www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / ORZECZENIE O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI dziecka CO DALEJ (2443 - wyświetleń)
- Autor magda2430 Dodany 2011-12-13 12:26
witam
dzisiaj dostałam orzeczenie o niepełnosprawności dziecka ; mały ma 3,5 roku a ja jestem na bezpłatnym urlopie wychowawczym do 18.01.2012 na orzeczeniu jest tylko punkt 8 wymaga kpniecznosci stałego współdziałania na co dzien opiekuna dziecka w procesie leczenia nie jest zaznaczony punkt 7; czy wystarczy to jaka podstawa do przedłuzenia urlopu wychowawczego czy powinnam sie odwoływac a moze powinnam sie starac o świadczenie pielegnacyjne dziecko ma silną alergie i żadne przedszkole nie chce go przyjąc ale wtedy musze się zwolnic z pracy tak rozumiem
Nadrzędny Autor REA Dodany 2011-12-16 17:30
A pracujesz?
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-12-21 15:11
W tym wypadku warto złożyc odwołanie od otrzymanego orzeczenia i zwrócić uwagę na nieuwzględnienie punktu 7. Prosze pamiętać jednak, że świadczenie pielęgnacyjne nie przysługuje, jeśli osoba w rodzinie ma ustalone prawo do dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego, albo do świadczenia pielęgnacyjnego na to lub na inne dziecko w rodzinie;
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / ORZECZENIE O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI dziecka CO DALEJ (2443 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill