www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odwołanie od orzeczenia o niepełnosprawności (7639 - wyświetleń)
- Autor matik91 Dodany 2012-01-18 14:17
Witam !!
Na początku chciałbym się przywitać, ponieważ jest to mój pierwszy post chociaż od jakiegoś czasu śledzę to forum :-)
Dzisiaj otrzymałem odrzucenie mojego wniosku o orzeczenie niepełnosprawności, był to mój pierwszy wniosek chociaż ze schorzeniem zmagam od kilkunastu lat. W wieku 10 lat miałem wypadek i doznałem uszkodzenia (przerwania) nerwu łokciowego ręki prawej (jestem osobą praworęczną) od razu po wypadku zauważyłem że coś złego dzieje się z dłonią, ponieważ palce zaczęły mi drętwieć i do dzisiaj mam te palce przykurczone. Przez jakieś 2 lata chodziłem na rehabilitacje i w końcu lekarz prowadzący wysłał mnie na operację regeneracji tego nerwu po operacji i paroletniej rehabilitacji nastąpiła poprawa, jednak do dzisiaj mam lekki przykurcz tych palców, w palcu 5 i połowie 4 nie mam czucia takiego jak w pozostałych palcach. Odczuwam w nich coś po jakimś czasie albo w ogóle tylko dopiero jak zauważe jakąś ranę lub oparzenie. Mam 20 lat i jestem obecnie studentem i największym problemem jest robienie notatek na uczelni, ponieważ nie nadążam z pisaniem i muszę robić sobie przerwy, inne dolegliwości to skurcze, nie mogę nosić ciężarów tą ręką ponieważ jest ona o wiele słabsza od lewej np. ze sklepu nadmienie że studiuję w innym mieście i jestem praktycznie zdany sam na siebie, parę razy zdarzyło się że wypadł mi nóż czy widelec z tej ręki podczas posiłku, mam również problem z podawaniem ręki na przywitanie chociaż to już chyba jest bardziej w mojej psychice. W chwili obecnej nie uczęszczam już na rehabilitację, ponieważ lekarz stwierdził że nie będzie już większej poprawy. Wszystko to opowiedziałem orzecznikowi w Powiatowym Zespole ds Orzekania o Niepelnosprawnosci. I teraz moje pytanie czy jest sens z tym schorzeniem i tymi dolegliwościami odwoływać do Wojewódzkiego Zespołu bo może "porywam się z motyką na słońce" i wniosek od razu jest skazany na niepowodzenie. A jeśli tak to czy ktoś mógłby podać jakieś przykłady odwołań i orientuje się czy WOJEWÓDZKI ZESPÓŁ DO SPRAW ORZEKANIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI w Bydgoszczy raczej przychyla się do poprzedniej opinii czy wydaję inną?
Nadrzędny - Autor matik91 Dodany 2012-01-25 01:21
Dziękuje za bardzo wyczerpujące odpowiedzi ://
Nadrzędny Autor bozkac54 Dodany 2012-01-25 13:40
witam
ja bym próbowała się odwołać co ci szkodzi ,może akurat ci się uda
Życzę powodzenia i wytrwałości
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-01-25 21:12
Dołóż inne schorzenia i to i składaj wniosek. Jak nie dadzą to się odwołasz. To nic nie kosztuje tylko trochę czasu, może warto, jak masz szczęście.
Szczęście, bo tak na moje oko to mały problem z punktu widzenia orzecznictwa. :-)
Nadrzędny - Autor matik91 Dodany 2012-02-06 17:00
A dlaczego jest to mały problem z punktu widzenia orzecznictwa, przecież to schorzenie będę miał do końca życia. Czy to nie jest odpowiedni powód?
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-02-07 16:57
Nie masz czucia w :-)5 i połowie 4 palca, tu są ludzie bez nóg i rąk jak to ma się do twojego problemu?
Jesteś pianistą? Jeśli nawet tak, to można cię przekwalifikować. Znam ludzi z poważniejszymi problemami i nie dostali nic!
Przeginasz :-)
Nadrzędny - Autor matik91 Dodany 2012-02-07 21:05
Jeśli jesteś osobą inteligentną to zauważ że to nie jest odpowiedź na moje pytanie, a ja znam osoby które żyją normalnie chodzą tylko raz w roku do lekarza i mają orzeczenia i dlatego ja też złożyłem wniosek dopiero 10 lat po wypadku.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2012-02-07 21:37
Jeśli zaś i Ty, matik, jesteś osobą chociażby trochę inteligentą to zauważ, że Twoja argumentacja jest strasznie marna, wkurzająca i ograniczona.

A czy kraść też masz zamiar tylko dlatego, że inni kradną?????

Po co Ci to orzeczenie? Co z nim zyskasz? W czym Ci istotnie życiowo przeszkadza znacząco tak dolegliwość, że chcesz się porównywać z tymi, którzy ledwo oczami ruszają, bo innymi częściami ciała już nie mogą? Nie jesteś w stanie pracować, uczyć się? No błagam...

Naprawdę mógłbyś, patrząc sobie w twarz rano w lustrze, nazywać siebie samego osobą niepełnosprawną???
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odwołanie od orzeczenia o niepełnosprawności (7639 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill