www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Szukam sponsora (12108 - wyświetleń)
- Autor Mirek252525 Dodany 2011-11-21 12:40
Jak w temacie.Jestem osoba niepełnosprawną w stopniu umiarkowanym, niedawno zrobiłem prawo jazdy kategorii D na autobus,teraz szukam firmy lub kogoś kto by mi  mógł sponsorować" KURS KALIFIKACJI WSTĘPNEJ PRZYSPIESZONEJ" po tym kursie będę mógł znaleźć prace. Koszt takiego kursu to 4 tys zł sam mam polowe tej kwoty.Wszyscy sponsorzy mile widziani.Informacje proszę pisać tu na forum bądź pod numerem telefonu:

883-170-420
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2011-11-21 14:46
A ktoś (w sensie: lekarz medycyny pracy) da Ci zgodę na prowadzenie tegoż autobusu w ewentualnej przyszłej pracy...?
Jeśli to realne i jesteś bezrobotny, może powinieneś skorzystać z dofinansowania UP?

Dobrze, że robisz dla siebie cokolwiek, ale nie liczyłabym na szalony odzew w przypadku takiego ogłoszenia... "Sponsor" z natury rzeczy czegoś za sponsoring oczekuje, a co Ty możesz zaoferować?
Znajdź coś dorywczego na szybko, te 2 tysiące to nie majątek do zarobienia.
Nadrzędny - Autor Mirek252525 Dodany 2011-11-21 15:14
Lekarz medycyny pracy nie musi wiedzieć ze jestem osoba niepełnosprawna,a moja niepełnosprawność w niczym mi nie przeszkadza aby moc być kierowca.Niestety z urzędu  pracy nie mogę skorzystać gdyż pracuje oczywiście za najniższą krajowa wiec o odłożeniu dodatkowych 2 tysięcy mogę pomarzyć to mi ledwo starcza na życie.A jak już zrobię te kwalifikacje i skończy mi się termin ważności orzeczenia to już nie będę się o nie starał będę jak sprawny.Do tej pory orzeczenie było mi potrzebne by moc łatwiej znaleźć prace bo nie miałem prawa jazdy ani jakiegoś zawodu co jest teraz potrzebny.A jak szukałem pracy to były tylko ofert dla studentów,rencistów osób z orzeczeniem bądź dla spawaczy,murarzy,kierowców c+e, d,tokarzy,blacharzy itp.zawodów którym nie grozi bezrobocie i których wszyscy poszukują również za granica. Tak wiec zrobiłem prawo jazdy na autobus i teraz potrzebuje tej kwalifikacji.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-11-21 15:37 Zmieniony 2011-11-21 15:39
No, i tak właśnie myślałam...

Czemu, w takim razie, w pierwszym zdaniu w ogóle wspominasz o stopniu niepełnosprawności...?
I dlaczego piszesz to wszystko w serwisie DLA I O NIEPEŁNOSPRAWNYCH, skoro sam za takiego się nie uważasz? Że może coś skapnie i dla Ciebie przy okazji, kiedy ktoś się wzruszy ich losem...?

I, oczywiście, uważasz, że wszystko było dotychczas w porządku? Orzeczenie w celu znalezienia zatrudnienia...??? A co mają powiedzieć osoby naprawdę chore, którym się odmawia prawa do jałmużny i orzeczenia, bo mają jeszcze sprawne mózgi, więc do roboty...?
Skoro jesteś zdrowy, po prostu dorób sobie do tej niskiej pensji, może weź pożyczkę i wszystko na temat.

Twoje podejście do lekarza medycyny pracy potwierdza resztę, niestety. To właśnie ten lekarz ma podjąć decyzję, czy schorzenia ma wpływ czy nie. Jeśli cokolwiek zataisz i coś się wydarzy niedobrego (ludzi masz zamiar, zdaje się, wozić), mogą być kłopoty. Nie wzbudzasz, niestety, zaufania...
Niegłupio to sobie wymyśliłeś, ale...
Nadrzędny - Autor Mirek252525 Dodany 2011-11-21 16:00
Jako sprawny nie moglem znaleźć pracy,jak już pisałem w większości kogo się szuka,a nie stać mnie było na siedzenie w domu jako osoba bezrobotna tak wiec nie chcąc jestem niepełnosprawny ze stopniem umiarkowanym o symbolu I-11.
Wszelkie pomoce są dla osób niepełnosprawny,bezrobotnych,narkomanów, osób po wyjściu z wiezienia tylko teraz takim osoba się pomaga a zdrowemu ,pracującemu nikt nie zrobi kursów musi wszystko za własna kasę a skąd mieć te  kasę jak ciężko znaleźć prace, a gdzie mam dorobić jak bezrobocie dla jednego dwa tysiące to nic a dla drugiego to ogrom.
Nie chce za darmo a na kredyty mnie nie stać,są kursy za darmo tylko beneficjentami jak już pisałem kto może być.Tak wiec trzeba kombinować zdrowym czy jak to nazwać już się nie opłaca być
brak pracy nawet na kasjera czy ochroniarza chcą chorego i tu trzeba zapytać jak lekarz medycyny praca zezwala im na prace.
Koleżanka jak studiowała to ja zatrudniali-umowa zlecenie a jak już skończyła studia kierunek kulturoznawstwo to ja zwolnili
chcieli orzeczenie o niepełnosprawności bądź rentę itp
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-11-21 16:48
Właśnie przez takich kombinatorów czyli zdrowych "niepełnosprawnych" prawdziwi niepełnosprawni nie mogą dostać pracy. Wstyd. I na forum się tym chwalisz?  Jeszcze szukasz sponsora wśród prawdziwych ON.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2011-11-21 21:42
Lidian To nie Mirek jest chory. Chory jest system . I wcale się nie dziwie jemu. Może powinien kraść albo napadać na innych, np na ON bo są bardziej bezbronne? Nie, to nie wina Mirka.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-11-21 21:48
Oczywiście, że nie tylko jego, ale on też nie jest bez winy. Na ten bałagan składa się wiele czynników. Nie będę ich wymieniała, bo wszyscy wiedzą o co chodzi.
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2011-11-21 21:50
Wszyscy tylko nie urzędnicy którzy o tym decydują.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-11-21 19:35
O ja cię co ja tu czytam. Oddam swoją rencinę za pełnosprawność. Jest ktoś kto się ze mną zamieni?
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2011-11-21 21:49
I to jest okrutna prawda, zmusza sie ON do starania !!! o należne przywileje nie informujac ich o TYM . Dostęp do internetu ma wbrew obiegowej opinii niewiele osób z biedniejszej grupy. A przeważnie ON należą do tej grupy  .  Leczenie kosztuje, niekiedy ludzie pozbywaja sie wszystkiego aby pomóc chorej bliskiej osobie. Należy zmienic system dotowania. To nie ON powinny starać się o coś o czym nie wiedzą. To urzędnik powinien do niego dotrzeć i poinformować go o tym! !!
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-11-21 22:37
Czy ktoś rozumie o czym piszesz? Wątpię!
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2011-11-21 23:14
Czy ja niewyraźnie mówię? Nie martw się, tylko Ty nie rozumiesz(co mnie nie dziwi) a Ciebie ? Ci co rozumieją niech to  napiszą.
ps.  ja Ciebie rozumiem (ale wiesz dzisiaj jest dzień życzliwości :-):-):-):-):-)
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-11-21 17:13
Cholera następny lewus.

11-I – inne, w tym schorzenia: endokrynologiczne, metaboliczne, zaburzenia enzymatyczne, choroby zakaźne i odzwierzęce, zeszpecenia, choroby układu krwiotwórczego;

Nie dziwota, że za niepełnosprawnych w tym kraju uważa się pełnosprawnych. Oto dobitny przykład.
Nadrzędny - Autor Mirek252525 Dodany 2011-11-23 11:44
"Cholera następny lewus."

Opowiem ci dwie historie
1)jakiś czas temu wiadomościach pokazywali małżeństwo jak na starówce w Poznaniu otworzyli bar mleczny w którym sprzedawali obiady jednym zdaniem jedzenie zestaw obiadowy u nich kosztował 9 zl  szkopuł w tym ze za rogiem był taki sam bar 10 lat na rynku z tym samym jedzeniem tylko zestaw obiadowy kosztował 13  ZL ludzie zaczęli chodzić oczywiście do tego tańszego tamten stracił klientów wiesz dlaczego.
Bo ten zatrudnił sobie ludzi niepełnosprawnych za najniższa krajowa rencistki babcie co dobrze robią pierogi i domowe jedzonko gdzie mu PEFRON dopłaca.mógł sobie pozwolić na takie cenny.
Ten drugi niestety zaczął upadać nie z winy złego jedzenia bo tez miał dobre kucharki niestety zdrowe ,  zwolnił zdrowych ludzi ludzie poszli na kuroniówkę po 10 latach pracy
a sam szef zaczął szukać dofinansowania i tez ludzi niepełnosprawnych do pracy aby moc się utrzymać na rynku bo ze zdrowymi nie miał szan konkurować z cenami z tym pierwszym barem
Zareagował  tak bo tak mu w tych wiadomościach w tym reportażu doradził mu tak jakiś Pracownik PEFRONU  ze każdy możne się starać o dofinansowanie o środki wystarczy niepełnosprawnych zatrudnić  to walczył o swój byt żeby tez nie korzystać z kuroniówki.
A te osoby co zwolnił niech szukają szybko pracy powodzenia chyba ze się zrobią niepełnosprawne i z powrotem wrócą do swojego szefa taki to morał.
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2011-11-23 12:26 Zmieniony 2011-11-23 12:30
wiesz jak pefron dopłaca do niepełnosprawnych to ja jestem królem z bajki.
Człowieku zobacz owych niepełnosprawnych w tych firmach. Przecież to jacyś zdrowi ludzie są.
Myślisz, że firma zatrudni niepełnosprawnego nawet z dopłatą kiedy ten nie będzie wydajny jak zdrowy pracownik.
Żyj sobie w takim przeświadczeniu, że firmy szukają niepełnosprawnych do pracy.
W ogłoszeniach wyraźnie jest napisane szukamy ludzi z orzeczeniem.

a tu masz przykład ze stroni niepelnosprawni.pl

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/98369
Pracownik hali art. przemysł. (orzecz. o niepełnosprawności) - Radom
Dodano: 2011-11-21 Autor: Agnieszka Zając


Profil stanowiska:
 Zmiana kolekcji sezonowych

 Wykładanie i segregowanie towaru

 Dbałość o estetykę eksponowanego towaru

 Zabezpieczanie towarów przed kradzieżami klipsami antykradzieżowymi

Wymagania:
 WARUNEK KONIECZNY - aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (stopień znaczny lub umiarkowany)

 Sumienność

 Zaangażowanie

 Wysoka motywacja do pracy

 Aktualne badania do celów sanitarno – epidemiologicznych

Oferujemy:
 Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

 Pracę na cały etatu

 Regularne i pewne wynagrodzenie

 Wsparcie Koordynatora

Miejsce pracy:
RADOM

Znaczny stopień i wykładanie towaru, czyli taki na wózku lub ledwo stojący będzie nosił paki???
Samo ogłoszenie jest już dyskryminujące i aż dziw bierze, że stowarzyszenie przyjaciół integracji podobno walczące z dyskryminacją samo bierze udział w dyskryminacji zamieszczając takie ogłoszenia.
Nadrzędny - Autor Mirek252525 Dodany 2011-11-23 12:39
  A teraz druga historia

Moje życie i kolegi życie.

Najpierw moje jak większości każdego dzieciństwo po dzieciństwie jedna szkolą  druga szkoła,potem praca jedna druga wyjazd za granice 5lat ciężkiej pracy po 16 godzin aby moc zarobić móc  sobie  kupić mieszkanie założyć rodzinne powrót do kraju na hasło Tuska zielona wyspa wszystko się udało mam mieszkanie na  które własnymi rekami zapracowałem na które wydałem  wszystkie pieniądze , rodzinę żonę dziecko.Mam prace nagle tracę prace mam kuroniówkę( coś kombinuje szukam nie stać mnie na kuroniówkę rodzina na utrzymaniu)  szukam intensywnie pracy nikt nie chce zdrowego nawet na ochroniarza o czym wcześniej pisałem szukam dalej codziennie jak intruz jestem w urzędzie pracy  byle co nawet za 1 tys złotych aby móc mieć kasę  kończyć kurs na  te prawo jazdy aby móc mieć prace trzeba się przekwalifikować.Występuje do starostwa o orzeczenie (złożyłem o nią kiedy dostałem wypowiedzenie z pracy 3 miesięczny okres wypowiedzenia bo czułem ze się przyda)Mailem racje przydało się  mam prace "WYMARZONY OCHRONIARZ" ale nie siedzę założonymi rękoma  pracuje lepsze to niż kuroniówka
w końcu zdaje na te prawko i teraz dalej pracuje ale za tysiąc złotych pensji to ciężką utrzymać rodzinę i jeszcze robić kurs który kosztuje 4 tys.ale próbuje może się uda jakiś sponsor się  trafi nie to nie trudno codziennie wysyłam cv o inna prace szukam prawko jest najwalniejsze, a tu jakiś gość mi powie ze jestem "CHOLERNY LEWUS"

A teraz mój koleś życie dzieciństwo jak moje tylko potem,luzak trafka,woda brzozowa,wino pałętanie się po kraju narkotyki mija lata w końcu opamiętanie walka z uzależnieniami MONAR lepiej późno niż w cale ,tam cieplutko dach nad głową jedzonko gratis po co pracować wyleczą Mial  racje po latach wyleczyli poznał tam dziewczynę wpadka dziecko dostał mieszkanko na lepsza drogę życia ( ja musiałem wydać 200 tys na mieszkanko)znaleziono mu prace za 2 tys na rękę  na stacji paliw zero wysiłku jakiegoś staranie się wszystko gratis bo porostu był z jednym beneficjent

Bo teraz pijak ,złodziej i niepełnosprawny -sprawny ma szanse coś dostać gratis
I czy warto być uczciwym i zdrowym?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-11-23 12:53
A chciałbyś być pijakiem lub  niepełnosprawnym?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-11-23 13:17 Zmieniony 2011-11-23 14:01
Powiem za lidian - nic nie stoi na przeszkodzie, abyś stał się narkomanem, pijakiem lub niepełnosprawnym. W tym temacie akurat to wolny kraj.

Natomiast na swoje pytanie (czy niby warto być uczciwym i zdrowym) odpowiedz sam - SOBIE I SWOIM DZIECIOM. Aby w przyszłości wiedziały, że jeśli będą kombinowały jak ojciec - być może coś na tym zyskają, ale z pewnością nie będzie to szacunek drugiego człowieka. Aha, i swoje dzieci też, oczywiście, możesz wychować na "beneficjentów" - wystarczy podrzucić narkotyki i odpowiedni styl życia. Na pewno tego chcesz? Gratuluję.
Nie wyjeżdżaj więc w tej sytuacji z odpowiedzialnością za rodzinę i poczuciem misji, bo dzieciaki z Ciebie też biorą przykład - czy tego chcesz czy nie. Może od razu załatw im wszelkie zaświadczenia o dys-wszystkim, żeby zaczęły zbierać już papiery do wniosku o rencinę... Masakra.

Zapomniałeś jeszcze dodać w swojej tyradzie, w jaki sposób uzyskałeś to orzeczenie - i dobrze wiedziałeś, co robisz. Sorry, ale nie uwierzę, że poszedłeś i dostałeś - ludziom bez nóg i rąk nie zawsze się udaje, a Ty, zdrowy koń, nie miałeś problemu... Bo straciłeś pracę??? Też mi powód.

A co ma zrobić naprawdę chory człowiek, który na leki wydaje 1000 i więcej miesięcznie???? Myśleć, myśleć... To nas różni od bezmózgów...

PS. Aha, i jeszcze jedno. A niby czemu w ogóle miałbyś cokolwiek dostawać "gratis" - jak to określasz???????? Gratisy z zasady są szkodliwe - nie uważam, żeby nawet większości ON "sie należały". I zaczynam mieć podstawy, aby sądzić, że Ty w ogóle nieprędko jakąś pracę znajdziesz - bo nie jesteś chyba do niej zwyczajnie stworzony...
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2011-11-23 15:08
Ta dyskusja jest bezprzedmiotowa. Sprawni mają gorzej? Śmieszne delikatnie rzecz biorąc. Po pierwsze jest im łatwiej zdobyć wykształcenie, co rzutuje oczywiście na późniejszą sytuację na rynku pracy. ON faktycznie są dofinansowani, ale wystarczy spojrzeć w statystyki ilu z nich, pomimo tego "dobrodziejstwa" pracuje. Dlatego skończcie z tymi bzdurami, bo żaden sprawny by się z nami nie zamienił.
Nadrzędny Autor Mirek252525 Dodany 2011-11-23 16:21
Odpowiem na  pytanie nie zamierzam nim(pijakiem,narkomanem) być ale czasem myślę ze maja lepiej bo maja pomoc z w rożnych formach nie wiem za co ?naprawdę chory, nie z własnej  winny bo nikt na sile np.nie chce mieć raka dlatego takiemu pomagać  ,pijakowi za co kto mu karze pic czy brać narkotyki jak się sam do takiego stanu doprowadza to niech się sam leczy.a nie jeszcze im mieszkania daje niech se zarobi.

W jaki sposób uzyskałem orzeczenie o niepełnosprawności to pisałem o jakim symbolu mam a nie będę publicznie mówił co mi dokładnie dolega jak bym  nie miał dolegliwości to bym nie dostał tego orzeczenia które mam na 2 lata ,a ten bez nóg,rak to o rzeczenie o niepełnosprawności dostanie co najwyżej z renta ma problem
A i ostatnie pytasz dlaczego mam dostać gratisy.A dlaczego ten pijak,narkoman czy ten co otworzył bar i zatrudnił w nim niepełnosprawnych-sprawnych,albo firmy ochroniarskie czy sprzątające,dostają .Przecież oni nie zatrudnia tak naprawdę tego bez nóg czy rak,czy jak poniższe ogłoszenie które przecież wykorzystują to tylko po to żeby mieć tania sile roboczą,czemu nie dają tym ludziom po przepracowaniu jakieś podwyżki pensji tylko cały czas jada na najniżej krajowej bo po co szkoda ze swoich coś dorzucić wykorzystują przepisy.
Podaj mi jaki procent niepełnosprawnych takich naprawdę niepełnosprawnych np.(np.sparaliżowanych od pasa w dol i w gore z porażeniem mózgowym )pracuje.
Ja np. jako zdrowy tez bym podjął  się tej ochrony za najniższa krajowa lepsze to niż wo-gole być bez pracy wiele osób zdrowych by tak prace podjęło chociaż.Ale po co przecież na zdrowego nie dostanie dofinansowania a ten niby chory i tak zapieprza jak zdrowy.

i jeszcze jedno piszesz mi ze nie prędko znajdę prace bo nie jestem do nie j stworzony mylisz się ja już pracuje a przez swoje cale życie jak straciłem prace to zaraz znalazłem choćby nawet za te najniższa i zawsze coś szukałem i starałem się żeby nieliczyc na coś jak ten pijak czy narkoman;

A te kasę co ładują  w te firmy ochroniarskie,sprzątające czy tym podobne to niech faktycznie przeznacza dla naprawdę niepełnosprawnych, a nie pomagają im bo większość  tej kasy to trafia do firmy a nie do chorego.
Nadrzędny - Autor Mirek252525 Dodany 2011-11-23 17:00
A co powiesz na to znalazłem to tez na tym forum:

Oferta dla rencistów pobierających tylko renetę
Jeśli masz rentę to postaraj się o orzeczenie grupy o niepełnosprawności z tym na pewno nie będziesz miał problemu gdyż renciści zazwyczaj dostają minimum stopień umiarkowany
Jak już będziesz miał orzeczenie zatrudnij się w zakładzie pracy chronionej np.na ochroniarza,maja niedobór pracowników, każdy rencista z orzeczeniem pożądany popracujesz do czasu aż dostaniesz umowę na czas nieokreślony ,potem już popracuj dzień idź do lekarza po zwolnienie i choruj ile się da w ten sposób będziesz mieć rentę plus dodatek z tytułu zwolnienia lekarskiego a nie sama rentę i jeszcze zwrot za leki które kupujesz bo tylko jako rencista nikt ci nie odda kasy a zakłady te refundują zwrot dojazdów kosztów leczenia,jak ci się skończy zwolnienie lekarskie popracuj znowu z dzień możne dwa tydzień góra potem znowu do lekarza i na zwolnienie i tak wkoło,raczej cie nie zwolnią jak zwolnią to do innego zakładu się zatrudnij i tak w kolo Macieju zakładów którzy rencistów z orzeczeniem zatrudniają pełno
U mnie firmie tak pracują po co maj mieć tylko rentę jak z ze zwolnieniem lepiej,popracuje dwa dni dwa miesiące zwolnienia potem znowu dwa dni potem zaległy urlop dwa dni w pracy i tak na około żyć nie umierać a jak ju umrą to przynajmniej jakąś konkretną  rentę z tym zwolnieniem mieli.

Przeczytałem to i pojechałem do oddziału  PEFRONU dlaczego tak bezmyślnie kasę wyrzucają,dlaczego nie pomagają niepełnosprawnym tylko tym firmom odsyłali mnie od jednych drzwi do drugich nie uzyskałem  żadnej odpowiedzi, wysyłałem z 5 maili do ministerstwa pracy i polityki socjalnej żadnej odpowiedzi do zusu żadnej odpowiedzi do Tuska, Do Palikota ,Do Korwina Mike żadnych odpowiedzi.
Jeszcze napisze do rzecznika praw obywatelskich.Zapytam jak to jest ze ktoś otrzymuje rentę z tytułu niezdolności do pracy a pracuje na stanowisku ochroniarza gdzie ustawa mówi ze taka osoba ma być o nieskazitelnym zdrowiu, jak lekarz medycyny pracy podpisuje się pod tym skoro ta osoba nie jest zdrowa.
Nadrzędny Autor Mirek252525 Dodany 2011-11-23 17:03
Acha już nie szukam sponsora.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Szukam sponsora (12108 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill