www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / podpis (5898 - wyświetleń)
- Autor kimbil Dodany 2012-01-15 22:01
Witam jestem osobą niewidomą. W dowodzie mam napisane podpis niemożliwy i niech mi ktoś odpowie na jakiej zasadzie mam np. podpisać jakąś umowe czy wziąść jakiś kredyt w banku
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-01-16 10:16
przez pełnomocnika
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2012-01-16 10:47
Przez pełnomocnika niby można - ale pomyśl chwilę, Basiu droga: a jak upełnomocni podpisem pełnomocnika, skoro rzekomo nie może tego podpisu składać w innych syuacjach...??? No, oczywiście notarialnie, ale obawiam się, ze w niektórych sytuacjach z pełnomocnikiem też nie byłoby łatwo a i nie ma takiej potrzeby.

Do autora postu: a szukałeś...?
http://www.pzn.org.pl/aktualnosci/844-uchylenie-artykuu-80-kodeksu-cywilnego.html

Zwyczajnie: idziesz i podpisujesz. Najlepiej mieć ze sobą zaufaną osobę trzecią, która przeczyta na głos dokumenty i pokaże, gdzie złożyć podpis. Nie ma powodu, aby ubezwłasnowalniać osoby niewidome - to urząd czy kontrahent ma tak sprawę zorganizować, aby także obywatel niewidomy mógł spełnić wymogi formalne. Jest jeszcze ustne oświadczenie woli - nie gorsze.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-01-16 10:54
masz racje
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / podpis (5898 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill