www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / pomoc w pracy mgr- turystyka osób niepełnosprawnych ruchowo (8761 - wyświetleń)
- Autor olga_klimczyk Dodany 2011-12-16 10:25
Dzień dobry.
Nazywam się Olga Klimczyk i studiuję turystykę i rekreację na Uniwersytecie Adama Mickiewicza.Piszę pracę magisterską na temat "Turystka osób niepełnosprawnych ruchowo. Struktura i motywy wyjazdów". Chciałam się zwrócić z ogromną prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety znajdującej się pod tym linkiem http://www.ankietka.pl/ankieta/75078/tu ... azdow.html

Pytania są dosyć ogólne, gdyż szczegółowe informacje zbieram w trakcie rozmów z osobami niepełnosprawnymi, ale potrzebuję szerokiego badania ogólnego i do tego właśnie służy ta ankieta. Dlatego byłabym wdzięczna za każdą pomoc.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Traper50 Dodany 2011-12-16 12:21
Witaj
Twoja ankieta jest niekompletna. W punkcie 9 brakuje 1-dniowych wyjazdów ( to też turystyka )
Punkt 10 wtedy < nie dotyczy >

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Marian
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-12-16 13:10
punktu 10 nie wypełniłam
Nadrzędny - Autor olga_klimczyk Dodany 2011-12-19 10:34
Witam. W punkcie 9 nie dodałam jednodniowych wyjazdów, ze względu na literaturę z której korzystałam przez całe studia- jest tam napisane iż wyjazdy turystyczne muszą trwać ponad 24 godziny i odbywać się poza miejscem zamieszkania a więc co za tym idzie musi być również jakaś forma noclegu :-) dlatego ankieta została tak skonstruowana
Nadrzędny Autor Traper50 Dodany 2011-12-19 11:27
Witaj

Tak to jest , jak urzędnicy z góry określają przepisy. Zgodnie z tym tokiem myślenia osoba jadąca na 1 dzień np. w góry jest tam tylko
< odwiedzającym >. Ktoś tam pomylił pojęcia. Przez tyle lat chodzenia po górach uprawiałem " turystykę " a nie " odwiedzanie "

Pozdrawiam
Marian
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2011-12-19 18:39
Pani Olgo ale wyjazd jednodniowy to też i te 24 godziny wliczając dojazdy. Ankieta jest kiepska i wiem co piszę chociaż wypełniłam ją.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2011-12-20 21:42
To ja mam takie zapytanie. Co to jest. Wsiadam do pociągu w nocy jadę  i rano wysiadam: o Zakopane ! I sobie chodzę chodzę po Krupówkach i nie tylko i potem wsiadam w pociąg i jadę , jadę sobie i wysiadam patrzę: o morze: i sobie leże na gorącym piasku i chłodzę ciało w zimnej Bałtyckiej słonej wodzie. I potem wsiadam w pociąg  i sobie jadę patrzę a tu koziołki się trykają: to wysiadam. I to wszystko w ramach jednego biletu turystycznego.(chyba 40zł jak pamięć nie zawodzi)
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-01-12 20:21
"Chyba" nie da rady z nad morza do Zakopca ok. 10 godz. - jak nie więcej. Ile taki "bilet turystyczny" ważny? Poza tym fajne! :-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-01-12 20:59
REA ma rację. Właśnie tę trasę jakieś 3-4 lata sprawdziłam i to pociągiem Intercity. Teraz jeżdżę autobusem i czas jazdy jest wydłużony o 2 godziny "Sindbadem" (przewoźnik regionalny PKS)
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-02-07 21:15
Info dotyczyło wyprawy  przed trzema laty :-) Dzisiaj ... nie mam aktualnych informacji na ten temat.
Nadrzędny Autor olga_klimczyk Dodany 2012-01-12 15:53
Dziękuję bardzo wszystkim, którzy zdecydowali się wypełnić moją ankietę. Zdaje sobie sprawę, iż nie zgłębiała ona tematu tak jak powinna, jednakże jak już wcześniej napisałam posłuży mi ona tylko do porównania ogólnych informacji z badaniami przeprowadzanymi wcześniej.
Oczywiście gdyby ktoś jeszcze zechciał poświęcić chwilę i ją wypełnić to serdecznie zapraszam i jeszcze raz dziękuję :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / pomoc w pracy mgr- turystyka osób niepełnosprawnych ruchowo (8761 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill