www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pomoc w sfinansowaniu terapii jakania . (2758 - wyświetleń)
- Autor malgoska Dodany 2011-10-27 18:42
Witam .Mam na imie MAłgorzata.Jestem osoba na rencie socjalnej ze wzgledu na wzrok .Brak prawej galki ocznej .Wypadek w wieku 6 lat .Obecnie mam 45 .
Oprocz tego ze nie mam oka to jakam sie od kiedy skonczylam 3 lata .Obecnie podjelam decyzje o leczeniu sie .Poniewaz bardzo utrudnia mi to zycie
Bylam na diagnozie w OSRODKU TERAPII JAKANIA w BYDGOSZCZY .Zostalam zakwalifikowana na terapie kompleksowa.Koszt takiej terapii wynosi 3600 zl na turnusie wyjazdowym + koszty noclegu i wyzywienia kolejne 1100 zl .
A tylko taki turnus jest w moim przypadku gwarancja ze mi pomoze .Poniewaz na takim turnusie pacjent odrywa sie od swojego codziennego zycia i ma szanse nauczyc sie swojej mowy od nowa .Taki turnus trwa 12 dni .A po nim sa jeszcze comiesieczne spotkania w centrum terapii jakania  gdzie utrwala sie nowa mowe .Koszt takiej wizyty to 180 zl .
I takie spotkania trwaja jeszcze przynajmniej przez rok w zaleznosci od potrzeb pacjenta . Nie stac mnie na  taka terapie ze wzgledu na moje niskie dochody ale prosila bym jezeli ktos moglby mi w jakis sposob pomoc np dac adres fundacji ktora chociazby   w czesci  pokryla koszty mojej terapii to byla bym wdzieczna za kontakt ze mna .
moj email   malgoska1991@interia.pl
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2011-10-28 13:16
UWAGA: Nie jestem specjalistą Centrum Integracji tylko zwykłym użytkownikiem forum.

Małgorzato,

Nie sądzę, żeby ktokolwiek mógł Ci tak po prostu "dać adres fundacji" - to Ty jako beneficjent musisz się do Fundacji zgłosić i poprosić o pomoc - jeśli Twoja prośba będzie zgodna ze statutem i celami konkretnej fundacji, mogą pomóc (nie muszą).

Podsyłam adres Ogólnopolskiej bazy organizacji i instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych i chorych. Spróbuj poszukać organizacji pasującej do Twoich potrzeb. Wiem, że istnieje kilka organizacji osób jąkających się, ale nie wiem na ile są aktywne. Możesz też zacząć od szukania nie "po chorobie" a po swoim miejscu zamieszkania, na przykład. Albo po przynależności religijnej.

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor malgoska Dodany 2011-10-28 14:42
Bardzo dziekuje za adres do Ogólnopolskiej bazy organizacji i instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych i chorych. Bardzo mi to ulatwi zadanie bo sama niebardzo wiedziam
jakiej organizacji szukac .Ja wiem ze musze sie tam zglosic sama i poprosic o pomoc .Niemniej jednak jestem bardzo wdzieczna za adres i za odzew na moja prosbe .
Jeszcze raz serdecznie dziekuje .Pozdrawiam .
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2011-10-28 16:43

> Jeszcze raz serdecznie dziekuje


Nie ma za co - nie ja tę bazę pisałam. :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pomoc w sfinansowaniu terapii jakania . (2758 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill