenia.
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-10-27 17:03
Jak to

>została pod warzona i zostałam skierowana na następną komisję


Rozumiem, że podważona, ale przez kogo? Pierwszy raz o czymś takim słyszę. To tylko świadczenie rehabilitacyjne!
Nadrzędny Autor Julka_ Dodany 2011-10-27 17:16
Ja rozumiem to bardzo prosto.

>Zwolnienie (180 dni)kończyło się 13 lutego.
>Pierwszą komisję miałam 24 lutego
>lekarz orzecznik przyznał mi 4 miesiące zasiłku licząc od daty wyczerpania zasiłku chorobowego
>Niestety opinia została pod warzona i zostałam skierowana na następną komisję. Odbyła się 13 maja na której stwierdzono,że jestem zdolna do pracy w tej chwili


Wnosiłaś o świadczenie (zasiłek) rehabilitacyjny po skończeniu zwolnienia lekarskiego. Odbyła się komisja na której przyznano, ale decyzją z dnia 13 maja zostało podważone, odebrane, że nie zostanie przyznany zasiłek rehabilitacyjny. Komisja z  dnia 27 sierpnia potrzymała decyzję, pisząc: "Nie ma podstaw do uznania świadczenia rehabilitacyjnego po 13.05.2011r. "

Z wyliczeń wynika,  przyznano na 4 miesiące, od 13 luty (daty wyczerpania zasiłku chorobowego). W wyniku ponownej komisji skrócono 4  na 3 miesiące i wychodzi data 13 maj.
Nie masz przecież wpisu :Nie ma podstaw do uznania świadczenia rehabilitacyjnego po 13.02.2011r.

>A gdzie ja mam szukać tych 3 miesięcy


o których  3 miesiącach myślisz, określ datami od -do.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zastzeżenie na sądową opinie lekarską (1883 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill