www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Re: :-) (2342 - wyświetleń)
- Autor anka1978 Dodany 2011-12-17 19:21
MAM PYTANIE ODNOŚNIE ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI SYNA 7 LETNIEGO ZALICZYLI GO DO OSÓB NIE PEŁNO SPRAWNYCH SYMBOL 01-U  03-L  OTRZYMAŁAM JE 14 12 TEGO ROKU JA NIE PRACUJE LEKARZ RODZINNY ZAZNACZYŁ ZE SYN POTRZEBUJE DRUGIEJ OSOBY DO OPIEKI A SKŁAD ORZEKAJACY W PUNKIE 7 ZAZNACZYŁ ZE KONIECZNOSCI STAŁEJ LUB DŁUGO TRWAŁEJ OPIEKI LUB POMOCY INNEJ OSOBY W ZWIAZKU  ZE ZNACZNIE OGRANICZONA MOZLIWOSCIA SAMODZIELNEJ EGZYSTENCJI NIE WYMAGA A W PUNKCIE 8 KONIECZNOSC STAŁEGO WSPOŁUDZIAŁU NA CO DZIEN OPIEKUNA DZIECKA W PROCESIE JEGO LECZENIA REHABILITACJI I EDUKACJI - WYMAGA CZY NALEŻY MI SIĘ OPIEKUNCZE CZY NIE BO ZAMIERZAM NAPISAC ODWOŁANIE
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2011-12-18 00:08
"Świadczenie pielęgnacyjne z tytułu rezygnacji z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej przysługuje:
  - matce albo ojcu lub
  - innym osobom, na których zgodnie z przepisami ustawy z dnia 25 lutego 1964 r. – Kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz. U. Nr 9, poz. 59, z późn. zm.) ciąży obowiązek alimentacyjny, z wyjątkiem osób o znacznym stopniu niepełnosprawności,
  - opiekunowi faktycznemu dziecka (tj. osobie faktycznie opiekującej się dzieckiem, która wystąpiła z wnioskiem do sądu rodzinnego o przysposobienie dziecka) – jeżeli nie podejmują lub rezygnują z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej w celu sprawowania opieki nad osobą legitymującą się orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze  znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji, albo osobą legitymującą się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności."


http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/swiadczenia-rodzinne/rodzaje-i-wysokosc-swiadczen-rodzinnych-kryteria-uzyskania/swiadczenia-opiekuncze/art,5452,swiadczenie-pielegnacyjne.html
Nadrzędny Autor ania_sb Dodany 2011-12-18 10:10
Anka1978 Zależne też jest czy 01U jest stopnia lekkiego czy umiarkowanego , jak również 03L powyżej 80db niedosłuchu.Miałam ten sam przypadek.Więc rozważ odwołanie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Re: :-) (2342 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill