www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Wasze krótkie opinie. (7782 - wyświetleń)
- Autor 2761 Dodany 2011-12-03 15:43
Witam
Myślę że dobrym pomysłem byłoby wprowadzić w tym forum, chronologicznej mapy przedstawiającej opis stanu faktycznego zagadnień związanych z życiem osób niepełnosprawnych. Proponuję utworzenie działów z poddziałami. Działy miałyby tytuły miast, poddziały tytuły punktów podanych poniżej. Każdy chcący wpisać własny raport w tematach poddziałów, miałby za zadanie wpisać go we właściwym dziale o nazwie jego miasta.
Aby doprowadzić do stworzenia takich działów, podajcie jakie MIASTA miałyby stanowić owe działy. Listę miast zgłosimy do moderatorów tego forum, i za ich pomocą utworzymy stałe działy o nazwach tych miast.
W każdym dziale moderatorzy utworzą poddziały o nazwach podanych niżej.
Każdy będzie mógł wpisać swój:
Raport negatywny początkując go minusem (-);
Raport pozytywny początkując go plusem (+);
To da jasność o co chodzi. Każdy Wasz raport, wpisujecie w odpowiednim podddziale.
Oto nazwy poddziałów:
1.  DOSTĘPNOŚĆ DO INFORMACJI: tu znalazły by się wszystkie Wasze negatywne (-), bądź pozytywne (+) informacje tyczące się li tylko Waszego MIASTA, dotyczące dostępności i rodzaju informacji związanej z niepełnosprawnością i Waszym zapotrzebowaniem.
2.  URZĘDY A NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ: tu znalazły by się wszelkie Wasze negatywne (-), bądź pozytywne (+) Informacje tyczące się li tylko Waszego MIASTA, dotyczące spraw związanych z Urzędami Waszych miast. .
3.  SZKOLENIA, KURSY. : tu znalazły by się wszelkie Wasze negatywne (-), bądź pozytywne (+) Informacje tyczące się li tylko Waszego MIASTA, dotyczące występowania, rodzaju, dostępu do tego typu edukacji.
4.  INFRASTRUKTURA W MIEŚCIE: tu znalazły by się wszelkie Wasze negatywne (-), bądź pozytywne (+) Informacje tyczące się li tylko Waszego MIASTA, dotyczące barier architektonicznych w waszym mieście.
5.  DOSTĘPNOŚĆ OBIEKTÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ.: tu znalazły by się wszelkie Wasze negatywne (-), bądź pozytywne (+) Informacje tyczące się li tylko Waszego MIASTA, dotyczące co jest a co nie jest właściwe jeśli chodzi o bariery architektoniczne.
6.  ZAPOTRZEBOWANIE NA DOTACJE.: tu znalazły by się wszelkie Wasze negatywne (-), bądź pozytywne (+) Informacje tyczące się li tylko Waszego MIASTA, dotyczące Waszych potrzeb związanych z Waszą konkretną niepełnosprawnością.
7.  ZATRUDNIENIE: tu znalazły by się wszelkie Wasze negatywne (-), bądź pozytywne (+) Informacje tyczące się li tylko Waszego MIASTA, dotyczące Waszych potrzeb co do podjęcia pracy. Jak to wygląda w waszym mieście.
8.  PKP, PKS a Bariery architektoniczne: tu znalazły by się wszelkie Wasze negatywne (-), bądź pozytywne (+) Informacje tyczące się li tylko Waszego MIASTA, dotyczące stanu faktycznego w waszym mieście, okolicy.
9.  SŁÓŻBA ZDROWIA: tu znalazły by się wszelkie Wasze negatywne (-), bądź pozytywne (+) Informacje tyczące się li tylko Waszego MIASTA, dotyczące dostępności, przystosowania do niepełnosprawności w Waszym mieście.
Prosił bym Was wszystkich o opinię, czy chcielibyście stworzyć w tym forum, takie podział, proszę o Wasze krótkie opinie. Jeśli opinie Wasze będą pozytywne, będzie wystosowana prośba do moderatorów o stworzenie takich stałych działów. Konkretnych i na temat.
Oczekuję na krótkie opinie, pozdrawiam.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-12-03 16:53
Nie prościej byłoby rządzić na własnym forum?
Nadrzędny - Autor 2761 Dodany 2011-12-03 17:16
To tylko propozycja j/w
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-12-03 17:21
To zacznij realizację, a jeśli pomysł się spodoba , forumowicze dołączą do Ciebie.
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2011-12-03 17:54

>informacje tyczące się li tylko Waszego MIASTA,>


Ta część zdania mi nie odpowiada. Z jakiego powodu wiadomo każdemu.
Nadrzędny Autor 2761 Dodany 2011-12-04 13:33 Zmieniony 2011-12-04 13:35
Witam
Pomysł z chronologicznym podziałem na miasta, bądź województwa i miasta, miał za zadanie stworzyć mapę Polski, przedstawiającą jaka jest sytuacja osób niepełnosprawnych. To nie jest sposób na identyfikację gdzie kto mieszka, bo to nie o to chodzi. Jednak jak widzę nie ma wielkiego zainteresowania, przedstawieniem konkretów, gdzie jak jest.
Faktycznie postanowiłem zacząć przygotowanie do stworzenia coś w rodzaju własnego forum. Mam nadzieję że przygotowania pójdą pomyślnie. Osobiście lubię działać.
Nazewnictwo MIAST ma za zadanie wskazanie - konkretnie - gdzie jak jest. Udowodnienie czy Kraj jakim jest Polska, jest krajem przyjaznym dla wszelakiej niepełnosprawności.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-12-04 20:55
2761 no więc jak sam widzisz chcesz nas wszystkich zlokalizować i posegregować. Przykro mi ale nie odpowiem ci na nic.
Nadrzędny Autor 2761 Dodany 2011-12-05 18:13
Witam
To dziwne podejście do tak oczywistego projektu. Co do lokalizowania, to projekt ma za zadanie lokalizację występowania barier, a co za tym idzie ma za zadanie pokazać, jaka jest rzeczywista sytuacja w Naszym Kraju, pod tym względem. Jednak tak jak stwierdziłem wcześniej, każdy ma wybór, albo coś zacząć zmieniać, albo tkwić w tym co jest.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-12-05 20:59
Ja myślę, że "SŁÓŻBA ZDROWIA" zrobiłaby furorę.
"Służba Zdrowia" jest o wiele mniej pociągająca.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-12-05 21:04
:-) trafiłeś w 10. :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-12-05 21:05
:-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Wasze krótkie opinie. (7782 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill