www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Ulga rehabilitacyjna-materiały i wydawnictwa szkoleniowe (2534 - wyświetleń)
- Autor kazoo Dodany 2012-01-20 04:12
Witam serdecznie.
Czy wiedzą państwo coś więcej o odliczeniu w zeznaniu podatkowym wydatków na wydawnictwa i materiały szkoleniowe (w ramach ulgi rehabilitacyjnej).
W 2011 kupiłem sporo książek które mam nadzieję pomogą mi coś więcej zrozumieć oraz zyskać pewność siebie i poprawić moją sytuację zawodową - tym samy przełamać bariery wynikające z mojej niepełnosprawnści. Są to książki dzięki którym mogę rozwinąć wiedzę zdobytą w dotychczasowym  toku nauczania. Dodam że mam umiarkowany stopień niepełnosprawności.
Zapisy o wydawnictwach i materiałach szkoleniowych są dla mnie niezrozumiałe, rozmyte. Czy są jakieś jasne kryteria kiedy mogę skorzystać z odliczenia na te materiały? Oczywiście mam faktury dokumentujące zakup książek.

Proszę o wskazówkę

Z poważaniem
kazoo
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-01-20 17:49
OJ, KAZO, POCZYTAJ PRZEPISY O PODATKU! JAK CIĘ NIE ZŁAPIĄ O.K. TO JEDNAK NIE PODLEGA ODLICZENIU! JA TEŻ KUPIŁAM SPORO KSIĄŻEK W TYM CELU.
Nadrzędny - Autor kazoo Dodany 2012-01-23 13:30
Pracownicy Centrum Integracja to totalne lenie i nieroby. Już dawno zadałem pytanie a odpowiedzi brak.

Sam dowiedziałem się w Urzędzie Skarbowym.
Sprawa wygląda tak: materiały i wydawnictwa szkoleniowe można odliczyć jeżeli są pomocne w rehabilitacji. W razie wątpliwości należy wziąć od lekarza prowadzącego zaświadczenie czy zakupione materiały są pomocne w rehabilitacji.

W związku z niekompetencją i nic nierobieniem pracowników Integracji, apeluje by NIE PRZEKAZYWAĆ 1% W ROZLICZENIU NA INTEGRACJE - istnieją inne organizacje pożytku publicznego, które o wiele lepiej wykorzystają środki z 1%
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-01-23 17:16
Zwróć szczególną uwagę na słowo

>w rehabilitacji.


Sprawdź i dowiedz się co dla wszystkich ono oznacza, bo wg. mnie (i nie tylko) to nie są pozycje przez Ciebie wymienione. :-)
do tego maja to być:

>materiały i wydawnictwa szkoleniowe


To co Ty uznajesz za "szkolenie" dla innego niekoniecznie :-)
Nadrzędny - Autor kazoo Dodany 2012-01-27 11:00
Droga Rea
Bądź spokojna, poinformowałem w urzędzie skarbowym o specyfice mojej niepełnosprawności i pracownik urzędu powiedział mi, że nie mam wątpliwości że ta ulga mi się należy. Ale żeby być całkiem spokojnym poradził wziąć zaświadczenie od lekarza o przydatności zakupionych materiałów w procesie rehabilitacji. Widzisz, niepełnosprawności są różne. I każdy może szukać swojej szansy, bo każdy jest inny.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-01-27 17:19
O.K. dzięki za info :-)
Ja sobie nie próbowałam niczego odliczać.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Ulga rehabilitacyjna-materiały i wydawnictwa szkoleniowe (2534 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill