www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / stały zasiłek (2518 - wyświetleń)
- Autor lila Dodany 2007-02-11 20:07
Jestem osobą o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności należy mi się zasiłek stały z M.O.P.S.u.Jestem bez pracy i nie mam dochodu ,wychowuje 3 dzieci w tym jedno z orzeczeniem o niepełnosprawności Razem z ojcem dzieci utrzymujemy się z rodzinnego zasiłku okresowego z mopsu i prac dorywczych konkubenta ,bo nie mamy ślubu. MAM PYTANIE  ILE BĘDZIE WYNOSIŁ MÓJ ZASIŁEK STAŁY DO JEGO OBLICZENIA LICZY SIĘ JAKO DOCHÓD RODZINNE I  ZASIŁEK PIELĘGNACYJNY NA DZIECKO NIEPEŁNOSPRAWNE.CZY JAK JEST W USTALONE ZASIŁEK STAŁY W WYSOKOŚCI 420zł miesięcznie
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-02-12 11:05
Zgodnie z przepisami ustawy o pomocy społecznej, aby ubiegać się o pomoc finansową nalezy spełniać łącznie nastepujące warunki:
1/ znajdować się w trudnej sytuacji życiowa
Osoba lub rodzina ubiegająca się o pomoc musi znajdować się w trudnej sytuacji życiowej, związanej w szczególności z: sieroctwem, bezdomnością, bezrobociem, niepełnosprawnością, długotrwałą chorobą, problemami rodzin wielodzietnych, trudnościami w przystosowaniu do życia po zwolnieniu z zakładu karnego, zdarzeniem losowym, klęską żywiołową lub ekologiczną.
2/ trudnej sytuacji finansowej
Miesięczny dochód osoby lub rodziny musi spełniać kryteria dochodowe tj. wysokość kryterium dochodowego dla osoby samotnie gospodarującej – 477 zł.Wysokość kryterium dochodowego na osobę w rodzinie – 351 zł. Obliczając dochód  należy zsumować przychody z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku, czyli np. ubiegając się o pomoc w marcu, trzeba przedstawić dochód z lutego. Obliczając kryterium dochodowe na osobę w rodzinie sumujemy przychody (np. zarobki, renty i emerytury, zasiłek dla bezrobotnych) wszystkich członków rodziny. Muszą to być dochody netto, czyli bez podatku oraz składek na ubezpieczenia. Do dochodu nie wlicza się również:
- kwoty alimentów, które płaci członek rodziny ubiegającej się o wsparcie, innym osobom (spoza rodziny),
- jednorazowego pieniężnego świadczenia socjalnego oraz świadczeń w naturze,
- świadczeń przysługujących osobie bezrobotnej z tytułu wykonywania prac społecznie użytecznych.
http://pomocspoleczna.ngo.pl/x/72548
Zatem kwota wypłacanego zasiłku zależy od dochodu rodziny. Zostanie on wyliczony przez pracowników ośrodka pomocy społecznej na podstawie dokumentów oraz wywiadu.
http://pomocspoleczna.ngo.pl/x/72546
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / stały zasiłek (2518 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill